Poprzedni temat «» Następny temat
Sea-Gull M182SLK
Autor Wiadomość
Antoni Patek
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2013-05-05, 16:34   Sea-Gull M182SLK

Witam,

Od dłuższego czasu bezskutecznie szukam jakiegoś porządnego, stosunkowo markowego skeletona w rozsądnej cenie, ale nie mogę trafić na nic godnego uwagi, bo albo jest to jakaś tania tandetna chińszczyzna albo cena zegarka znacznie przekracza moje możliwości finansowe. Swego czasu miałem upatrzonego skeletona marki Tao International, model TAO-082WD za 42$, ale wygląda na to, że zniknął z ich oferty na Amen, poza tym ostatnio dowiedziałem się, że Tao kopiuje innych nie gorzej niż niejedna kserokopiarka, przez co ich wizerunek wśród znawców tematu znacznie podupadł. Sam zegarek zresztą też na kolana nie rzucał, ale z braku laku chciałem go mieć. Aż w końcu trafiłem na europejską stronę internetową Sea-Gull'a i zakochałem się w tym oto zegarku:

http://www.seagullwatch.eu/auto/M182SLK.php

Przy obecnym kursie walut w przeliczeniu na PLN wychodzi ok. 1300-1400 zł. Warto? Szczerze mówiąc nie planowałem dać za zegarek więcej jak 500 zł, ale ten model tak mi się spodobał, że byłbym w stanie się na niego szarpnąć (a co tam, raz się żyje). ;) Znalazłem w internecie kilka zapytań dotyczących tego modelu i generalnie ludzie wypowiadają się o nim bardzo pochlebnie, choć sam nie wiem na ile profesjonalne są ich opinie i recenzje. Co o tym sądzicie?
 
 
emster
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2013-05-05, 17:15   

Zegar napędzany autorskim SeaGulla ST-16. Z tego co forumowicze piszą - dobry mechanizm.
Dokładnie taki zegar zakupiłem przeszło rok temu. Do tej pory idzie :)) także konkretów bardziej precyzyjnych nie jestem w stanie podać.
Pozdrawiam
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9080
Skąd: Polska
 #3  Wysłany: 2013-05-05, 17:19   

emster napisał/a:
Dokładnie taki zegar zakupiłem przeszło rok temu. Do tej pory idzie :))

Tu się nie ma chyba z czego cieszyc..
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
emster
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2013-05-05, 17:24   

Kasa wróciła cool
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2013-05-06, 16:56   

Seagull to porządna firma. Jeżeli lubisz taki design to śmiało możesz brać. IMO ciekawszy niż testowany niedawno przeze mnie EA :D
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
JohnSmith 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 826
Skąd: Gdynia
 #6  Wysłany: 2013-05-06, 21:04   

Zobacz na Taobao, wygląda, mniej - więcej, jak to co pokazałeś, oznaczenie ma M182SK, kosztuje ok. 200 PLN (+shipping)
_________________
John Smith
 
 
emster
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2013-05-07, 15:43   

A jak obawiasz się Taobao, to na ebayu też to sprzedają.
np:
http://www.ebay.com/sch/t...=&_trksid=p3686
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2013-05-07, 17:13   

Poza ceną w linku który podałeś, to do zegarka pewnie nie będzie się co doczepić.
Mam 185 i 186 w tych kopertach, są wykonane naprawde dobrze. Na ebay $139 - czyli jesteś w budżecie pierwotnym.
_________________
 
 
Antoni Patek
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2013-05-07, 19:24   

Trochę dużo zachodu żeby kupić cokolwiek z Taobao - przeczytałem po łebkach TEN temat i wymiękam. :roll: Na ebayu zresztą też nie mam konta. A czemu zegarki na Taobao i ebay'u są takie tanie w porównaniu do oficjalnej strony Sea-Gull'a? Czy to jakieś podróbki czy co?

Co do oznaczenia - pod TYM linkiem można znaleźć dyskusję na ten temat. Informacja od jednego z przedstawicieli amerykańskiej strony Sea-Gull'a brzmi, że L w wersji SLK oznacza Ladies, czyli model damski, co jest nieco dziwne, bo ma o 2mm większą średnicę od wersji SK, co prędzej sugerowałoby, że jest to wersja Large, czyli duża. Ktoś inny z kolei znalazł informację, że wersja męska jest automatyczna, a damska - ręcznie nakręcana. :))
Ostatnio zmieniony przez Antoni Patek 2013-05-07, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #10  Wysłany: 2013-05-07, 21:22   

Antoni - jak chcesz coś z zatoki to wal, widzę, że jesteś z Torunia, to nie będzie problemu z odbiorem...
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #11  Wysłany: 2013-05-07, 21:26   

Antoni Patek napisał/a:
Czy to jakieś podróbki czy co?


Nie,to te same zegarki, i to jest "oficjalna" strona SeaGulla na USA - czyli proba upolowania ludzi dla których 300 dolców to "nie pieniądze", a jednocześnie "boją się zagranicznych zakupów". Tak zwany "Frajer hunting - open season".
Poza tym,przefilozofujesz prosty zakup zegarka za $139 z wysyłką cool
Się słucha osoba, to krzywdy nie zazna :złośliwiec:
_________________
 
 
JohnSmith 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 826
Skąd: Gdynia
 #12  Wysłany: 2013-05-07, 22:20   

A i zakupu z Taobao, też nie należy się zbytnio bać. Tak naprawdę, to parę kliknięć jest. cool
_________________
John Smith
 
 
Antoni Patek
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2013-05-09, 17:47   

No nic, poczekam aż na Taobao pojawi się wersja SLK i spróbuję coś pokombinować, ewentualnie poproszę kogoś stąd o pomoc.
 
 
emster
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2013-05-10, 01:13   

Antoni Patek napisał/a:
No nic, poczekam aż na Taobao pojawi się wersja SLK

Jak szukałem sobie, to ani razu SLK nie widziałem na Taobao. Nie wiem, co prawda, jak to teraz wygląda, ale różnie może być.
 
 
Antoni Patek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2013-05-10, 19:36   

emster napisał/a:
Dokładnie taki zegar zakupiłem przeszło rok temu. Do tej pory idzie :))

AAAAA, dopiero teraz zajarzyłem o co chodzi. Myślałem, że pisząc "idzie" miałeś na myśli "działa". ;) Potem z kolei nie zrozumiałem tego wątku ze zwrotem kasy i się nieco zakręciłem. A czy można wiedzieć skąd go zamawiałeś i co się stało, że ostatecznie do Ciebie nie dotarł?
emster napisał/a:
Jak szukałem sobie, to ani razu SLK nie widziałem na Taobao.

Jak to? Przecież wcześniej pisałeś, że zakupiłeś właśnie taki zegar, a teraz piszesz, że jednak takie wersji nie widziałeś? :roll: To jaki model w końcu zamówiłeś?
emster napisał/a:
Nie wiem, co prawda, jak to teraz wygląda, ale różnie może być.

Aktualnie na Taobao pod hasłem "M182SLK" kryją się jakieś felgi:

http://s.taobao.com/searc...8_8935934&unid=

:))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum