Zmiany, propozycje, krótkie pytania.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

: Zmiany, propozycje, krótkie pytania.
Jest dział co pasuje/nie pasuje na forum, a nie ma propozycji co zmienić dodać trochę forum wypromować :)



Tak się teraz zastanawiałem między czytanie kolejnych ustaw co można by zmienić na forum co dodać i jak może trochę wypromować.



Takie wnioski przyszły mi do głowy:



:arrow: za sprawą Alamo i jego lodowego zegarka robić różne testy może nie takie hard-corowe oczywiście :lol: ale np ktoś kto trochę nurkuje nawet w basenie może opisać jak się zegarek zachowuje, jaka jest widoczność tarczy pod wodą :) do tego recenzja zegarka i już mamy fajną merytoryczną treść na forum.



:arrow: dział co kupić do ~ 200,300,1000 zł zawsze może się przydać



:arrow: opisy różnych manufaktur (ZSRR, Rosja, Szwajcaria, Japonia itp)



:arrow: reklama na forum (ale to już jest w trakcie pracy:))



:arrow: reklama forum w innych miejscach (wymiana linków?)



:arrow: i ostatnie co wymyśliłem promocja zegarmistrzostwa, zegarków i oczywiście naszego forum w wersji papierowej :) Mam możliwość dostania 2-4 stron w magazynie jaki jest wydawany na mojej Uczelni. Magazyn jest dostępny dla studentów jak również każdej osobie, która sobie go weźmie :D Wydawany jest w formacie a4 na papierze kredowym kolorowy w finansowany przez Uczelnie :)



To są tylko takie moje małe propozycję może coś z tego Wam się spodoba, sam chętnie zajmę się częscią tego jak tylko skończy mi się sesja :)

Ostatnio zmieniony przez 2012-02-11, 10:41, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Co ja myślę?

Dział "Co kupić" moim zdaniem trochę mija się z celem, bo zajmujemy się tu raczej zegarkami w magicznym kręgu "do 150 dolarów". Wyższe ceny to sporadyczne przypadki. :wink:



Opisy różnych manufaktur chyba są. Kiedyś kolega Mr. X miał pomysł tłumaczenia recenzji z wus i nawet to robił, ale jakoś się szybko zniechęcił... :twisted:



Reklama forum w innych miejscach? Jestem trochę sceptyczny. To znaczy nie to, że nie chcę naszego forum reklamować, ale chodzi o miejsca docelowe. Wiadomo, że jeśli chodzi o polski rynek zegarmistrzowski to jest on trochę, co tu ukrywać, zaściankowaty i hermetyczny. I do tego kizimiziowaty. :lol:



Można za to uderzyć do innych tego typu forów na świecie, do nożowników i latarkowiczów. Do punktów skupu złomu i barów z chińszczyzną - jeśli oczywiście mają stronę internetową. :wink:

:
Co do tłumaczenia recenzji z wus jeżeli chcecie to mogę załatwić, że będziemy mięć recenzje po polskiemu :)



O reklamę na innych forach to przede wszystkim chodziło mi o nożowników i latarkowców :)

:
Pytanie czy warto forum aż tak bardzo promować, w tej chwili jest 125 użytkowników, z tego około 30 aktywnych, w większości znających się osobiście , a jeśli nie to utrzymujących ze sobą kontakty. Niespodziewany napływ nowych użytkowników może spowodować że forum zatraci swój niepowtarzalny charakter, owszem wprowadzenie reklam na forum tak jak najbardziej, z pewnością to pomorze w zdobywaniu nowych zegarków nam ale także tym co odwiedzają nasze forum jako goście.

Blaz
[Usunięty]
:
Dokładnie Svedosie. Reklamy tak, ale promocja samego forum stworzyć może drugie kizi, gdzie pojawiła się grupa mających parcie na szkło. Szkoda tracić tego dobrego ducha naszego forum...

:
Dlatego trzeba spokojnie z tą promocją i musimy obserwować co dzieje się na forum. Jeżeli atmosfera będzie się psuć i dojdą osoby, które mają parcie to trzeba co zastosować :?: :D Czyżby coś na L :?: :twisted:



Aha jak chcecie jakąś konkretną recenzję z WUS to podeślijcie mi linka :)

:
Jak ktoś nas będzie chciał znaleźć to sam znajdzie, w końcu jesteśmy podziemiem zegarkowym i gdzie nam "chamom i podrupkarzom" na salony. :lol:

:
svedos napisał:
Pytanie czy warto forum aż tak bardzo promować, w tej chwili jest 125 użytkowników, z tego około 30 aktywnych, w większości znających się osobiście , a jeśli nie to utrzymujących ze sobą kontakty. Niespodziewany napływ nowych użytkowników może spowodować że forum zatraci swój niepowtarzalny charakter, owszem wprowadzenie reklam na forum tak jak najbardziej, z pewnością to pomorze w zdobywaniu nowych zegarków nam ale także tym co odwiedzają nasze forum jako goście.




+1



Co będę dodawał jak Towarzysz Nadszyszkownik już wszystko powiedział...

:
svedos napisał:
..... w końcu jesteśmy podziemiem zegarkowym i gdzie nam "chamom i podrupkarzom" na salony. :lol:




...i tą puentą bym zakończył te rozważania.

Jak coś kasy brakuje na utrzymanie - tych 30-40 aktywnych się dorzuci po 5-10pln - resztę się zbanuje - będziemy Sobie Panami....i będzie zajebiście!

Mamy parcie czy wolimy kameralność?

:
Kameralność oczywista oczywistość, a promocja w celu przyciągnięcia osób które jeszcze nie wiedzą, że zachorują na zegarki :lol: Tak było ze mną nie wiedział, ze jestem chory dopóki nie trafiłem na forum zegarkowe :D

:
Kuba - co to za choroba, 300 postów :P :wink: :wink:

:
No dobrze to są objawy dopiero :lol: Ale diagnoza już jest znana :lol:

:
Ok to juz ustalilismy zadnego paracia i napinania sie bedzie dobrze tak jak teraz sie rozwijamy krok po kroku , nei za szybko.

:
przecież gdyby pojawiło się dużo nowych uzytkowników z parciem, zawsze można założyć sobie stowarzyszenie :P ... członkowstwo za rekomendacją oczywiście :P

Blaz
[Usunięty]
:
Myślę, że po tym co sobą reprezentują i co robią (a dokładniej czego nie robią) główni członkowie TAMTEGO stowarzyszenia to idea jakiegokolwiek innego zegarkowego Stowarzyszenia jest na jakiś czas spalona. :D Najpierw trzeba tamte zgliszcza zaorać, poczekać aż ziemia dojdzie do siebie, a potem dopiero można spróbować siać, jak mówi Ojciec Dyrechtór innego Stowarzyszenia z siedzibą w Toruniu. :D



Ale pytanie, które tu wyszło, jest warte odpowiedzi. Co tak naprawdę w przyszłości chcemy osiągnąć? Ja powiem może nieco pokrętnie: a nic. :wink: A dokładniej: nic poważnego. Nie mam jakichś wielkich ambicji moralizatorsko-dydaktycznych w dziedzinie świadomości zegarkowej Polaków. Tamto forum miało cały zegarkowy polski świat dla siebie i co przez 5 lat zrobiło? Nul, czyli zero. Kilkadziesiąt (no może kilkaset) odpowiedzi na pytanie: "Co kupić za xxx PLN" to nie jest jakiś imponujący wynik i nie ma żadnego przełożenia na ogół Polaków. Zresztą... Naiwnym jest ten, kto myśli, że kilkadziesiąt (no może kilkaset) entuzjastów zegarkowych zmieni świadomość Polaków w kwestii zegarków. To się zmieni, ale nie dzięki nam. Ta zmiana jest wpisana w ogólniejszy horyzont przemian światopoglądowych. W Polsce nadal króluje homo sovieticus i widać go także w zegarkach, bo "po co przepłacać" itp, itd.



Jeśli chodzi o uświadamianie to jestem realistą. To co jeszcze zostaje? Imprezy w środowisku zegarmistrzowsko-zegarkowym? Polski rynek jest tak mały, że każdy jest na "ty", co z jednej strony rodzi hermetyczną grupę interesów, a z drugiej strony polskie piekiełko, gdzie każdy ciągnie w swoją stronę i każdy każdego podejrzewa o wszystko. Dziękuję, nie ma ochoty na takie wojenki.



Ja chcę się na tym forum po prostu bawić. Czerpać przyjemność z zainteresowania zegarkami. Tego brakowało na kizi w sposób wręcz dramatyczny. Tego chcę teraz, nawet w nadmiarze.



Zostawmy więc tym z kizi nadęte imprezy, grożenie palcem, bufonadę edukacji, jedynie słuszną linię i szukanie dziury w całym. A my się po prostu bawmy. Jeśli ktoś będzie szukał dobrej zabawy z zegarkami w tle, to jestem pewien, że nie trafi na kizi, a prędzej czy później do nas. Nie potrzeba do tego żadnej reklamy. :wink:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.