Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Santino
2013-04-02, 16:50
Zmiany, propozycje, krótkie pytania.
Autor Wiadomość
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2010-01-17, 19:42   Zmiany, propozycje, krótkie pytania.

Jest dział co pasuje/nie pasuje na forum, a nie ma propozycji co zmienić dodać trochę forum wypromować :)



Tak się teraz zastanawiałem między czytanie kolejnych ustaw co można by zmienić na forum co dodać i jak może trochę wypromować.



Takie wnioski przyszły mi do głowy:



:arrow: za sprawą Alamo i jego lodowego zegarka robić różne testy może nie takie hard-corowe oczywiście :lol: ale np ktoś kto trochę nurkuje nawet w basenie może opisać jak się zegarek zachowuje, jaka jest widoczność tarczy pod wodą :) do tego recenzja zegarka i już mamy fajną merytoryczną treść na forum.



:arrow: dział co kupić do ~ 200,300,1000 zł zawsze może się przydać



:arrow: opisy różnych manufaktur (ZSRR, Rosja, Szwajcaria, Japonia itp)



:arrow: reklama na forum (ale to już jest w trakcie pracy:))



:arrow: reklama forum w innych miejscach (wymiana linków?)



:arrow: i ostatnie co wymyśliłem promocja zegarmistrzostwa, zegarków i oczywiście naszego forum w wersji papierowej :) Mam możliwość dostania 2-4 stron w magazynie jaki jest wydawany na mojej Uczelni. Magazyn jest dostępny dla studentów jak również każdej osobie, która sobie go weźmie :D Wydawany jest w formacie a4 na papierze kredowym kolorowy w finansowany przez Uczelnie :)



To są tylko takie moje małe propozycję może coś z tego Wam się spodoba, sam chętnie zajmę się częscią tego jak tylko skończy mi się sesja :)
Ostatnio zmieniony przez 2012-02-11, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-01-17, 21:29   

Co ja myślę?

Dział "Co kupić" moim zdaniem trochę mija się z celem, bo zajmujemy się tu raczej zegarkami w magicznym kręgu "do 150 dolarów". Wyższe ceny to sporadyczne przypadki. :wink:



Opisy różnych manufaktur chyba są. Kiedyś kolega Mr. X miał pomysł tłumaczenia recenzji z wus i nawet to robił, ale jakoś się szybko zniechęcił... :twisted:



Reklama forum w innych miejscach? Jestem trochę sceptyczny. To znaczy nie to, że nie chcę naszego forum reklamować, ale chodzi o miejsca docelowe. Wiadomo, że jeśli chodzi o polski rynek zegarmistrzowski to jest on trochę, co tu ukrywać, zaściankowaty i hermetyczny. I do tego kizimiziowaty. :lol:



Można za to uderzyć do innych tego typu forów na świecie, do nożowników i latarkowiczów. Do punktów skupu złomu i barów z chińszczyzną - jeśli oczywiście mają stronę internetową. :wink:
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2010-01-17, 21:35   

Co do tłumaczenia recenzji z wus jeżeli chcecie to mogę załatwić, że będziemy mięć recenzje po polskiemu :)



O reklamę na innych forach to przede wszystkim chodziło mi o nożowników i latarkowców :)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-01-17, 21:42   

Pytanie czy warto forum aż tak bardzo promować, w tej chwili jest 125 użytkowników, z tego około 30 aktywnych, w większości znających się osobiście , a jeśli nie to utrzymujących ze sobą kontakty. Niespodziewany napływ nowych użytkowników może spowodować że forum zatraci swój niepowtarzalny charakter, owszem wprowadzenie reklam na forum tak jak najbardziej, z pewnością to pomorze w zdobywaniu nowych zegarków nam ale także tym co odwiedzają nasze forum jako goście.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-01-17, 21:47   

Dokładnie Svedosie. Reklamy tak, ale promocja samego forum stworzyć może drugie kizi, gdzie pojawiła się grupa mających parcie na szkło. Szkoda tracić tego dobrego ducha naszego forum...
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2010-01-17, 21:54   

Dlatego trzeba spokojnie z tą promocją i musimy obserwować co dzieje się na forum. Jeżeli atmosfera będzie się psuć i dojdą osoby, które mają parcie to trzeba co zastosować :?: :D Czyżby coś na L :?: :twisted:



Aha jak chcecie jakąś konkretną recenzję z WUS to podeślijcie mi linka :)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-01-17, 21:55   

Jak ktoś nas będzie chciał znaleźć to sam znajdzie, w końcu jesteśmy podziemiem zegarkowym i gdzie nam "chamom i podrupkarzom" na salony. :lol:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2010-01-17, 22:49   

svedos napisał:
Pytanie czy warto forum aż tak bardzo promować, w tej chwili jest 125 użytkowników, z tego około 30 aktywnych, w większości znających się osobiście , a jeśli nie to utrzymujących ze sobą kontakty. Niespodziewany napływ nowych użytkowników może spowodować że forum zatraci swój niepowtarzalny charakter, owszem wprowadzenie reklam na forum tak jak najbardziej, z pewnością to pomorze w zdobywaniu nowych zegarków nam ale także tym co odwiedzają nasze forum jako goście.




+1



Co będę dodawał jak Towarzysz Nadszyszkownik już wszystko powiedział...
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #9  Wysłany: 2010-01-17, 22:50   

svedos napisał:
..... w końcu jesteśmy podziemiem zegarkowym i gdzie nam "chamom i podrupkarzom" na salony. :lol:




...i tą puentą bym zakończył te rozważania.

Jak coś kasy brakuje na utrzymanie - tych 30-40 aktywnych się dorzuci po 5-10pln - resztę się zbanuje - będziemy Sobie Panami....i będzie zajebiście!

Mamy parcie czy wolimy kameralność?
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2010-01-17, 22:52   

Kameralność oczywista oczywistość, a promocja w celu przyciągnięcia osób które jeszcze nie wiedzą, że zachorują na zegarki :lol: Tak było ze mną nie wiedział, ze jestem chory dopóki nie trafiłem na forum zegarkowe :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #11  Wysłany: 2010-01-17, 23:09   

Kuba - co to za choroba, 300 postów :P :wink: :wink:
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #12  Wysłany: 2010-01-17, 23:12   

No dobrze to są objawy dopiero :lol: Ale diagnoza już jest znana :lol:
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-01-17, 23:35   

Ok to juz ustalilismy zadnego paracia i napinania sie bedzie dobrze tak jak teraz sie rozwijamy krok po kroku , nei za szybko.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #14  Wysłany: 2010-01-18, 12:34   

przecież gdyby pojawiło się dużo nowych uzytkowników z parciem, zawsze można założyć sobie stowarzyszenie :P ... członkowstwo za rekomendacją oczywiście :P
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-01-18, 17:44   

Myślę, że po tym co sobą reprezentują i co robią (a dokładniej czego nie robią) główni członkowie TAMTEGO stowarzyszenia to idea jakiegokolwiek innego zegarkowego Stowarzyszenia jest na jakiś czas spalona. :D Najpierw trzeba tamte zgliszcza zaorać, poczekać aż ziemia dojdzie do siebie, a potem dopiero można spróbować siać, jak mówi Ojciec Dyrechtór innego Stowarzyszenia z siedzibą w Toruniu. :D



Ale pytanie, które tu wyszło, jest warte odpowiedzi. Co tak naprawdę w przyszłości chcemy osiągnąć? Ja powiem może nieco pokrętnie: a nic. :wink: A dokładniej: nic poważnego. Nie mam jakichś wielkich ambicji moralizatorsko-dydaktycznych w dziedzinie świadomości zegarkowej Polaków. Tamto forum miało cały zegarkowy polski świat dla siebie i co przez 5 lat zrobiło? Nul, czyli zero. Kilkadziesiąt (no może kilkaset) odpowiedzi na pytanie: "Co kupić za xxx PLN" to nie jest jakiś imponujący wynik i nie ma żadnego przełożenia na ogół Polaków. Zresztą... Naiwnym jest ten, kto myśli, że kilkadziesiąt (no może kilkaset) entuzjastów zegarkowych zmieni świadomość Polaków w kwestii zegarków. To się zmieni, ale nie dzięki nam. Ta zmiana jest wpisana w ogólniejszy horyzont przemian światopoglądowych. W Polsce nadal króluje homo sovieticus i widać go także w zegarkach, bo "po co przepłacać" itp, itd.



Jeśli chodzi o uświadamianie to jestem realistą. To co jeszcze zostaje? Imprezy w środowisku zegarmistrzowsko-zegarkowym? Polski rynek jest tak mały, że każdy jest na "ty", co z jednej strony rodzi hermetyczną grupę interesów, a z drugiej strony polskie piekiełko, gdzie każdy ciągnie w swoją stronę i każdy każdego podejrzewa o wszystko. Dziękuję, nie ma ochoty na takie wojenki.



Ja chcę się na tym forum po prostu bawić. Czerpać przyjemność z zainteresowania zegarkami. Tego brakowało na kizi w sposób wręcz dramatyczny. Tego chcę teraz, nawet w nadmiarze.



Zostawmy więc tym z kizi nadęte imprezy, grożenie palcem, bufonadę edukacji, jedynie słuszną linię i szukanie dziury w całym. A my się po prostu bawmy. Jeśli ktoś będzie szukał dobrej zabawy z zegarkami w tle, to jestem pewien, że nie trafi na kizi, a prędzej czy później do nas. Nie potrzeba do tego żadnej reklamy. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum