Wymiana mechanizmu - nowa Maryna 42mm
Odpowiedz do tematu

: Wymiana mechanizmu - nowa Maryna 42mm
Witam !
To mój pierwszy post na tym forum, choć oglądam je od dłuższego czas i od dłuższego czasu jestem również na kizi.

Pytanie jest, czy dałoby radę wymienić mechanizm na jakiś lepszy, ładniejszy, być może szwajcarski albo ruski w Marynie 42mm ?



Koniecznie automat ;)

:
Da rade..
Kto bogatemu zabroni ;-)

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
kolakk napisał/a:
Pytanie jest, czy dałoby radę wymienić mechanizm na jakiś lepszy, ładniejszy, być może szwajcarski albo ruski w Marynie 42mm ?


1. Da się, pytanie tylko ile będzie kosztować przystosowanie nowego werku do tej koperty, do tego dochodzi kwestia mocowania tarczy do mechanizmu i dopasowanie nowych wskazówek pasujących do osi nowego mechanizmu. Kompletnie nieopłacalne z punktu widzenia użytkownika.

2. Co rozumiesz przez ..lepszy. W tym zegarku zastosowano mechanizm ST 2551 a ten jest zdecydowanie lepszy od wszystkich współczesnych mechanizmów Rosyjskich i porównywalny z najpopularniejszymi odmianami ETA z serii 28xx .

3. ładniejszy....daj Boże żeby wszystkie mechanizmy były tak wykończone w standardzie jak ten.

Tak że Twoje pytanie można skomentować jedynie tak :facepalm:

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-03-21, 14:26, w całości zmieniany 1 raz
:
kolakk napisał/a:
jakiś lepszy, ładniejszy, być może szwajcarski


Ale konkretnie ma być lepszy, ładniejszy czy szwajcarski? Bo to nie do końca tożsame pojęcia :złośliwiec:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
no chyba, że chodzi o vintage - tak jak ma Sylwek, np: helbros.

Skate or die!
:
Albo Mołnię :złośliwiec:

Najlepiej, jakbyś zajrzal tutaj na początek :
http://www.chinawatches.p...b9409e35#547976

:
eta to śmieć doskonale o tym wiem, chodziło mi bardziej o to czy ten st 2551 ma swojego europejskiego protoplastę jak asian unitas hmmm

No i oczywiście chodziło o vintage ;) Bo w nowe mechanizmy bym sie nie wpakował :)

Ostatnio zmieniony przez kolakk 2013-03-21, 15:00, w całości zmieniany 1 raz
:
za szwajcarskich proponuje taki jak wkładano do PAM318 :P

:
mazok napisał/a:
za szwajcarskich proponuje taki jak wkładano do PAM318 :P


O, to ta ślicznotka z surowym unitasem :D :D :D

Ja bym szukał Spring Drajva :))

_
work in progress
:
Jak cię stać to czemu nie...

Skate or die!
:
Najlepiej by było aby tam zmieścić mechanizm Universal Geneve z mini rotorem, ale raczej ciężkie do zrealizowania...


Ostatnio zmieniony przez kolakk 2013-03-21, 15:15, w całości zmieniany 3 razy
:
kolakk napisał/a:
chodziło mi bardziej o to czy ten st 2551 ma swojego europejskiego protoplastę


Nie ma. To ich wlasna konstrukcja.
Ten UG tam raczej się zmieści, te koperty stosuje się do mechanizmów o średnicy do 36 mm i grubości do 7.5 mm prawie.

Kombinuj - u nas bogatym niczego nie bronią pifko

:
Gdzie ja tam bogaty, Takiego UG można wyczaić za 100zł ;)

G. GERLACH
[Usunięty]
:
kolakk napisał/a:
Gdzie ja tam bogaty, Takiego UG można wyczaić za 100zł ;)


Pogadamy jak ci przyjdzie dorobić pierścien mocujący, zrobić mu serwis, dorobic wałek, koronkę ...
Wybrałeś drogie hobby. Albo hobby zapewniający rozwój umiejętności manualnych. Zależnie od podejścia ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.