Poprzedni temat «» Następny temat
Sea-Gull i hałasy ze środka
Autor Wiadomość
grzecisz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2013-03-13, 16:39   Sea-Gull i hałasy ze środka

Witam wszystkich serdecznie.

Śledząc to forum od jakiegoś czasu zdecydowałem się w końcu sprowadzić klasyczną mewkę M177S ze znanego targu chińskiego. Wczoraj nareszcie zostałem szczęśliwym posiadaczem w.w. zegarka i muszę przyznać, że "na żywo" jest on jeszcze piękniejszy.

Niestety w transporcie trochę ucierpiało oryginalne pudełko (wyłamany kawałek plastiku przy zawiasie) jednak nie na tyle żeby cokolwiek stało się samemu zegarkowi. Jest jednak pewna rzecz, która mnie niepokoi (pomimo, że sam zegarek jest w stanie idealnym) a jest to dość dziwny odgłos jaki wydaje on podczas ruchów. Przeczytałem, że te modele tak mają i potrafią być dość głośne ze względu na pracę wahnika, a dodatkowo jeden egzemplarz drugiemu nie równy i niektóre są głośniejsze. Mimo tego w dalszym ciągu mnie to niepokoi. Ruszając zegarkiem w niektórych jego pozycjach słychać praktycznie tylko specyficzne chrobotanie (coś ala praca trybów) ale w innych (np koroną do dołu) dochodzi do tego jakby odgłos ocierania/tarcia elementów metalowych. Załączę tutaj plik audio, który udało mi się nagrać (dźwięk został trochę oczyszczony i wyostrzony), aby zademonstrować te dźwięki.

http://www.mediafire.com/?37pn0besolv750x [wav 3,4 MB]
http://www.mediafire.com/?3krceksqghfpxvd [zip 1,3 MB]

Obawiam się, że to może być jakiś problem z wahnikiem i sam nie wiem co z tym dalej robić... Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #2  Wysłany: 2013-03-13, 18:20   

Czekamy na Alamosa, aż powie, że przez telefon słabo widać :P
Ostatnio zmieniony przez wahin 2013-03-13, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raist 
Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: KRK
 #3  Wysłany: 2013-03-13, 18:26   

Nie wiem jak Alamos oceni ale u mnie jakość wideo jest tragiczna ;(
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #4  Wysłany: 2013-03-13, 18:27   

mnie to brzmi jak przy nakręcaniu koronką - wtedy okej

jeśli to jest dźwięk przy ruchu ręką to spadł wahnik z łożyska

ale ja słabo widzę
:P
_________________

Ostatnio zmieniony przez mazok 2013-03-13, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzecisz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2013-03-13, 19:30   

Ale wiecie, że to jest plik audio? ;) Rozumiem, że z tym wideo to taki żarcik forumowy... :P

Mazok, jednak wahnik zdaje się obracać bez większych przeszkód. Czy w takim przypadku jaki opisujesz nie zablokowałby się on całkowicie?
 
 
nav 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 919
Skąd: Krk
 #6  Wysłany: 2013-03-13, 21:55   

grzecisz to normalne w tym modelu, nie masz się czym przejmować, w moim jest identycznie, zegarek chodzi bardzo dokładnie.
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2013-03-13, 22:05   

Jeśli tylko zapragniecie,to opowiem Wam wszystkim bajkę o człowieku,którego nie było , bajka zawsze brzmi tak samo i tak samo się kończy cool

ludzie ,którzy nie istnieją , po prostu nie istnieją , jak w moje progi wejdzie osoba i powie "dawaj kasę" ,to dla mnie jest złodziejem , jak się przedstawi i przywita ,i powie za co tą kasę chce (odpowiedni wątek ) to jest ok , tyle ,że grzecisz, to pewnie tylko dla tego wahnika sie rejestrował biedaczyna ... i co ?? czy to obliguje mnie do przejawów litości ???

nie ,nie i po stokroć nie , hmmm bo Nasza wiedza kosztuje i szanujmy to ;)
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #8  Wysłany: 2013-03-13, 22:12   

Sylwek skup się lepiej na tym czy Ci odtwarza plik video czy nie. Dyskusja tutaj dotyczy jakości pliku :))
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2013-03-13, 22:22   

wahin napisał/a:
Sylwek skup się lepiej na tym czy Ci odtwarza plik video czy nie. Dyskusja tutaj dotyczy jakości pliku :))


nie odtwarza ,mnie tylko zamek wylata

to chyba granaty trza wziąć ,albo coś :złośliwiec:
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #10  Wysłany: 2013-03-13, 22:22   

Jakość tragiczna nono Nie ściągałem, ale po wielkości pliku widać, że wujowa :popcorn:
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
raist 
Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: KRK
 #11  Wysłany: 2013-03-13, 22:33   

Sylwek napisał/a:
nie odtwarza ,mnie tylko zamek wylata
dyć kodeki potrzeba odpowiednie zainstalować ale nawet wtedy obraz fatalny :głową w mur: :głową w mur:
 
 
grzecisz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2013-03-13, 22:36   

Szanowni forumowicze. Przepraszam Was, że nie przedstawiłem i nie zaprezentowałem się tak jak powinienem, w odpowiednim wątku. Mea culpa. Postaram się to nadrobić bo szanuję Was, Wasze doświadczenie i obyczaje tego forum. Jednak na swoją obronę powiem, że porywczość moja spowodowana jest krótkim czasem jaki mam na ew. reklamacje u chińskich sprzedawców, a nie zwykłym chamstwem czy brakiem wychowania (przywitałem wszystkich na szybkości w pierwszym zdaniu, wiem, że to nie dużo ale jednak). Rzeczywiście w pośpiechu dodałem ten temat ale to dlatego że muszę jak najszybciej podjąć decyzję co z tym fantem dalej zrobić, został mi tylko jeden dzień a później możliwość przepada.
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2013-03-13, 22:48   

grzecisz, krótko ,, ten typ tak ma i inaczej raczej nie będzie , :)) próbowałem się wsłuchać uważniej w Twoje nagrania , ale niestety :
po raz : codzienne odgłosy domowego ogniska zagłuszają opisane przez Ciebie efekty specjalne :D
po dwa: Twoje nagranie znacząco odbiega od nagrań prezentowanych przez różne wytwórnie płytowe ;)

na moje ucho , jak zegar chodzi ,to wysyłka go do majfriendów zmieni tylko to ,że po około 2 m-cach dostaniesz albo drugi zeiger ,albo zwrot kasy .. wybór należy do Ciebie ;)

mój Parnis portugalczyk też najcichszy nie jest ,ale mnie to nie przeszkadza , przeżył już kilka roztańczonych imprez i jakoś wahnik mu nie wyleciał bokiem , o taki on jest :
[img][/img]

i też nie jest najcichszy ,a czas trzyma jak łamaga jaka :))
 
 
grzecisz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2013-03-13, 23:13   

nav, Sylwek, chrobotanie jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, w końcu pracuje tam mechanizm (że tak go lakonicznie opiszę) oparty na trybikach, ale już to ocieranie jest trochę niepokojące. Szkoda, że na moim nagraniu VHS dobrze tego nie słychać, ale na żywo ten dźwięk jest ciutkę bardziej wyrazisty.

Sylwek, chyba specjalnie dla Ciebie będę musiał wytłoczyć winyl z tym nagraniem... ;)

Szkoda mi go oddawać, taki fajny zegareczek... A może jest na dotarciu i trochę mu przejdzie? :)
 
 
raist 
Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: KRK
 #15  Wysłany: 2013-03-13, 23:22   

Tak na serio jak podejrzewasz jakąś usterkę to poszukaj jakiegoś dobrego zegarmajstra i przejdź się do niego z zegarkiem - sprawa będzie wyjaśniona bo tak trudno coś konkretnego doradzić...
Odsyłając narażasz się na dodatkowe koszty oraz ewentualne "niespodzianki" jak zegarek będzie wracał. No i na pewno to potrwa...
Ostatnio zmieniony przez raist 2013-03-13, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum