Poprzedni temat «» Następny temat
tarcza
Autor Wiadomość
auza
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-12-17, 23:11   tarcza

Poradźcie kamraci.

W związku iż coraz mniej liczę na dorwanie tarczy do mojej Amfibi (cccp, bez daty) w dobrym stanie rozważam inne opcje:


- tarcza jest granatowa z wytartym środkiem - odmalować to ?

W grę wchodzi farba modelarska tu problem z doborem koloru, albo drukarska z palety Pantona ale nie wiem jak sie bedzie zachowywać na tarczy.


- zrobić tarczę od podstaw. Tarczę mogę zrobić wg. wzoru np. z netgrafik jaką będę chciał w wektorach. Druk cyfra xerox - jakosc foto. Minus to materiał i plaskie indeksy.
Ostatnio zmieniony przez auza 2010-03-22, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2009-12-18, 00:36   

Ostatnio też interesuję się tym, jak zrobić tarczę, więc wyrażę swoją opinie.

Odmalować?

Jeżeli odmalujesz tylko ten wytarty środek to będzie widać (bo ilość warstw nie będzie się zgadzać - a poza tym nie wiadomo czy dobierzesz ten sam kolor - jest ciężko)

Całość - jak ominiesz logo i indeksy i sprawisz, że to będzie ładnie wyglądało? wg mnie strasznie trudno przewidzieć finał (łatwo można zepsuć tarczę a wtedy nie będzie już odwrotu)

Zrobić nową tarczę łatwiej ale tak jak piszesz - będą płaskie indeksy i materiał nie koniecznie musi być słaby natomiast nie wiadomo jak druk.

Lepsze od drukowanej tarczy byłoby pomalowanie sprayem (min 2 warstwy) no ale wtedy jak naniesiesz indeksy i logo?

Możesz też oderwać indeksy ze starej tarczy i zrobić na jej bazie nową, a następnie przykleić te indeksy.





Tylko

Czy jest sens?

1. Amfibia ma militarny charakter więc wg mnie wszelkie wytarcia, przebarwienia tylko dodają jej smaczku i charakteru.

2. Jeżeli jednak chcesz nową tarczę to ja bym poszukał. Nie jest to jakiś w ogóle nie spotykany zegarek i myślę, że bez problemu da się znaleźć tarczę (z jakiegoś trupka najwyżej). Nie szukaj tylko w necie, ale pójdź do jakiegoś zegarmistrza (jeżeli masz w pobliżu jakiegoś co nie tylko potrafi wymienić bateryjkę) i pogadaj czy nie ma jakiegoś dojścia. Przejdź się też na jakiś bazarek ze starociami (ewentualnie do antykwariatu) i poszukaj - może trafi ci się jakiś z tą tarczą (albo też inną pasującą).

Dwa ostatnie sposoby polecam najbardziej. Do innych nie ma pewności i tylko można zmarnować tarczę. Ja planuję tworzyć nową tarczę, ale tylko dlatego, że robię nowy zegarek wg własnego projektu. Żadnych starych zegarków bym w ten sposób nie odnawiał.



edit

kilka linków po angielsku

http://www.homageforum.co....php?f=42&t=403

http://www.homageforum.co....php?f=42&t=771

http://www.homageforum.co...php?f=42&p=1058
 
 
auza
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2009-12-18, 13:58   

Dzięki, zerknę do kilku miejscowych zegarmistrzow, moze sie uda.

A tarcze drukowana zrobie z ciekawosci, zobaczymy co wyjdzie.
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2009-12-18, 16:01   

Zrób, zrób jak najszybciej :) a potem koniecznie zamieść zdjęcia jak wyszło... Bo sam mam dylemat czy malować czy drukować :) :(
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #5  Wysłany: 2009-12-18, 17:46   

Z ciekawości pytam, bo w niedalekich planach mam zlecenie wydruku tarczy wg własnego projektu- z jakiej drukarni można skorzystać? Jaki rodzaj druku zastosować na płaskiej blaszce? Tło- kremowe, indeksy ciemne. Dacie jakąś radę?
 
 
auza
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2009-12-24, 11:56   Idzie nurek

Prace trwają. Idzie nurek :)




Projekt tarcz jest wektorowy. Miałem super frajdę projektując tarczę.

Projekt 1 i 3 bazuje na tarczach znalezionych w necie.

Reszta to radosna twórczość.


1. 2. 3.

4. 5. 6.

7. 8. 9.

10. 11. 12.

13. 14.



Druk wykonałem na maszynie xeroxa. Oglądałem to w powiększeniu x8. I myślę że jakość jak najbardziej zadowalająca. Zrobię fotkę przy najbliższej okazji i pokaże jak to wygląda.



Myślę nad wykonaniem cieniutkego krążka aluminiowego. Dolutowaniu/doklejeniu do niego nóżek umożliwiających montaż do werku. Tarcza po wydrukowaniu zostanie naklejona na taką podstawkę aluminiową i gotowy zestaw będzie dokręcany do werka jak oryginał.



Pozostało mi wybrać tarczę i wychodzi mi na to, że to będzie to najtrudniejsze zadanie.



AUZA
Ostatnio zmieniony przez auza 2010-03-22, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2009-12-24, 12:32   

...o ty w morde. Masakra jakaś. Zajebiste są. Wszystkie.





...ja stawiam w pierwszej kolejności na 13., potem jest 4.



...czad jest, bez jaj, czad





EDIT: nie wiem tylko jak to się ma do znaku firmowego Bostok :?
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #8  Wysłany: 2009-12-24, 12:43   

Wyp...oliło mnie z kapci i dopiero co spadłem na krzesło. Te tarcze są konkret, świetna robota.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-12-24, 12:46   

Tak jak Maxio najpierw 13, potem numer 8 :D
 
 
auza
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2009-12-24, 12:47   

Maxio napisał:
EDIT: nie wiem tylko jak to się ma do znaku firmowego Bostok :?
Znaczy się co ? 1. Prawa autorskie? Sprzedawac tego nie będę. Robię sztukę dla siebie. Do tego różnorodność tarcz do Amfibi/Komandira etc. w internecie jest ogromna. Powątpiewam czy wszystkie to oryginały Wostoka. 2. Znak firmowy - logo? Jest to "oryginał" pozyskany w krzywych ze strony zamieszczającej brandy całego świata. Odwzorowanie jego jest idealne, reszta fontów dobrana jak najlepiej pod oryginał. Użycie go do własnego zegarka to tak jak narysowanie sobie na ścianie farbkami Kubusia Puchatka :lol:
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #11  Wysłany: 2009-12-24, 12:47   

Są normalnie zarąbiste. Podobają mi się prawie wszystkie za wyjątkiem tych z niebieskim i tych co mają dużo czerwonego.



Wielki Szacun !!! :shock: :shock: :shock:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2009-12-24, 12:57   

Świetna robota, wszystkie są dobre, dobre.....zejedwabiste są i tyle :lol:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2009-12-24, 12:59   

auza napisał:
Znaczy się co ?


...ależ ja nic złego nie miałem na myśli. Dopinguje projekt z całych sił. Jakby się udało sam bym taką tarczę chętnie przytulił. Chodziło mi bardziej o to, żeby jakis baran się nie przyczepił do wykorzystania znaku firmowego 8)
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #14  Wysłany: 2009-12-24, 12:59   

CornCobbMan napisał:
Są normalnie zarąbiste. Podobają mi się prawie wszystkie za wyjątkiem tych z niebieskim i tych co mają dużo czerwonego.



Wielki Szacun !!! :shock: :shock: :shock:




Podłącze sie pod kolegę - bo wyraził moja myśl.



Niesamowite!



A jesli miałbyś czas i chęć zaprojektuj coś jeszcze na wzór Russian Legend 'arnego Divera:



http://img63.imageshack.us/i/legend.jpg/



tylko miałbym prośbe by indeksy dać bliżej krawędzi :) co optycznie powiększy tą i tak małą tarczę :oops:



Daj znać kto podjął się wykonania tarczy i jaki był tego koszt :)

Piekna robota.
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #15  Wysłany: 2009-12-24, 13:38   

Ale się zaśliniłem na widok tego ruskiego legend divera ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum