Rakuten - zakupy
Odpowiedz do tematu

:
Wired AGAW419 kupiony na Rakutenie dotarł dziś rano via Pocztex. Zabolało na dodatkowe 145 zet eł :(

Opis na stronie sklepu oszukuje - zegarek ma 42mm bez koronek.

Xeo00
[Usunięty]
:
Witam,

Chcę kupić dwa zegarki z rakutena.
Oba są w sklepie OKUTEN.
Łączna wartość to około 4,5 tys.
Przy wysyłce do Polski pewnie czekają mnie dodatkowe opłaty za cło i VAT.
Mam znajomego, który jest w Singapurze do czwartku. Kombinowalem żeby wysłać do niego, a następnie odebrać po jego powrocie do PL. Czy przy wysyłce do Singapuru czekają mnie jakieś dodatkowe opłaty tak jak w PL??
Orientujecie się?
Ile mniej wiecej trwa doreczenie do Polski z Japonii?

:
A może najpierw Dzień dobry?

:
Xeo00 napisał/a:
Czy przy wysyłce do Singapuru czekają mnie jakieś dodatkowe opłaty tak jak w PL??
Orientujecie się?

Nie mam pojęcia ..
Xeo00 napisał/a:
Ile mniej wiecej trwa doreczenie do Polski z Japonii?

Od 5 do 7 dni, chyba, że trafi na cło, to wtedy odprawa potrwa 3-4 dni.

:
dzin dybry nie ma... proponuje zacząć od http://www.chinawatches.p...r=asc&start=420

emster
[Usunięty]
:
Xeo00, przeszukaj ichniejszych celników stronę, może coś znajdziesz:
http://www.customs.gov.sg/topNav/hom/

Xeo00
[Usunięty]
:
Dzięki za stronę!
Znajomy wraca jednak w czwartek, za duże ryzyko ze coś nie dojdzie.
Zostaje wysylka do PL...
Te opłaty to masakra, w cenie vatu z takiej kwoty byłby fajny g-shock :(

:
WAŻNE

Nie wiem, czy już gdzieś o tym było, ale od 1 kwietnia (i to nie Prima Aprilis) zmienia się japońskie prawo, dotyczące handlu online i wszyscy kupujący z całego świata są zobowiązani do wysłania danych weryfikujących autentyczność swoich danych osobowych.

Brak weryfikacji, zgodnie z podaną procedurą, będzie skutkować niemożnością dokonania zakupów z tych serwisów.

Dotyczy to nie tylko Rakutena, ale wszystkich japońskich serwisów online.

Poniżej link z serwisu tenso.com, opisujący całą procedurę weryfikacyjną (dla wszystkich decydujących się na jej przejście - za poniesione przy tym trudy - obietnica bonusów przy zakupie i darmowa wysyłka za pierwszy zakup po prawidłowo przeprowadzonej weryfikacji):

http://www.tenso.com/en/guide/identity/index.html

Ostatnio zmieniony przez Fazi 2013-03-23, 20:04, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Podbijam temat: chcę kupić zegarek na Rakutenie i mam pytanko: co wpisać w zip code? Wiem, wiem-kod pocztowy. Tyle, że że jak wpisuję ze znakiem "-" np. 01-010 to nie puszcza mnie dalej, dopiero jak wpisze 01010 procedura trwa dalej. Tak ma być?

:
Tak ma być. Oni nie używają kresek w kodach. A nasza poczta sobie poradzi ;)

If in doubt, FLAT OUT!!!
:
Dzięki wielkie. Tyle, ze siły ciemności Vincenta raczej pewne przy zakupie z rakutena:)

:
Po kilku latach posuchy postanowiłem sobie sprawić zegarek. Traf chciał, że o ograniczonej dostępności, i z cenami najlepszymi na rakuten właśnie. Klikam, po dwóch dniach mail, że starannie sprawdzili magazyn, ale jednak nie mają; zegarek na rakuten uzyskuje status out o stock. Po dwóch dniach znowu jest "in stock", no to znowu klikam, po dwóch dniach znowu mail, że jednak nie ma. Wkurzony piszę, że jak to możliwe, że jest, a jak chcę kupić to nie ma. Na razie jesteśmy na etapie odpowiedzi, z której nic nie rozumiem: że nie ma, ale go widać, bo jest, ale jednak nie ma, ale jak chcę to mogę kupić. Ciąg dalszy mam nadzieję nastąpi :)) .

:
Cytat:
Nie mam Pana płaszcza i co mi pan zrobi?

:D

If in doubt, FLAT OUT!!!
:
Jak to jest z Waszego doświadczenia: kliknąłem zegarek, przeszedłem przez dane karty, potwierdziłem i mam podobno czekać na odzew sklepu z ceną wysyłki i ostatecznym potwierdzeniem. Nigdy z rakutena nie kupowałem - jak długo się średnio czeka na odzew ? Dzień - dwa - cztery ?

:
Ja czekałem z reguły od 1 do 2 dni. Przyszła faktura i jakieś tam jeszcze informacje ze sklepu.

If in doubt, FLAT OUT!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.