Rakuten - zakupy
Odpowiedz do tematu

:
Ja pojechałem na urząd celny, oczywiście umawiając się wcześniej telefonicznie.
Wziąłem potrzebne dokumenty i za 5 siódma stałem grzecznie pod okienkiem. Bo pan powiedział, że później może nie dać rady, że dużo pracy mają... Wszystko trwało z godzinkę, wziąłem zegarek w łapkę i pojechałem do domku. Płatności na miejscu.

:
Przed świętami mogą być straszne kolejki.

:
Sylwek napisał/a:
bedziesz musiał im udowodnić wartość zakupu +przesyłki IMO


Nic im nie musisz udowadniać, wypełniasz oświadczenie o wartści przedmiotu pod odpowiedzialnością karną z art. 233 § 1 KK i tyle im powinno wystarczyć. Urzędnicy nie mają prawa tego zakwestionować.

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Sylwek
[Usunięty]
:
Iks, to co napisałeś jest również sposobem udowodnienia ,więc pax cool

:
machlo napisał/a:
dowód zakupu (paypal albo potwierdzenie z banku)

Choć nie wiem, jak bardzo bym chciał - tego im nie dam, bo nie mam jak. Transakcji dalej nie widać na rachunku mojej karty kredytowej i nawet nie ma blokady środków.

Skoro clenie ma trwać cztery dni - mam to w d***, nigdzie nie będę dzwonił, nic załatwiał, niech przyślą pismo to się ustosunkuję ..

Mają bałwany fakturę zakupu w przesyłce, co za pier****na biurokracja :głową w mur:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2012-12-20, 13:21, w całości zmieniany 1 raz
:
Tomek, tyle tylko że oni z lenistwa wcale nie otwierają tych przesyłek, decyzję podejmują na podstawie tego "czym" jest oklejona paczka, to znaczy co jest napisane na dowodzie nadania lub jakie dokumenty są dołączone do paczki a nie w paczce.

:
I tak do Świąt paczka nie dotrze, nie mam ochoty, a przede wszystkim czasu, żeby do nich jeździć i wystawać w kolejkach, więc niech przyślą pismo to im odpiszę .. Jednak Pocztę Polską a chociażby FedEx dzielą lata świetlne, jeśli chodzi o customer service ..

Sylwek, słuszna uwaga - "z lenistwa" :wkurzony: Pasożyty :głową w mur:

:
Ja jak dostałem takie info że zostaje na cle paczka , wysłałem im skan dowodu i dowód wpłaty z paypal i za parę dni paczka była w domu .

:
Problem jest w tym, ze Tomek nie placil PayPalem tylko od razu karta - Tomek ale powinno Ci wskoczyc potwierdzenie, gdzie jest info o tym, zeby sobie to wydrukowac - jak widac czasem warto ;) bo po zaplaceniu juz nie ma nigdzie zadnego potw.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał G. napisał/a:
bo po zaplaceniu juz nie ma nigdzie zadnego potw.


:shock: :shock:

Zawsze, w dowolnej chwili, mogę sobie z konta wydrukować potwierdzenie zapłaty. Czy to kartą kredytową czy Pay Palem. Problem w tym, że jeszcze nie zapłaciłem, bo środki są dalej na koncie.

:
Napisz oświadczenie i tyle, niepotrzebnie piętrzycie problemy tam gdzie nie ma ich w ogóle ;) W necie pewnie można znaleźć nawet gotowe druki do wypełnienia.

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Tomek, Na koncie tak, o ile Ci sie zaksieguje transakcja, ale w chwili obecnej nie masz potwierdzenia (a gdybys wydrukowal to bys mial)

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał, jeszcze raz. Nie jest potrzebne żadne potwierdzenie, wydruk, skan czy cokolwiek innego, nie ma potrzeby drukowania, magazynowania, zapisywania czegokolwiek. Wystarczającym dokumentem jest oświadczenie o wartości przedmiotu. Jeśli tylko Tomek pamięta ile zapłacił za zegarek to ja tu naprawdę nie widzę żadnego problemu hmmm

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks, ale ja nie kwestionuje tego co jest potrzebne w UC, tylko mowie, ze jak placi sie karta bez posrednictwa PayPala to warto zawsze sobie zapisac ta strone, ktora sie wyswietla jako potwierdzenie autoryzacji karty.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Ja tam nigdy nie dzwonię i się nie upominam. Co mają naliczać to niech naliczają - te parę dni mnie nie zbawi ;)

p.s.
czekam ciągle na 3 paczuszki i coraz mniejsza szansa, że będą przed świętami

World Wide Watches
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.