Poprzedni temat «» Następny temat
Regulator
Autor Wiadomość
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #46  Wysłany: 2010-01-26, 12:27   

wozignuj napisał/a:
Ale jaki to forumowy Parni?



...taki











EDIT: widzę, że Fazi podkleił linka :wink:
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-02-23, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #47  Wysłany: 2010-01-26, 12:32   

Nie tylko my zwrocilismy uwage na tego parniego - dobre slowa mozna wyczytac na forach calego swiata
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #48  Wysłany: 2010-01-26, 14:03   

wozignoju, co do jakości tego zegarka to jest on wykonany bardzo starannie, właściwie wszystko już o nim napisałem, co do tarczy to wykonana jest ona raczej z metalu i pokryta czymś co z wyglądu przypomina porcelanę ale jest bardzo miękkie, dlatego niemożliwe było usunięcie logo. Koperta jest wykonana ze stali , górny i dolny ryflowany ring, jest wciśnięty w kopertę, do dolnego przykręcany jest stalowy dekiel.

Cena tego zegarka na aukcji to około 60 USD z wysyłką, czasami można trafić taniej, czasami drożej, sprawdzaj regularnie wystawione aukcje tego sprzedawcy, może coś upolujesz.



Ja jestem z niego zadowolony.
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2010-01-26, 18:40   

svedos napisał:
wozignoju, co do jakości tego zegarka to jest on wykonany bardzo starannie, właściwie wszystko już o nim napisałem, co do tarczy to wykonana jest ona raczej z metalu i pokryta czymś co z wyglądu przypomina porcelanę ale jest bardzo miękkie, dlatego niemożliwe było usunięcie logo. Koperta jest wykonana ze stali , górny i dolny ryflowany ring, jest wciśnięty w kopertę, do dolnego przykręcany jest stalowy dekiel. Cena tego zegarka na aukcji to około 60 USD z wysyłką, czasami można trafić taniej, czasami drożej, sprawdzaj regularnie wystawione aukcje tego sprzedawcy, może coś upolujesz. Ja jestem z niego zadowolony.
Dziękuję kolego svedos wyczerpałeś moje pytania. Dla tego zegarka zarejestrowałem się na ebay i PayPal :wink: . A tak na chłopski rozum jak np. koszty wyniosą mnie 60$ to skąd będę wiedział jaką kwotą zasilić konto PayPal? To znaczy można wykonać jakąś symulację ile będzie to kosztować w danym dniu przez PayPal. Widziałem taką opcję na koncie ale to można zrobić jak się ma już wpłacone złotówki a jak jeszcze nie mam to ni chciałbym, żeby mi leżało na Paypal np. 50zł. Czepiam się szczegółów ale chciałbym wiedzieć. A w ogóle to szanownych Bardów i tak podziwiam i szanuję za cierpliwość do mojej skromnej osoby. I znalazłem już drugi zegarek do zakupienia ten forumowy, tylko powiedzcie czy w tych kolorach to forumowy :) ( to znaczy mi akurat niebieski bardzo odpowiada).
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35011
Skąd: Polska Pd. B
 #50  Wysłany: 2010-01-26, 19:08   

Witam,

Ja do platnosci PayPal stosuje Inteligo (konto internetowe i karta do niego przypisana, powiazana z PayPal 'em). Zasilam to konto kwota np 500.... PLN i potem w zaleznosci od potrzeby "zuzywam" pieniadze na nim umieszczone do wplat PayPal, bez obawy o atak z zewnatrz (mala kwota na koncie do zlupienia w danej chwili)



Zegarek bedzie super "kosher" :)
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #51  Wysłany: 2010-01-26, 19:10   

na polskim ebayu zawsze jest przeliczona kwota w złotówkach. więc łatwiej się zorientować. Dla pewności warto przyjąć kurs odrobinę wyższy niż aktualny żeby nie było problemu z brakiem środków.

Z płatnościami paypal nie ma kłopotu i żadne środki nie muszą być na stałe zdeponowany - wystarczy zasilić konto lub kartę bezpośrednio przed płatnością.
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #52  Wysłany: 2010-01-26, 19:28   

Na swoim koncie paypal klikasz konwerter walut i tam dowiadujesz się jaki jest przelicznik :) przelewasz kilka złoty więcej niż z przeliczenia i po kłopocie :) Wygodniejsze w płaceniu jest podpięcie karty kredytowej (lub debetowej) - wtedy zabiera Ci z konta dokładnie tyle ile po przeliczeniu wychodzi płatność. Bezpieczeństwo ja zapewniam sobie tym, że przed płaceniem zmieniam limit transakcji internetowych na okolice kwoty jaką zapłacę, a następnie po zapłaceniu znów zmieniam limit na 1 zł i nie martwię się żadnymi złodziejami - bo w razie czego mi złotówkę tylko gwizdnie :) Trochę to pracochłonne rozwiązanie, ale nie muszę czekać, aż przelew dojdzie z jednego konta na drugie (tak jak w sytuacji oddzielnego konta tylko do paypala)...
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #53  Wysłany: 2010-01-26, 20:59   

Tak jak koledzy pisali i ja kiedys zrobilem i nie mialem nigdy problemu z platnosciami za aukcje na ebay.

Jest tylko jedna przetroga zakupy na ebay wciagaja gozej niz bagno :)
 
 
tewie
[Usunięty]

 #54  Wysłany: 2010-01-26, 21:47   

Cytat:
Na swoim koncie paypal klikasz konwerter walut i tam dowiadujesz się jaki jest przelicznik
Może się mylę ale na Palu chyba nie istnieje takie polecenie jak konwerter walut . Z tego co mi wiadomo to po zalogowaniu na PayPal , musisz kliknąć w górnej linijce _Profil_ . Następnie z tej strony wybierasz ze środkowej kolumny polecenie _Salda walutowe_. Na tej stronie już możesz po wpisaniu dokładnie sobie przeliczyć jaką sumą musisz zasilić konto , oczywiście lepiej kilka zł. w górę bo kursy są płynne. Zastrzegam że może się mylę i są jakieś inne sposoby o których nie wiem , ale ja tak przeliczałem bo robiłem zwykły przelew na konto bez podpinania karty pod pala , hej. Pozdrawiam.
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #55  Wysłany: 2010-01-26, 22:20   

Tewie masz racje nawet paypal polski podaje tak w pomocy na stronie po zalogowaniu.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #56  Wysłany: 2010-01-26, 23:41   

Nie, no jest konwerter nadal. Wchodzę, chcę komuś np. zapłacić w dólarach. Wpisuję ilość dólarów, a pod okienkiem od razu mi pokazuje ile to złotówek. I tak z każdą walutą.
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #57  Wysłany: 2010-01-26, 23:51   

Oczywiście mówimy o tym samym.

Nazywa się konwerter walut to napisałem konwerter walut :)

Bo widzisz ty klikasz dwa razy a ja tylko raz i przechodzę do tej samej strony :P

A jak to robię?

Po zalogowaniu pokazuje się zakładka moje konto. Tam zaraz pod Witaj użytkowniku:... jest napis Saldo PayPal:... a po prawo od tego jak byk stoi napis Konwerter Walut. Klikasz i masz tą stronę do przeliczania (z jakiej waluty to zależy co masz ustawione jako saldo podstawowe - jeżeli chcesz inną walutę po prostu dodajesz ją do salda i ustawiasz jako podstawową)

Taki mały szczegół :lol:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #58  Wysłany: 2010-01-27, 12:13   

Tak jest TowRupas zgadza się wychodzi na to samo tylko o jedno kliknięcie mniej . Ale widzisz teraz to fajno opisałeś :lol:

Blaz pisze jak już się płaci _ to przelicza z automatu , jasne że tak . Ale chodziło o to jak chcesz wiedzieć ile przelać żeby stykło . :)

Acha , jeszcze coś , ten napis wcale nie stoi jak byk bo jest napisany maczkiem i ja np. go nie zauważyłem :?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2010-01-27, 12:18   

Ja to robię tak, że patrzę tuż przed płaceniem jaki jest kurs na ebayu. Paypala jest zazwyczaj o 2-9 centów wyższy. :wink:
 
 
tewie
[Usunięty]

 #60  Wysłany: 2010-01-27, 12:23   

Bo PayPal za konwersję bierze prowizję _ tak gdzieś wyczytałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum