Nasze nadgarstki...
Odpowiedz do tematu

: Nasze nadgarstki...
Czołem

Zafascynowany ostatnio swoim nadgarstkiem (wiem wiem głupio brzmi), wpadłem rano na pomysł, żeby zrobić ankietę na temat naszych nadgarstków. W końcu to na nich siedzą nasze zegarki, i przez to jest to jedna z najważniejszych części ciała :)



I od razu pytanie do Was - czy uważacie, że duże zegarki (>44 mm średnicy) to moda czy stały trend ?

Ja zauważyłem, że po okresie fascynacji właśnie sporymi czasomierzami (Triton, BFS) powoli wracam do nieco mniejszych, i przy moim nadgarstku (19 cm) najwygodniej nosi się 40 - 42 mm w średnicy i < 50 mm w uszach (tzw. lug-to-lug).

A jak z Wami?

:
mnie sie nie pytajcie ....

:lol:

:
Miałem chwilę słabości na "giganty" i byłem blisko stosownych zakupów, ale w porę się zatrzymałem.



Dzisiaj stoję na stanowisku, że mój 19cm nadgarstek najlepiej się czuje z zegarkami 42-44mm.



Być może spróbuję coś 46-47mm, ale jakoś nie jestem przekonany.

:
wychodzi - w miejscu gdzie noszę zegarek - mierzone na ścisk 16,5mm (w ankiecie dam, że 17, dodam sobie, a co :) ). A notabene mały nie jestem...

w sumie dobrze mi z tym, bo mam argument przeciwko manii na olbrzymy, i dobrze się czuję z zegarkami garniturowymi 37mm. Ale sumo z uwagi na dobry profil koperty też mi ręki nie urywa :) . Niemniej coś większe absolutnie odpada, a Parnis chronometer jest na styk

:
Zaznaczyłem 18 ale mam 17,5 cm. Mój Orient (43mm)z koronką jest idealny.

:
Ja zaznaczyłem 18,tyle mam na "ciasno", i mnie tam w każdym zegarku dobrze :wink:

anduril
[Usunięty]
:
17 cm, adriatica 43mm na początku wydawała mi się duża, teraz stare Casio Lin-169 wydaje się małe. Jak widać wszystko jest kwestią przyzwyczajenia :)

:
właśnie zmierzyłem i jest trochę ponad 17 bliżej 18 :)

mój nadgarstek jest dość dziwnie zbudowany - płaski i szeroki.

Zegarki które pasują mają romiar od 33 do 47 , większych nie mierzyłem

:
U mnie 17cm.

Poczatkowo myslalem ze 40mm to absolutne maximum bedzie...szybko jednak wyszedlem z bledu : )

Po przymiarce Mariny 44mm stwierdzam ze i to jest dla mnie spoko.

Pewnie i wiecej daloby rade lecz 44mm to max dla komfortowego codziennego noszenia.

:
Rany, przyznać się kto ma więcej niż 20 cm !!!

:
heh tylko ty masz tyle :)

:
Ja mam 16,5 (zaznaczyłem na wyrost 17). Maryna 44mm jako tako jeszcze wygląda, ale 47mm Radiomir to już nie bardzo. W ostateczności jeszcze można nałożyć Parżyniera (bo fajny jest i mimo swojej wielkości da się nosić)

Optymalne rozmiary dla mnie to: od 35 (dla vintage 'ów) do 42 (no może 43) mm.

Blaz
[Usunięty]
: Re: Nasze nadgarstki...
corten napisał:
Ja zauważyłem, że po okresie fascynacji właśnie sporymi czasomierzami (Triton, BFS) powoli wracam do nieco mniejszych, i przy moim nadgarstku (19 cm) najwygodniej nosi się 40 - 42 mm w średnicy i < 50 mm w uszach (tzw. lug-to-lug). A jak z Wami?
Mam 17cm. I to nie w uszach. :D Zgadzam się z całością Twojej wypowiedzi. :wink:

:
18 cm, co do noszenia zegarków, to wszystko zależy nie od wielkości, a od kształtu koperty - niektóre są po prostu niewygodne i nie zależy to od wielkości. W każdym razie bardziej lubię nosić mniejsze zegarki. Na co dzień używam małego i cienkiego Łucza 2209.

:
Ja mam jakieś 19,5cm mierzone na ścisk. IMO to kwestia gustu i przyzwyczajenia jaki zegarek nosimy. Ja zanim popadłem w nałóg nosiłem kilka lat 36mm Citizena (mam go do dzisiaj). Teraz wszystkie noszone mają u mnie od 43 do 46mm.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.