Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA WAŻNE....Tu nie kupujemy
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2009-12-14, 22:23   UWAGA WAŻNE....Tu nie kupujemy

W tym temacie proponuję zamieszczać ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Swego czasu zamówiłem Sea Gulla M185SP w sklepi z z linku poniżej, ceny bardzo atrakcyjne, jednak po zapłaceniu przez PayPala za zegarek, na stronie sklepu pojawiła się informacja o wysyłce, a zegarka jak nie było tak nie było,na moje pytanie "o co kaman" dostałem odpowiedź że mieli problem z wysyłką i muszę kilka dni poczekać, potem jeszcze kilka wiadomości z pokrętnymi wyjaśnieniami. Za pośrednictwem PayPala wszedłem z nimi w spór i udało mi się odzyskać całą kasę.



TEGO SKLEPU UNIKAMY JAK OGNIA



http://www.tradetian.com/...fb605f340006daf
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #2  Wysłany: 2009-12-14, 22:45   

Kurde a juz chcialem zamawiac od nich bo znalazlem swojego upatrzonego SEA-GULL 'a.

Dzieki za informacje.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2009-12-15, 14:34   

Sporo ciekawych rzeczy mają, a tu lipa...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2009-12-15, 14:37   

I te ciekawe rzeczy, konkretnie zegarki mnie skusiły, być może mój przypadek jest odosobniony ale zraziłem się do nich i to bardzo, na stronie podają że towar mają na stoku, podają nawet ile jest dostępnych egzemplarzy, klikasz, kupujesz...i później schody.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-03-16, 21:18   

Tu nie kupujemy:
http://stores.shop.ebay.p...e__W0QQ_armrsZ1

Fajne zegarki i do tego na aukcjach, więc można ustrzelić coś ciekawego. Za przesyłkę płacimy 25 dolarów i za tą cenę dostajemy szczała w tyłek, gdy sprzedawca z rozbrajającą beztroską wysyła nam maila, że wysłał zegarek pod adres, w którym nie było ani imienia, ani nazwiska, ani nazwy ulicy. Gdy natychmiast zwraca się mu uwagę, że popełnił błąd w adresie, a dokładniej praktycznie adresu nie podał, rzuca nam rozbrajające pytanie, gdzie moim zdaniem ten zegarek się znajdzie. "In Hell!" :twisted:

Po dwóch tygodniach, gdy zegarek do mnie oczywiście nie dotarł, napisałem do sprzedawcy o tym fakcie. Sprzedawca stwierdził, że to nie jego problem, że to problem mojego lokalnego oddziału poczty i mam się tam udać. Próbowałem jeszcze półgłówkowi znów wytłumaczyć, że nie mogę iść do lokalnego oddziału, bo w adresie nie było ulicy. Sprzedawca zamilkł. Odezwał się po kilku minutach po otrzymaniu informacji z paypala, że wszcząłem spór. Od razu stwierdził, że odda mi pieniądze, ale najpierw zakończyć mam spór. Tak, ale jak zakończę, to go już nie będę mógł otworzyć, a sądząc po dotychczasowej postawie sprzedawcy, pieniądze bym wtedy widział na zdjęciu. Przekształciłem spór w roszczenie i po kilku dniach paypal pieniądze mi oddał.

Duży sklep i duże cwaniactwo. Nie polecam!
 
 
jacjakuza 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 558
Skąd: Żary
 #6  Wysłany: 2010-03-17, 11:35   

Moja transakcja u niego przebiegła bezproblemowo .
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-03-17, 11:42   

Wiem, bo kupowaliśmy u niego w praktycznie tym samym czasie i do tego ma 100 procent pozytywów, więc naprawdę byłem zaskoczony, że tak mieszał... :sad:
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-05-13, 23:04   

Kumotry nie wiem czy w dobrym miejscu piszę...
Wystawiłem a naszym rodzimym serwisie aukcyjnym pierwszy zegarek z mojej skromnej kolekcji.
No i właśnie chodzi o to, żebyście go nie licytowali :oops:
Sprzedaje ten zegarek bo nie mogę na niego patrzeć :( koperta posiada przetarcia złota i takie wżery, że szok.

Tak więc jeżeli spotkacie bardzo podobny nick jak mój to ja odradzam jego kupno.

Nie żebym szukał leszcza czy oszukiwał na aukcji napisałem bardzo oględnie ale szczerze w jakim stanie jest zegarek ponadto dałem taką ilość zdjęć, że wszystko widać jak na dłoni.

Nie podaję linka bo chyba nie o to chodzi ale jak zechcecie to mogę go zamieścić.

A jak ktoś trafi na tą aukcję i uważa że z czymś przesadziłem to proszę dać znać będę zmieniał.

Edyta:
Jak się przyglądam na te zdjęcia to zeggarek na zdjęciach wygląda dużo lepiej jak w realu :( .
Ostatnio zmieniony przez Wozu 2010-05-13, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kabinial
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2011-06-07, 00:55   

Odradzam zakupy u topwatches2009 (bibiwatch@gmail.com) na ebay.
Nie odpowiada na korespondencję, towar niedostarczony, dużo negatywów.
Ja niestety wylicytowałem u niego zegarek i go nie otrzymałem a dodatkowo spóźniłem się z reklamacją do PayPal... Będę próbował zgłaszać oszustwo przez policję :( - tak mi poradziła obsługa ebay.
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2011-06-07, 00:58   

...kabinial, przykra sprawa, dzięki za informację, nie wiem czy ktoś od Nas miał do czynienia z tym sprzedawcą.
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #11  Wysłany: 2011-06-07, 07:06   

No proszę, to jedno z kont naszego dostawcy baz Shaoyou.
Cena informacja, czekam na przesyłkę od niego, jak się nie doczekam, to spór na PP pewny.
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #12  Wysłany: 2011-06-07, 07:45   

Shaoyou to kombinator - moja baza - okazało się prawie po roku - miała ułamaną śrubkę mocowania tarczy, a sama tarcza - na klej do werku. Z zewnątrz było wszystko OK.
Ale dzięki o.Jakubowi i Svedosowi mechanizm przeszedł rehabilitację :)
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
Ostatnio zmieniony przez CornCobbMan 2011-06-07, 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2011-06-07, 07:53   

Zasadniczo, to całe szczęście że pół mieszkania Svedosa obłożone jest aktualnie mechanizmami i częściami, bo gdyby nie to, z naszych kalkulacji wynika że na ten moment 5 baz nadawaloby się tylko do wymiany :!: I jak zawsze, dotyczy to niechlujstwa przy składaniu, a nie problemów mechanicznych. Często nasi chińscy "miszczowie" stając przed problemem takim samym jak Svedos, czyli niekompatybilność niby tych samych części, wybieraja metode na karton, klej i tasme klejącą ...
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2011-06-07, 08:56   

Gdzieś czytałem na wus, że najbezpieczniejszą metodą jest zamawianie tylko CZĘŚCI u majnfriendów, bo z zegarkami to jest właśnie chałupnictwo...

Adi, jak to czytasz, to zrozum kontekst. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-06-07, 08:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Stasiu 
Starszy Ryżowy


Wiek: 42
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 630
Skąd: Łódź
 #15  Wysłany: 2011-06-13, 07:41   

Coś w tym jest.
Mnie ostatnio podpadła Wen Ping'owa.
Rozebrałem Radka, żeby ubrać go w nową lumę. Tarcza była przyklejona do werku taśmą dwustronną :evil: . Okazało się, że nóżki od tarczy były zbyt krótkie i mocowania ich nie trzymały (całe szczęście mam zapas).
Mam jeszcze dwa zegarki od niej. Sprawdziłem je, ale tam wszystko było OK.
W sumie pierdoła, ale jakiś taki niesmak pozostał.
_________________
Stach

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum