Foch und Ch.: Einzeiger No.1
Odpowiedz do tematu

:
prezesso79 napisał/a:
Santino, być może! - pamiętaj o mnie.

Ale Ty tarczę przecież chciałeś, a nie wskazówkę? W dodatku od Iskry, a nie Mołni?

:
tarczę + wskazówki (zapomniałem dodać - moja wina), poza tym jak usłyszałem, że chcesz sprzedać coś złotego to spanikowałem - faktycznie, jeszcze masz mołnię ze złotymi...

Skate or die!
:
hmmm , tak czy siak, ze wskazówkami będzie gorzej.... od tej iskry.
godzinowa idzie do einzeigera...

:
Takie mały apdejt w temacie. Dostałem od Volego pierścienie dystansowe do odsunięcia tarczy od szkła i mogłem poskładać nową wersję. Polerowany mosiądz robi wrażenie na żywo. Jest jak różowe złoto - na razie bo potem, mam nadzieję, będzie się ładnie patynował.

Jasny dla dla brata ciotecznego, a czarny dla mnie.


Jutro idą do Mistrza w celu wykończenia. :cool:

Foch und Ch.
:
Kurka, trochę ten pierścien wysoki :???:
Przytłacza tarczę.

:
Kuba - bomba. Daj więcej fotek. Co to za koperty?

:
Ogólnie świetnie tylko tak jak mówi Alamo wysoki pierścień...

:
Koperty od Parnisa Chronometra. Pierścień musi taki być bo inaczej nie ustawię wałka z tubusem ale i tak na żywo wygląda lepiej, a przynajmniej mi się podoba bo chciałem taki efekt studni. Postaram się jutro coś jeszcze strzelić.

Foch und Ch.
:
Gdyby dało się pierścień zeszlifować pod kątem, żeby nie było takiego schodka to było by idealnie :smile:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
O tym samym pomyślałem - fazowany pierścień nie rzucałby się tak w oczy, i moim zdaniem byłoby perfekto!

:
Hmmm. Dorobię taki za jakiś czas i zobaczę jak to wyjdzie ale sugerowałem się tym, że tam już jest luneta pionowa więc schodek jest bardziej teges. No ale zawsze można poprawić. ;)

Foch und Ch.
:
Kuba, a jaka jest wysokość tego pierścienia?

:
Pierścień surowy miał ok 1,7mm ale po szlifowaniu pewnie 1,5 - 1,6mm.

Dobra, wyciągnąłem je dziś z rana, zamontowałem paski i spojrzałem krytycznie na te schodkowane studnie. Trzeba tak, z dystansem, żeby nie było potem żalów. No i po zastanowieniu stwierdzam, że to jest ... mój najlepszy dotąd projekt! :grin:

Wygląda to tak zajebiaszczo, że postaram się powtórzyć ten patent przy kolejnych zegarkach. Szczególnie podoba mi się to, że indeksy minutowe odbijają się w pierścieniu. Rzekłbym, że jestem, w duchu Św. Franciszka z Asyżu, obrzydliwie z siebie zadowolony. :razz:

No ale pomysł ze ściętym pierścieniem uważam za bardzo perspektywiczny. Zapamiętam to sobie.













Foch und Ch.
:
swietnie wyszlo

Super!

:
Ojcze Jakubie powiem tak

...jak pierścień ma pozostać w wersji z mosiądzu, to zostaw tak jak jest , bo jest bardzo dobrze, przy stalowej kopercie taki "złoty" akcent nie powinien razić i myślę że na żywca bardzo dobrze to wygląda
...gdyby miał być stalowy polerowany to zdecydowanie opowiadam się za ściętym pierścieniem bo wtedy będzie bardziej łagodne przejście pomiędzy kopertą a tarczą.

to mówiłem ja Svedos

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.