Foch und Ch.: Einzeiger No.1
Odpowiedz do tematu

: Foch und Ch.: Einzeiger No.1
Wczoraj wpadło mi coś do łba. Zaczęło się od Blaza, który podesłał mi linka z fajną tarczą, a potem zaczął się proces myślowy czyli sklejanie do kupy cudzych pomysłów. :wink:

Celem jest jednowskazówkowiec

Niedoścignionym ideałem jest Meistersinger 02:




Miałem okazję go pomacać kiedyś na meetingu GMT i to naprawdę jest super zegarek!

No to jak zamierzam tego dokonać:

1. Muszę kupić ładną Mołnię. Ze szlifem moskiewskim żeby nie było wstydu ją pokazać pod szkłem.

2. Dobrać do tego kopertę w klimatach Parnisa Portugalczyka

3. Przerobić tarczę na kremową z dokładną podziałką.

4. Przerobić wskazówkę minutową z Mołni na godzinową.

Ostatnio zmieniony przez kubama 2011-12-26, 16:48, w całości zmieniany 4 razy
:
Pomysł jest świetny i z pewnością da się go zrealizować, też kiedyś o tym myślałem, myślę że największą trudność sprawi "produkcja" tarczy z odpowiedni dokładną podziałką, reszta to raczej będzie łatwa do zrealizowania, tak na szybko i po barbarzyńsku można skrócić oś minutową tak żeby nie wystawała ponad koło godzinowe a wskazówkę minutową nakleić na kawałek wskazówki godzinowej i po "ptokach", ewentualnie jakaś tuleja pośrednia... kierunek jest słuszny, bardzo dobry pomysł Kuba.

:
Brzmi smakowicie, więc nie pozostaje nic innego jak kibicować!



Podpowiem ci że przyjąłeś słuszny kierunek - mechanizm Mołni o średnicy 36 mm idealnie się skomponuje z kopertą Parnisa i jej przeszklonym deklem o średnicy 35,5 mm.

:
Kuba mnie zmobilizował "tyż" chyba pójdę w tę stronę.

Arek
[Usunięty]
:
Taką tarczę można kupić :) Blaz pokazywał ostatnio takie na Ebayu

:
Ale tu chodzi o to co by tarcza była kremowa :wink:

:
Pomysł fajny tylko wyskalowanie podziałki tak by to miało sens i wskazania były dokładne to już trzeba mieć kogoś kto zrobi taką tarczę , to prawie jak wbić patyk w słoneczny dzień w ziemie i dorysować dokładną podziałkę :)

Blaz
[Usunięty]
:
Tarcza już jest. :wink:





Zapomniałem Kubie powiedzieć, że to ma być tajemnica. :D

Ja już jestem przy punkcie 5: części już do mnie lecą. :D

:
Rzecz w tym, że ta tarcza mi się nie podoba. Za duże cyfry no i ma być kremowa.



Blaz ty też robisz jednowskazówkowca? Myślałem, że tylko takie info a kombinujesz inny projekt. Sorry

Blaz
[Usunięty]
:
Nic się nie stało. :D Kilka pomysłów ciągnę naraz. Pomysłów typu: wsadź tarczę do koperty. :wink: Jeśli chodzi o tą tarczę, to kolor kremowy będzie na początku stycznia. :wink:



A teraz szczególnie dla Ciebie Kuba pewna wiadomość: kto te tarcze robi? Ktoś, kto ma wkład w marzenie, na które zbierasz i z którego to powodu zapisałeś się na anglojęzyczne forum... :D

:
Nasz jedno zegarkowiec , wielo pachowiec zamienia się w małego konstruktora :)

Czekan na efekty ! :)

kibicuje

Darecki
[Usunięty]
:
A jak z niego godzinę odczytać 0_o????

:
Podziałki są co 5 minut :) Dokładność w zasadzie wystarczająca do życia :wink: ...

Darecki
[Usunięty]
:
ALAMO czyli na tym śpiewaku która jest godzina? :wink:

:
1:37 :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.