Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobic pasek? kilka dylematów Pomocy!
Autor Wiadomość
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #1  Wysłany: 2012-10-10, 19:26   Jak zrobic pasek? kilka dylematów Pomocy!

witam forumowiczów ;)
mam kilka narzędzi... jeszcze groover jest w drodze. Zacząłem wczoraj pierwszy raz coś dłubać s skórze- chce sobie uszyć pasek do parnisa
Oglądałem tutorial podlinkowany wyżej, ale nie pokazuje on tego co chciałbym zrobić....I mam kilka dylematów produkcyjnych -Mianowicie:
1. szlufki wklejacie? (przynajmniej jedną?) czy obie sa luzem?
2. czy moglibyście dokładnie poradzić gdzie i w których miejscach dokładnie cieniować skórę- może jakieś tutoriale konkretne?
3. czym kleić paski? mam butapren, ale śmierdzi od wczoraj mimo, że jest suchy... wali z odległości 30 cm klejem... A co gorsze strasznie usztywnił mi skórę- pasek jest strasznie sztywny. Składa się z dwóch sklejonych części ok 2 mm każda- czyli w zasadzie ma ok 4 mm. Skóra to jedno ale klej miał zapewne także wpływ na takie negatywne zjawisko :(
4. czym wycinacie języczek pod pręcik od klamerki? i na jakim etapie procesu? wyciąłem przed sklejeniem i mimo że starałem sie to jest lekko postrzępiony- piknikowanie nic nie daje:(
5. skoro już mam sztywny pasek to jest możliwość i jeśli tak to w jaki sposób można go zmiękczyć?
6. Pytanie do paskorobów- skąd bierzecie klamerki? bo 50 zł w naszych sklepach online to przesada :) nie stać mnie na taki wydatek, zważywszy, że trochę ich potrzebuję- może ma ktoś sprzedać w rozsądnej kwocie?
7. jakbym chciał zrobić cienkie paski np do langela atlantica itp to wiadomo że z jednego kawałka skóry- czym wówczas podklejać mizdrę? od strony ręki?
To chyba na razie tyle pytań odnośnie pasków i ich produkcji :)
proszę o wszelkie porady zdjęcia i tutoriale, całego procesu jak i ewentualnie sposobów i rozwiązań.
oczywiście jak tylko ukończę pierwszego strapa - pochwale się:)
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #2  Wysłany: 2012-10-10, 19:40   

Ja szlufek nie wklejam,stosuje zasadę jednej,luźnej. Skórę ścieniaj tam gdzie potrzebujesz. Miejsce na teleskopy i zawijka na krótkiej części paska. Z klejów spróbuj Patteksa classic, dziurkę na języczek wycinam na końcu, nożykiem, możesz do tego użyć jakiegoś wybijaka.
Co do zmiękczania, to jak ktoś kiedyś mówił,temat rzeka. Spróbuj najpierw go pozginać. Tylko pamiętaj, lico może się pomarszczyć.
Klamerki z ebaya,niestety tanie nie śa wychodzą średnio 10 dolców.
W cienkich paskach podklejaj cienką skórką. Albo stosuj jakiś specyfik i poleruj na gładko. Ogólnie bardzo często paski hand made mają tą stronę niewykończoną.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #3  Wysłany: 2012-10-12, 15:35   

A mógłbym prosić o jakieś fotki-przykłady cieniowania skory i zawijania krótkiej cześci? bo zrobiłem mniejwiecej jak niektóre tuto-riale pokazują, ale teraz na odcinku ok 2 cm mam cieńsza skórę- nieciekawie to wygląda. inaczej w dłuższej części- tam się ścina/cieniuje tylko pod jeden teleskop na zagięciu skóry i cały pasek ma jednakową grubość. w tej krótkiej części natomiast zakładka 2cm jest nieestetycznie cieńsza...Albo cos źle robie albo to tak ma byc? prosiłbym o fotki... albo porady :)

panowie jeszcze jakieś uwagi propozycje do moich zapytań?
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #4  Wysłany: 2012-10-12, 17:24   

Pierwsza porada: stosuj się do zasad gramatyki języka polskiego.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2012-10-13, 10:02   

Proszę chociaż o fotki spodu paska (krótkiej części) oraz zdjęć z boku. Bo na sieci są tylko ujęcia ogólne gotowych pasków od góry, a chcę się przyjrzeć spodniej części i bokom po cieniowaniu (ponieważ u mnie wychodzi dużo cieńsza ta część zawijana i cieniowana- niezbyt estetycznie to wygląda

wahin - niestety nic nie wnosisz do mojego postu. Postaram się pisać następnym razem wolniej i poprawniej
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #6  Wysłany: 2012-10-13, 13:04   

Bez obrazy Aksior, ale gdybyś zadał sobie trud poznania kumotrów tobyś wiedział, że wszystkie pachoroby są teraz na zlocie, a jeden z nich który udzielał Ci informacji jedzie później na urlop. Szanasa więc że uzyskasz od razu i szybko odpowiedzi na swoje pytania i prośby jest raczej nikła. Mam też taką uwagę - twoja dotychczasowa aktywność na forum ogranicza się do jednego działu paskotwórczego. Siłą rzeczy nasuwa się więc pytanie czy chcesz tylko żeby Cię nauczyć ich robienia i później staniemy się niepotrzebni, czy wsiąkniesz też w tę społeczność i pokażesz że interesują Cię też zegarki.
Wybacz, że ja też nie wniosłem niczego do twojego postu.
Tak btw jeślibyś przeglądał inne wspólne nas wszystkich topici w innych działach na forum pewnie zobaczyłbyś zdjęcia nadgarstkowe lub zdjęcia nowych nabytków okołozegarkowych które może odpowiedziałyby na Twoje pytania.
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2012-10-13, 13:09, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #7  Wysłany: 2012-10-13, 14:30   

Spoko- poczekam aż "paskoroby"wrócą, odświeżę posta za kilka dni...
Ze zdobytą wiedzą nie zamierzam nigdzie uciec- zamierzam wchłonąć w społeczność jak to ująłeś :) Zegarkami się interesuję, tylko że nie mam na nie zbytnio kasy (chwilowo) mam 2 parnisy i kilka staroci (atlantik, delbana, olma, helvetia itp). (bardziej interesują mnie stare zegarki). Faktycznie ograniczam się na razie do pasków- ponieważ zainwestowałem w narzędzia, skóry, farby, nici itd.
Co do zdjęć na forum przejrzałem sporo wątków (jak i inne fora związane z tematyką dotycząca skór i produktów z nich wykonywanych). Niestety nigdzie nie znalazłem zdjęcia paska zrobionego od spodu i od boku. Zawsze ładnie są ujęte (sfotografowane) ze szlufkami złożone "w zakładkę"... I ciekawi mnie jak innym wychodzi to od dołu...bo to co ja na razie porobiłem to wg mojej oceny fatalnie to wygląda:)
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #8  Wysłany: 2012-10-13, 15:27   

Po raz kolejny nic nie wnosząc do Twojego tematu proponuję abyś właściwie rozpoczął przygodę z forum. Zapoznaj się z Regulaminem, oraz z działem Na początek.
Pozwoli to nam uniknąć nieścisłości w pojmowaniu naszego forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum