Poprzedni temat «» Następny temat
Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjskich.
Autor Wiadomość
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1  Wysłany: 2017-05-17, 22:20   Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjskich.

>>>

W dniu 13.05.2017 roku o godz. 10:00 rozpocząłem test rezerwy chodu wytypowanych radzieckich zegarków na tzw. dobrym chodzie: :)

Sława (Cлава) - mechanizm 2414, dwubębnowy.
Sława (Cлава) - mechanizm 2427, dwubębnowy.
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy.
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy.

Zgodnie z przyjętymi założeniami każdy z testowanych czasomierzy zostanie poddany kilku próbom, a otrzymane wartości zostaną uśrednione.
W związku z powyższym uzyskane wyniki powinny być możliwie najbardziej miarodajne... :)

PS.
Pierwszy etap rzeczonego testu został przeze mnie opisany w wydzielonym wątku w temacie ¤ Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki ¤... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #2  Wysłany: 2017-05-18, 12:07   Re: Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjski

Problem jest tylko taki, że bierzesz do badań zegarki, których stan techniczny jest nieznany, "na dobrym chodzie" to nie jest precyzyjne określenie. Moim zdaniem, żeby wyciągać jakieś wnioski to by trzeba było do testu wziąć zegarki nowe zaraz po smarowaniu, bo tak to będziemy jedynie znali rezerwę chodu konkretnych zegarów i tej wiedzy nie można rozciągać na dany typ mechanizmu.
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2017-05-18, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diver
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2017-05-18, 12:16   Re: Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjski

Aronus napisał/a:
Problem jest tylko taki, że bierzesz do badań zegarki, których stan techniczny jest nieznany. Moim zdaniem, żeby wyciągać jakieś wnioski to by trzeba było do testu wziąć zegarki nowe zaraz po smarowaniu, bo tak to będziemy jedynie znali rezerwę chodu konkretnych zegarów i tej wiedzy nie można rozciągać na dany typ mechanizmu.


testować można każdy zegarek- test mówi o kondycji zegarka (między innymi) , no ale warunki powinny być ustalone, notowane temperatury i wilgotność :)
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #4  Wysłany: 2017-05-18, 12:21   Re: Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjski

diverofobia napisał/a:
warunki powinny być ustalone, notowane temperatury i wilgotność :)


i skład powietrza w danym dniu i jego ciśnienie tudzież humor badającego zjawisko :D
 
 
diver
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2017-05-18, 12:33   

Maras napisał/a:
tudzież humor badającego zjawisko


no, no nabijaj się ;) ale! humor to ważna zec co nie Svedos ;)
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #6  Wysłany: 2017-05-18, 15:15   

>>>

Szanowni Kumotrzy pozwolę sobie w miarę posiadanego czasu, a raczej jego permanentnego braku, pokrótce wyjaśnić wszystkie Wasze wątpliwości... ;)

Wytypowane radzieckie zegarki były po kompleksowym przeglądzie zegarmistrzowskim i według oceny renomowanego zegarmistrza są obecnie na tzw. dobrym chodzie.

Wszystkie czasomierze są umieszczone w tym samym miejscu, a więc testowane są w tych samych warunkach: temperatura powietrza 21-22 °C i wilgotności powietrza 49-50 %.

Wyniki pierwszego etapu testu znajdują się w temacie ¤ Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki ¤, pozwolę sobie jednak na ich przytoczenie:
Sława (Cлава) - mechanizm 2414, dwubębnowy - rezerwa chodu 47 godz. 44 min.
Sława (Cлава) - mechanizm 2427, dwubębnowy - rezerwa chodu 36 godz. 35 min.

W dniu 16.05.2017 godz. 18:00 rozpoczęty został powtórny test n/w czasomierzy:
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy.
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy.

Na chwilę obecną sytuacja w rzeczonej zegarkowej konkurencji przedstawia się w sposób następujący:
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy - 18.05.2017 godz. 13:06 - The End...
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy - nadal chodzi i nie chce przestać... :D

W planach mam poszerzenie grona radzieckich czasomierzy, które wezmą udział w teście długości chodu i nie tylko... :roll:

Ponownie jednak podkreślę, że niezbędnym warunkiem jest, żeby wytypowane zegarki były po kompleksowym przeglądzie zegarmistrzowskim i znajdowały się na tzw. dobrym chodzie... :)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #7  Wysłany: 2017-05-18, 16:04   

Ja jestem na chodzie, ale nie po przeglądzie i rezerwy jeszcze trochę mam . :D
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL
 #8  Wysłany: 2017-05-18, 16:12   

ja mam przegląd w listopadzie-bad.okresowe :))
 
 
diver
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2017-05-18, 16:21   

Jacobi napisał/a:
Ja jestem na chodzie, ale nie po przeglądzie i rezerwy jeszcze trochę mam . :D


czy to oznacza iż nie przeszedłeś przeglądu na zlocie? ale dałeś radę- czyli w zasadzie nadajesz się ? ;)

[ Dodano: 2017-05-18, 17:23 ]
Maras napisał/a:
ja mam przegląd w listopadzie-bad.okresowe :))


ja mam trzyletni przegląd w październiku :głową w mur:
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #10  Wysłany: 2017-05-19, 09:26   

>>>

Pozwolę sobie poinformować Szanownych Kumotrów, że zakończył się drugi etap testu rezerwy chodu wytypowanych radzieckich zegarków na tzw. dobrym chodzie: :)
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy - 18.05.2017 godz. 18:22 - The End... :/

W związku z powyższym na chwilę obecną sytuacja przedstawia się w sposób następujący:
Sława (Cлава) - mechanizm 2414, dwubębnowy - rezerwa chodu 47 godz. 44 min.
Sława (Cлава) - mechanizm 2427, dwubębnowy - rezerwa chodu 36 godz. 35 min.
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy - rezerwa chodu 43 godz. 06 min.
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy - rezerwa chodu 48 godz. 22 min.

W dniu dzisiejszym tj. 19.05.2017 postaram się w przedmiotowej sprawie skontaktować ze znajomym zegarmistrzem, dzięki czemu będę mógł przedstawić pierwsze wnioski wynikające z zakończenia drugiego etapu testu rezerwy chodu.
Ponadto tak jak wspominałem na początku tego tematu, przeprowadzę kolejny etap testu, żeby otrzymać wartości uśrednione, a co za tym idzie możliwie najbardziej miarodajne wyniki... hmmm

PS.
Być może wspomniana wyżej wizyta zaowocuje kolejnym zegarkowym nabytkiem, ale oczywiście będzie to ewentualny materiał na wątek w zupełnie innym temacie... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-05-19, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diver
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2017-05-22, 12:22   

czekamy na kolejny etap ... ;)
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #12  Wysłany: 2017-05-22, 14:05   

>>>

Dziękuję bardzo Szanownym Kumotrom za zainteresowanie moim zapewne amatorskim testem i chyba również niezbyt profesjonalnym tekstem... ;)

Obiecuję solennie, że postaram się z godnością znosić Wasze chociażby życzliwe inaczej komentarze w przedmiotowym temacie... :złośliwiec:

Wracając do meritum, to pragnę poinformować Was, że w związku z wcześniejszymi wątpliwościami w kwestii tzw. dobrego chodu, poddałem ponownie wytypowane zegarki przeglądowi zegarmistrzowskiemu... :roll:
Wynik był, jak zresztą przewidywałem, bez żadnych zastrzeżeń POZYTYWNY :!:

W związku z powyższym wytypowane radzieckie zegarki zostaną poddane ponownemu testowi rezerwy chodu, w celu uzyskania jak najbardziej miarodajnych wyników... :)

Wykorzystując wspomnianą powyżej okazję, wykonałem zdjęcia "flaczków" niżej wymienionych czasomierzy:
Sława (Cлава) - mechanizm 2414, dwubębnowy.
Sława (Cлава) - mechanizm 2427, dwubębnowy.
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy.
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy.



PS.
Zainteresowanym Kumotrom wspomnę jeszcze tylko, że awersy rzeczonych zegarków zostały zaprezentowane w temacie » Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki », w mojej wypowiedzi #334 wysłanej: 2017-05-17, 20:14... :))

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-05-22, 14:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
diver
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2017-05-25, 09:05   

tak pomyślałem, że dobrze by było mierzyć odchyłki godzinowe w zależności od stanu naciągu sprężyny :)
tak np. co 6 godzin
Ostatnio zmieniony przez diver 2017-05-25, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marekgro 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 1924
Skąd: Kraków
 #14  Wysłany: 2017-05-25, 10:16   

w sumie racja, dołozyłbym do tego jeszcze pomiar czasu w różnych położeniach zegarka - na boku, drugim boku, dekielkiem do góry, dekielkiem do dołu
_________________
Pick people of high integrity over capability. Capability degrades. Integrity compounds.
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #15  Wysłany: 2017-05-26, 21:31   

>>>

diver napisał/a:
tak pomyślałem, że dobrze by było mierzyć odchyłki godzinowe w zależności od stanu naciągu sprężyny :)
tak np. co 6 godzin

marekgro napisał/a:
w sumie racja, dołozyłbym do tego jeszcze pomiar czasu w różnych położeniach zegarka - na boku, drugim boku, dekielkiem do góry, dekielkiem do dołu


Szanowni Kumotrzy! :)
Bardzo dziękuję za, mam nadzieję szczere, zainteresowaniem założonym przeze mnie tematem i z pewnością wielce interesujące wskazówki z Waszej strony... :roll:
W związku z powyższym, w kolejnym etapie testu rezerwy chodu pozwoliłem sobie wytypowane radzieckie zegarki umieścić w pozycji pionowej, zaczepione za klamerki pasków... ;)

W dniu 26.05.2017 roku o godz. 20:00 rozpocząłem sprawdzanie omawianego zagadnienia, w odniesieniu do niżej wymienionych czasomierzy:
Sława (Cлава) - mechanizm 2414, dwubębnowy.
Sława (Cлава) - mechanizm 2427, dwubębnowy.
Pobieda (Победа) - mechanizm 2602, jednobębnowy.
Rakieta (Paкeтa) - mechanizm 2609.HA, jednobębnowy.

Uzyskane wartości zostaną zestawione z wcześniej otrzymanymi i następnie posłużą do wyciągnięcia wstępnych wniosków... hmmm
Oczywiście niebawem, zgodnie z Waszymi sugestiami nastąpi również, tak przecież ulubiony przez nas ciąg dalszy... :))

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum