RODINA R005
Odpowiedz do tematu

: RODINA R005
Przedstawiam nowy hit wśród taobaowych zakupów melepetów przełomu czerwca i lipca :lol:

RODINA.



Czym jest Rodina ? Widać :P

Jest to zegarek 'tfurczo czerpiący'.
Pierwsze wrażenie : nooo ...chiński :lol:

Znów mamy do czynienia z połączeniem podzespołów genialnej jakosci z 'takimi se'.

Zaczynamy zatem naszą podróż :-)

Rodina przychodzi do nas w pelnym rynsztunku, bez zawieszek :P
Mamy karton,pudelko własciwe, poduszke właściwą, oraz sam zegarek.



Pudełko jest przeznaczone, na oko, na zegarek 2x większy :lol: - ale to że się pasek na poduszce nie zapina to wszak detal.



Są dostępne 3 wersje kolorystyczne, zatem sztandarowa écru :

czarna

i szara

Zacznijmy od podstaw, czyli koperty.

Koperta ma 38x48 mm, grubość 9 mm, uszy 20 mm.

Wykonana jest … idealnie. Jest to koperta trzyczęściowa, z wciskaną wąską lunetą która pozwala na duże światlo tarczy.

Pomiędzy częściami koperty nie ma najmniejszej szczeliny.

Doskonale wykonczone same uszy


oraz powierzchnia mmiędzy uszami – często achillesowa pięta chinskich produkcji.


Swietnie spasowany i dobrze oznakowany dekiel, z bardzo starannie wyfrezowanymi gniazdami na klucz.



Solidna uszczelka – przyjrzę się jeszcze koronce, ale WR50 podane na deklu chyba nie do końca docenia konstrukcję tej koperty ;-)



Całości dopełnia sygnowana koronka.



Tarcza jest wykonana poprawnie. Jest prosta technicznie, ale nadruki są wyraźne, równe, ostre.



Dumne „CHINA MADE” pozwala nam zobaczyc także pięknie polerowany wewnętrzny pierścien dociskowy.

Wskazówki – już nie będzie tak różowo.
O ile wersje niklowane są ładnie zrobione, z delikatnym szlifem diamentowym – o tyle niebieskie są „takie se”. Marnie wycięte, a do tego tak wąskie że lakier kompletnie niweluje szlif diamentowy.



Mechanizm jest dziwny. Jest to niewatpliwie coś bazującego na Miyocie, ale nie potrafię rozpoznać producenta – jeśli ktos go ogarnie to proszę o korektę. Standardowo, jest ładnie wykonany i zdobiony szlifem szanghajskim.



Wszystkie krawędzie płyt są fazowane, co odróznia ten chiński badziew od prawdziwej kłality z której sterczą zadziory.



Dość ciekawy patent zapadki blokującej, pierwszy raz coś takiego widzę.



Mechanizm mocowany jest na dobrej jakości pierścien dystansowy wykonany z metalu – kolejny plus względem „nastajaszczych klalit spod samoiśkich Alpuf” ;-)



Pasek jest. Jest, i w zasadzie tylko tyle warto o nim powiedzieć ;-)

Klamerka też jest, ale do niej dodam że jest stalowa i sygnowana :-)


Zegarek kosztuje 600-650 juanów, w zalezności od dostawcy. Z prowizjami, transportem i opłatami celnymi – wychodzi około 600 zł.
Czy warto ? Cóż, sami oceńcie :-)

:
Chodziła mi po głowie ta Rodinka ale chyba za popularna i miała by za dużą konkurencje. Fajnie Krzychu, że się za recenzje zabrałeś. Dzięki bo dobrze się czyta :smile:

:
Fajna recenzja.
Dzięki :)

:
Fajna recenzja, dobre zdjecia.
Prawie sie na nia skusilem, ale dobrze, ze odpuscilem. Nie pasowalibysmy do siebie.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Apa13 napisał/a:
Prawie sie na nia skusilem, ale dobrze, ze odpuscilem. Nie pasowalibysmy do siebie.


+1.
dzieki za recenzje. Te wskazowki lipne jednak.

beceen | ***** ***
:
Wuja się znacie... Jest zajebista... Proponuje Wam polookać pod takim powiększeniem na swoje sprzęty :twisted:

GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
:
Tak jak Wojtek mówi :-)
Zróbcie takie makro jakiejś kłalicie - pewnie doznacie szoku na pograniczu załamania światopoglądu ;-)
Zegarek jest zrobiony bardzo dobrze. Poza paskiem badziewnym - czyli element nieistotny, i wskazówkami które moglyby byc lepsze, ale na żywo tych wad za Chiny ludowe nie zobaczylibyście.
Jak na zegarek za 600 zl cłem, VAT, prowizjami agentów, pośredników finansowych, i wysyłką kurierską z drugiego końca globu - tym bardziej.

:
Hej, ale ja nigdzie ni4 powiedzialem, ze brzydka czy niedopracowana. Zwyczajnie zbyt spartanska jak dla mnie.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
A to fakt, jest do bólu prosta - chociaż to jest często zaleta :-)

:
Dzięki za recenzje. Miło się czyta :wink:

Co Cię nie zabije to Cię je#nie po kieszeni :/
:
Brzydka nie jest imho... :twisted:




GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
Blaz
[Usunięty]
:
Gdy zobaczyłem kiziową Stowę na żywca, to oprócz wstrzymywanego śmiechu w sprawie braku daszków w piątce, to stwierdziłem, że podoba mi się taki styl zegarka, ale Stowy bym nie kupił, bo:

- kiziowa,
- cena zbyt wysoka.

Obydwa argumenty odpadają przy Rodinie. :lol:

:
No, no, no nawet ładna. Może znajdzie ktoś klona stowy antea jeszcze ?:)

:
ALAMO napisał/a:
Zróbcie takie makro jakiejś kłalicie - pewnie doznacie szoku na pograniczu załamania światopoglądu


mozesz moim japonczykom robic makra do woli :razz: to ze drozsze klality tez tak maja to dla mnie zaden argument

beceen | ***** ***
:
Blaz napisał/a:
Obydwa argumenty odpadają przy Rodinie.


Kupujesz? :shock:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.