Amazon
Odpowiedz do tematu

emster
[Usunięty]
:
Dlatego będę kombinował z UK, coby uniknąć dopłat :)
Ile to roboty, kiedy człowiek się zaoferuje pomóc zegarek kupić hmmm

Sylwek
[Usunięty]
:
Michał G., nie nalicza nic prócz przesyłki , rządowe płaciłem u kuriera

:
Sylwek, - uuu, czasem nalicza. Tomek kupował to mu od razu dodali przyjemności celne ;)

Sylwek
[Usunięty]
:
Słoniu, być może zależy to od tego,czy sprzedaje amazon com bezpośrednio,czy zewnętrzny sprzedawca .. w moim przypadku była druga opcja i płaciłem u kuriera hmmm

:
Słoniu napisał/a:
Tomek kupował to mu od razu dodali przyjemności celne


No właśnie tak mi się zdawało, że ktoś tu pisał i teraz sobie przypomniałem, że właśnie Tomek.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Cytat:

Słoniu, być może zależy to od tego,czy sprzedaje amazon com bezpośrednio,czy zewnętrzny sprzedawca .


Też coś takiego słyszałem hmmm

Sylwek
[Usunięty]
:
Słoniu, i z zewnętrznym da się dogadać zawsze, z amazonem nigdy ;)

Blaz
[Usunięty]
:
Ostatnio amazon zmienił politykę i zaliczkę na cło i VAT płacisz bezpośrednio przy zakupie.

:
emster, niedawno korzystałem z tego całego FREE Super Saver Delivery na amazon.co.uk i paczuszka przyjechała DHL-em po mniej więcej tygodniu.

:
Słoniu napisał/a:
Tomek kupował to mu od razu dodali przyjemności celne

Dokładnie tak było, ale sprzedawcą był Amazon. I wczoraj zwrócili mi $1,28 nadpłaconych opłat. Miesiąc po zakupie .. :))

A kilka tygodni temu kupowałem na Amazonie Orienta dla znajomego, sprzedawcą był jakiś sklep i opłaty naliczył mi Urząd Celny

:
Kolega ostatnio zamawiał ebooka z US i byłem w szoku gdy zamówienie złożył w niedzielę a w środę o 8:00 przesyłkę miał na biurku w robocie. Faktycznie jakieś dodatkowe koszty miał naliczone od razu przy zakupie. W razie czegoś mogę dopytać go o szczegóły.

:
Mam pytanie odnośnie amazon.com
Konkretnie chodzi mi o TEN zegarek. Do zapłaty podają 160$ (w tabelce jest zaznaczone Estimated tax to be collected - 0$), tylko czy to faktycznie jest ostateczna cena czy jednak można się spodziewać u nas VAT'u?

:
Można się spodziewać. Sprzedaje go nie Amazon, tylko firma zewnętrzna korzystając z Amazona. Więc nie naliczają się opłaty przy zakupie.

:
Chcę zapłacić na amazonie karta debetową (z PKO BP, która posiada taką mozliwość) jednak coś im nie pasuje. Możliwe, że problemem są polskie znaki w nazwisku?

:
Strzała, raczej nie, mam PL znaki w imieniu i bylo ok.
a jaka informacje dostajesz?

beceen | ***** ***
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.