Moja pierwsza naręczna Molnia.
Odpowiedz do tematu

:
U Heleny bezpośrednio 45$ - nie ma tragedii ;-)

:
Ha, u Daji jest też nowość o bardzo podobna do pilotowej koperta, ino z nieco szerszą lunetą, ale też z zakręcanym deklem.

Bardzo fajna.
http://dajiwatch.com/productshow1045.html

:
Ta chyba najfajniejsza :)

Ale... Ponawiam pytanie: czy koperta (obojętnie która) wymaga jakichś przeróbek ?

Edit:
już doczytałem o tej grizliego. Podtoczenie i pierścień. Te dwie pozostałe pewnie też :(
Nie ma jakiejś koperty coby zwyczajnie werk Mołni przełożyć, skrócić czy wymienić wałek i cieszyć się "nowym" zegarkiem ?

Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2012-05-15, 22:49, w całości zmieniany 1 raz
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:
Jakieś przeróbki koperty są konieczne ?


Jak będzie na tarczy metalowej o średnicy około 39mm to nie, zostaną tylko pierścienie redukcyjne do roboty i ewentualnie blaszki mocujące werk.

:
Dobra robota.

:
grizly napisał/a:
to nie


No właśnie, w moich wynalazkach nie były koperty przerabiane.
Tylko pierścienie centrujące/mocujące mechanizm.

:
Santino napisał/a:
grizly napisał/a:
to nie


No właśnie, w moich wynalazkach nie były koperty przerabiane.
Tylko pierścienie centrujące/mocujące mechanizm.


Santino, mówisz o tych od Heleny ?

Jeśli tylko pierścień centrujący to OK :)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev, Mołnija ma średnicę 36 mm, a Unitas 36,6 mm - a koperty są pod unitasa robione...

Czy to od Heleny, czy od Daji, czy kogokolwiek - jak pasuje do unitasa, to Mołnija też wejdzie. ;-)

:
Santino napisał/a:
Yakovlev, Mołnija ma średnicę 36 mm, a Unitas 36,6 mm - a koperty są pod unitasa robione...

Czy to od Heleny, czy od Daji, czy kogokolwiek - jak pasuje do unitasa, to Mołnija też wejdzie. ;-)


Te wszystkie pytania to z troski o mojego majstra i jego możliwości warsztatowe.
Sam się za to nie wezmę, bo nie potrafię :)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Pytaj, pytaj!

Kto pyta - nie błądzi!

:
grizly napisał/a:
Bartek, tylko jeszcze musisz załatwić sobie wałek naciągu, bo ten z tej kieszonki z otwieranym deklem ma wycięcia i nie pasuje pod kopertę naręczną.

O właśnie, mam taką gdzie koronka służy zarazem za przycisk do otwierania. Czyli taki wałek nie pasuje i trzeba szukać? A gdzie i jakiego szukać w takim razie? O co pytać dokładnie?

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
Nie wiem o co chodzi z tym wałkiem, ale mój majster nie robił z tego problemu - dopasował i nawet się nie zająknął, że coś nie tak.

:
Jak dałem do swojego majstra żeby mi dopasował wałek (nie mam takich małych narzynek) to mi powiedział że musiał dać inny wałek dlatego, że wycięcie które jest na wałku i służy do otwierania koperty w kieszonce akurat trafia po obcięciu w tuleję pod wałek. Chodziło mu o to że wałek by wtedy trochę latał, a chciał żeby było wszystko OK.

Spam
[Usunięty]
:
grizly napisał/a:
Yakovlev napisał/a:
Jakieś przeróbki koperty są konieczne ?


Jak będzie na tarczy metalowej o średnicy około 39mm to nie, zostaną tylko pierścienie redukcyjne do roboty i ewentualnie blaszki mocujące werk.


Santino napisał/a:
Yakovlev, Mołnija ma średnicę 36 mm, a Unitas 36,6 mm - a koperty są pod unitasa robione...

Czy to od Heleny, czy od Daji, czy kogokolwiek - jak pasuje do unitasa, to Mołnija też wejdzie. ;-)


...dobra... do tej koperty mechanizm jest wkładany od strony szkła czy dekla :?: Wybaczta lemarskie pytanie, ale konstrukcyjnie jestem w latach '40

Ostatnio zmieniony przez Spam 2012-05-16, 21:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Po ludzku, od dekla ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.