Piszemy poprawnie po polsku!
Odpowiedz do tematu

:
A jak się pisze pifko, bo mnie się akurat zaczyna kończyć.... :lol:

Segoy
Woytec60
[Usunięty]
:
To co robimy z recydywą?

Powiesić nie można, uwolnić.
czy
Powiesić, nie można uwolnić.

:razz:

:
Napifczyć potrzebujących, obrzydliwistyczna szajko borgograficznych ortomaniaków :smile:

Gb.

:
Janus lizusie, po "Rafał vel Janus" brak kropki :mrgreen:
I po napisaniu paru postów już się łapiesz na ostrzegacza.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Nie mylmy pojęć.

Chodzi o to, żeby pisać tak, aby można było przeczytać, a nie się 10 minut zastanawiać, "co autor miał na myśli".

Zainteresowane osoby już wiedzą o co chodzi ;-)

:
Wszystko fajnie i pięknie, ale ten sprytny plan bierze w łeb zasadniczo w weekendy jak kwitnie czytelnictwo.

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2012-05-15, 20:10, w całości zmieniany 3 razy
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Well-- w tej nowej sytuacji proponuje aby kumotr Blaz -- przemianował się na
-- Sanctum Officium Ortograficum -----
a palenie na stosie zaczynał dopiero od czwartku każdego tygodnia. :grin:

:
...Ostrzegam. Ja się słabo palę...
No, chyba że się mnie nasączy spirytusem. Ale to znacznie podraża koszty.

Ostatnio zmieniony przez Voit 2012-05-15, 06:42, w całości zmieniany 1 raz
Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
:
Aż musiałem sprawdzić, czy podpis mam w cudzysłowie ;)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
I ustawowo wyciąć Turbiss'owi wszystkie "well" z postów! :mrgreen:
A czy modzi mogliby też uporządkować materiały archiwalne? :razz:

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
Borewicz napisał/a:
A czy modzi mogliby też uporządkować materiały archiwalne?


A chcesz zostać modem dedykowanym do tego zadania?
My Cię odciążymy z bieżącej moderki, żebyś mógł się spokojnie tym zajmować ;-) :D :lol:

Blaz
[Usunięty]
:
GrzecH napisał/a:


PS
A co z osobami, które wypracowały w internecie specyficzną formę budowania zdań?
...taką swoistą - rozpoznawalną nawet po latach?
:wink:


Grzesiu, wiesz, że jeśli ta specyficzność jest piękna, nawet świadomością byków ortograficznych, to niech będzie. Gorzej, gdy ktoś tej świadomości nie ma. To zwrócimy uwagę. :twisted:

ciniol napisał/a:
Janus lizusie, po "Rafał vel Janus" brak kropki :mrgreen:
I po napisaniu paru postów już się łapiesz na ostrzegacza.


Ano łapiesz się, Ciniol. :cool:

Żarty się skończyły i od dziś będziemy wstawiać uwagi moda, jeśli będziemy widzieć, że ktoś nagminnie pisze niechlujnie. I będziemy czekać czy pisownia uprawiana przez takiego delikwenta się poprawi.

:
Wydaje mi się, że jak we wszystkich działaniach, przesada jest szkodliwa. Pozwolę sobie tu zacytować mojego ś.p. Ojca: "Najgorszą formą sadyzmu jest przesadyzm".
Ale, pozostawiając na boku hiperpoprawność ( też jest błędem językowym), to podejrzewam, Łukaszu, że zamierzasz powtórzyć działania pewnego szlachcica z Manchy. Nasza dziatwa uczy się bełkotliwej polszczyzny w TV ("jest coś na rzeczy"), prasie ("należy do jednego z naj..."), w szkole ("ubierzcie buty") w kościele ("do końca nas umiłował") i w domu ("Jasiu był dziś grzeczny", "zjedz kotleta"), te same dźwięki i ich transkrypcje torturują zmysły dorosłych (także "na zakładzie"), dlaczegóż tedy nasze forum miałoby być, wolną od nich, oazą poprawności. Co nie znaczy, iż nie życzę nam powodzenia w tej "Mission Impossible" (w końcu Cruise'owi się udało i to trzy razy).

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2012-05-15, 10:33, w całości zmieniany 2 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Blaz
[Usunięty]
:
Zinajdo, chyba jednak nie mówisz "przesada" o tej akcji? :shock: :twisted:

Ta akcja nie jest widzimisię, a niestety reakcją na to, że są wśród nas użytkownicy, którzy notorycznie nie piszą po polsku, a po polskiemu. Zwracaliśmy uwagę, prosiliśmy - nie pomagało.

Nasze forum jest bardzo liberalne w sprawach ortografii. Znam forum, gdzie za jednego byka ortograficznego dostaje się ostrzeżenie, a za dwa następuje czołganie pod krzesłami. :cool:

To nie tak, że będziemy tępić wszystko, ale tak jak napisał Santino:

Cytat:
Nie mylmy pojęć.

Chodzi o to, żeby pisać tak, aby można było przeczytać, a nie się 10 minut zastanawiać, "co autor miał na myśli".

:
Tak jak jest czytanie ze zrozumieniem, chodzi o pisanie, aby być zrozumianym :cool: .
To nie jest trudne, aczkolwiek nikt nie jest nieomylny :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.