Poprzedni temat «» Następny temat
szwankujący chronograf
Autor Wiadomość
adamstepien007
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2012-05-10, 10:19   szwankujący chronograf

Witam - skuszony dużą promocją (79$) zakupiłem sobie zegarek ... kwarcowy :(

Takie cudo:
http://precisiontimeco.co...-sm50095-l.html

Po "odpaleniu" zegarka zauważyłem, że szwankuje minutowa wskazówka w chronografie, a dokładnie że nie "resetuje się" do zera tylko zatrzymuje na 3 minucie. Nie działa również reset "twardy" po odciągnięciu koronki na pozycję 2. Zauważyłem jeszcze jedną dziwną prawidłowość - gdy w trybie "z odciągniętą koronką" naciskam przycisk "korekcji" wskazówki sekundowej chronografu i pozwolę zrobić jej kilka "kółek" to przesuwa się także wskazówka minutowa. Następnie po wciśnięciu przycisku "reset" wskakuje ona nie na pozycję "zero" lecz dwie trzy minuty do przodu w stosunku do poprzedniej tego typu operacji. Teraz jest już na 15 minucie.

Możecie mi podpowiedzieć co tu nie gra i czy potencjalnie da się to łatwo naprawić u zegarmistrza czy też raczej konieczne będzie odesłanie zegarka do serwisu - choć to mi się nie uśmiecha (koszty przesyłek do USA i z powrotem no i czas)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2012-05-10, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2012-05-10, 10:22   

Wyslanie zegarka do USA w folii, tak żeby mu się nic nie stało, kosztuje 30 zeta. Nie wiem czy warto latać po bateryjkarzach, zwłaszcza że to nowy zegarek z gwarancją jest.
A odsyłają to zdaje się na własny koszt, chyba że jakieś barbarzynskie tam mają warunki serwisu ...
_________________
 
 
misinek
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Warsaw
 #3  Wysłany: 2012-05-10, 12:17   

A według mnie to jeszcze raz przejrzyj całą procedurę kalibracji wskazówek.
Wejdź na stronę producenta mechanizmu i zobacz czy ktoś przenosząc te dane do instrukcji obsługi zegarka czegoś nie pokręcił.
Z opisu wygląda, że z zegarkiem jest OK.
 
 
adamstepien007
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2012-05-10, 13:50   

Znalazłem gdzie leży problem - chyba sam sobie "przesunąłem" wskazówkę :( Zauważyłem że jak się przy włączonym chronografie wyciągnie koronkę to ta minutowa wskazówka przeskakuje o 3 minuty. Teraz dzięki temu "odkryciu" wyzerowałem zegarek i wszystko działa. Muszę tylko pamiętać by nie zrobić tego błędu jeszcze raz.

[ Dodano: 2012-05-11, 10:29 ]
D ... znowu przeskakuje o minutę gdy korzystam z chronografu - odsyłam do serwisu :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum