Vademecum sprzedawcy zegarków
Odpowiedz do tematu

:
adventure napisał/a:
Odpowiadając na pytanie zadane przez autora wątku: zacznij zatrudniać ludzi z pasją. Reszta dopowie się sama.

Ufff..... :cool:


adventure Problem jest taki, że nie mam wpływu kto zostanie zatrudniony w firmie...

Mogę jednak dać lub spróbować dać człowiekowi materiał podany w taki sposób aby tematem się zainteresował, lub przynajmniej zapamiętał z niego tyle i takich informacji, żeby nie przynosił wstydu np. nie odróżniając automata od kwarca.

Daleko szukać - gdy zatrudniałem się do pracy o zegarkach wiedziałem tyle, że są takie na ścianę, na wieży, słoneczne i klepsydry a na rękę to takie ze wskazówkami i z "ekranikiem" (sam się teraz dziwię, czemu mnie zatrudnili - ja bym takiego gościa pogonił).
Byłem sprzedawcą, handlowcem i było mi wsio rawno czy sprzedaję samochody, pietruszkę czy zegarki, na szczęście trafiłem na dobrego nauczyciela, mentora - który opowiadając "ot tak od niechcenia" zaciekawił mnie tematem zegarkowym, więc zacząłem czytać, szukać informacji, szkolić się, trafiłem najpierw na Kizi, później tutaj, w międzyczasie zacząłem zbierać i tak dochodzimy do chwili obecnej.

Pasjonatem nikt przecież się nie rodzi - tym trzeba się "zarazić" - a jeżeli jest szansa na to by choć zaciekawić odbiorcę, dać mu szansę, ułatwić, wskazać drogę uważam, że warto z tego skorzystać!

...powinien być prosty jak zegarek Świat...
:
Uzop, to moze obowiazkowa rejestracja na cw.pl i minimum 100 postow dla kazdego nowego pracownika? :mrgreen:

beceen | ***** ***
:
beceen, myśl warta wyrycia jej w marmurze! Może warto dodać 100 postów merytorycznie wnoszących coś do tematu!

...powinien być prosty jak zegarek Świat...
:
Uzop napisał/a:
beceen, myśl warta wyrycia jej w marmurze! Może warto dodać 100 postów merytorycznie wnoszących coś do tematu!


a na tym forum przeciez innych nie ma :twisted:

:
no a gdzie indziej?? przeca oczywista oczywistość!

...powinien być prosty jak zegarek Świat...
:
beceen napisał/a:
Uzop, to moze obowiazkowa rejestracja na cw.pl i minimum 100 postow dla kazdego nowego pracownika? :mrgreen:


To było by świetne rozwiązanie.

:
hmm...jakaś gwarancja kompetencji napewno

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
beceen napisał/a:
Uzop, to moze obowiazkowa rejestracja na cw.pl i minimum 100 postow dla kazdego nowego pracownika? :mrgreen:


Nooo. I za tydzień wchodzi klient do salunu, luka z mądra miną Oposy różne, Edoxy - i nagle z liścia przez łeb: witamy się przy kontuarze, kumoterku. Zostaw te ety, kolo ma androida nóweksa, a może ci coś od majfrendów się podoba? Kawkę? Majeraneczku?
:wink:

Gboo.

:
Jacek., klient by w ogole nie wszedl, bo trzeba miec 69 postow, zeby w ogole myslec o wchodzeniu do sklepu :lol:

beceen | ***** ***
:
"...chyba cie pogło całkiem że to truchło oglądasz,dlugasie :!: Kup se mewke jakąś i poruty nie rób na mieście :!: ... "

Blaz
[Usunięty]
:
A tak w ogóle stanął pan w niewłaściwym dziale, zaraz pana wytnę i szukaj się pan w koszu. :cool:

:
beceen - kanclerski łeb :twisted: Klientak by Panu Sprzedawcy nie przeszkadzał wogóle :cool: "dzie lezie, no dzie ?? Postów ile ma :?: Ile :!: :?: 20 :?: Pfff ... :P to buja mnie, buja tam za drzwie :!: " ...

:
beceen napisał/a:
Uzop, to moze obowiazkowa rejestracja na cw.pl i minimum 100 postow dla kazdego nowego pracownika? :mrgreen:


W takim układzie gość z allegro od pisania na forach, miałby multum zleceń. :smile: Ciekawe jak szybko by wykryto multikonta.

:
ALAMO napisał/a:
"dzie lezie, no dzie ?? Postów ile ma :?: Ile :!: :?: 20 :?: Pfff ... :P to buja mnie, buja tam za drzwie :!: " ...

ale zaraz pojawiłaby się korupcja
"panie kierowniku ja mam taki mały interes"

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Spokojne, za posty na CW śpiewał taksometr x2. W praktyce szybko wymięknie.

Gb.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.