Poprzedni temat «» Następny temat
DS-1 lyzka dziegciu w moim szczesciu
Autor Wiadomość
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #61  Wysłany: 2013-04-12, 23:08   

Hmm... U mnie odchyłki to od -2 do +4 (Seikacze, Orienty, Oris na Sellicie, Zeppelin na Miyocie, Schaumburg na 2824, cotamjeszcze), przy czym jeśli kręcą się parę dni w rotomacie, to odchyłki mogą być nieco większe (na plus).

Odchyłka dobowa powyżej 10s byłaby dla mnie trudna do przyjęcia, ale jeśli "równo" spieszy, to zawsze da się wyregulować. Gorzej jeśli odchyłki są nieregularne.

Głupia sprawa: najdokładniejszymi automatami u mnie są Parniaki: portugalec i dziurbilą. Co bym z nimi nie robił, to i tak chodzą na zero. Częściej synchronizuję zegarek w komputerze niż tę chińszczyznę. Magia jakaś. W sumie trzecim takim przypadkiem jest taki mocno ściorany Seikacz z lat '70, który chyba nigdy nie oglądał serwisu. Ponosiłem drania kiedyś przez parę dni i było idealnie. Wszystko co mówią o starych seikaczach to prawda.

pozdrawiam
Narfas
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #62  Wysłany: 2013-04-12, 23:20   

No, też mam takiego seikacza, 71 albo 73 rocznik, o ile mnie pamięć nie myli. Ja nigdy dokładniej odchyłek nie mierzę, bo mi się nie chce, ale przez tydzień to on nawet pół minuty nie robi, jak tak go dłużej ponoszę.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #63  Wysłany: 2013-04-12, 23:56   

Odchylki zmiejszyly sie od 4 dni mam co doba +24s, jak dla mnie o 14s za duzo. No nic nosze i czekam na dalsza obnizke jak nie za 3-4 tyg serwis
 
 
xylog
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 2038
Skąd: Lublin
 #64  Wysłany: 2013-04-13, 07:18   

Ptaku napisał/a:
Odchylki zmiejszyly sie od 4 dni mam co doba +24s, jak dla mnie o 14s za duzo. No nic nosze i czekam na dalsza obnizke jak nie za 3-4 tyg serwis


Tej Certinie to powiedz, niech się boi...
_________________
Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
 
 
dtox 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 785
Skąd: Kraków
 #65  Wysłany: 2013-04-13, 15:02   

Jak dla mnie, 24 sekundy, to za duzo. Co by nie mowic, to zegarek za sporo zlotowek i nie moze byc tak, ze po tygodniu noszenia, mozesz dokladniej odczytywac czas z polozenia slonca...

Moj pierwszy szwajcar (Tissot PR516 GL Heritage) robi +4s na dobe i szczerze mnie to troche irytuje, ale jest to do przyjecia. Gdyby bylo wiecej, oddalbym do regulacji.

A co do ukladania sie mechanizmu, to ja nie widze zadnych zmian, po miesiacu, dwoch, trzech noszenia.

Szkoda tracic czas, oddaj do regulacji i finito.

:popcorn:
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #66  Wysłany: 2013-04-13, 20:02   

Mój PRS516 robi 2-3s/doba
 
 
nav 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 919
Skąd: Krk
 #67  Wysłany: 2013-04-13, 20:25   

dtox nie przeginaj :D , 4s jest bardzo ok, w ogóle myślę że do 10 sek jest w porzadku, raz na tydziń mozna zegarek ustawić. poza tym trudno wymagać równego chodu jeśli noszi się kilka zegarków na zmianę.
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #68  Wysłany: 2013-04-13, 20:36   

Nie ma co robić tragedii. Jeśli "równo", regularnie spieszy, to regulacja na Cioci Eci to przekręcenie jednej śrubki. Jeden stopień podziałki na mikroregulacji to jakieś 6 sekund. Nawet osoba sprawna inaczej może to zrobić, o ile ma jakiś mały śrubokręt. Nawet lepiej zrobić to samemu, bo wtedy można dostosować zegarek do swojego stylu noszenia i wyregulować do bliskich okolic zera.
Byłoby gorzej gdyby odchyłka wynosiła kilkadziesiąt minut na dobę albo odchyłki były nieregularne. Wtedy rzeczywiście przydałaby się pomoc fachowca.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #69  Wysłany: 2013-04-13, 21:37   

Narfas, pewnie masz racje z ta regulacja ale ja nigdy tego nie robilem to raz a dwa znajac moje szczescie zaraz porysuje wszystko i bedzie widac ze zegar byl otwierany. tak wiec bedzie serwis. Swatch jest w zakorkowanej czesci miasta bez parkingow i to mnie wstrzymuje, ale mam zamiar w ciagu paru dni wyciagnac moto z garazu i zaczac sezon, wiec pewnie niedlugo certinka bedzie w serwisie.
Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2013-04-13, 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 56
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #70  Wysłany: 2013-04-14, 23:25   

A czy to układanie się mechanizmu przez miesiąc to jest jakieś oficjalne jest, czy raczej taka urban legend? Nie znam się na śwajcarskiej kłalicie, spod samiuśkich Alp mam tylko jakąś starą kwarcową Certinę (leży w pudle i robi jakieś -20 sek. na pół roku).
Jakoś nigdy specjalnie nie mierzyłem odchyłek w automatach, ale akurat w piątek dostałem badziewnego Orienta SeaKinga, wyjąłem z pudełka, skróciłem bransę, ustawiłem, założyłem i do dziś noszę (w sobotę pół dnia, niedzielę całą, w nocy zdejmowałem). Przez pierwsze 24h zrobił -2 s., teraz, po ok. 48 godzinach późni się o 3 sek. Prosto z pudełka, a kosztował trochę więcej od Parnisa.
Ale nawet gdyby zrobił +15s. dziennie, nie byłoby tragedii, nosząc na zmianę te kilka(naście) zegarków i tak w zasadzie codziennie muszę ustawiać :) Co nie zmienia faktu, że 30s na dobę to jednak ciut za dużo, szczególnie za takie pieniądze.
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #71  Wysłany: 2013-04-15, 07:35   

goTomek, układanie mechanizmu ma w sobie coś z prawdy , mój siekacz na początku robil po -10 ,-15 sek na dobę ,było to regularnie sprawdzane hmmm

teraz po ponad roku używania go jako EDC , robi -6 +3 ,ale na tydzień :D
mnie to w sumie nie przeszkadza ,nawet go zbytnio nie przestawiam :))
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #72  Wysłany: 2013-04-15, 08:37   

Ja się tam nie znam na kłalicie, ale mam przykład z ruskim automatem wostoka, gdzie po przeglądnie i regulacji u zegarmistrza zegarek miał odchyłki minutę a nawet dwie na dobę! Miałem już wcześniejsze doświadczenia, że regulacja zaraz po przeglądzie nie dawała żadnego efektu dlatego ponosiłem ten zegarek dzień w dzień i po miesiącu odchyłki te zeszły poniżej 20 sekund bez żadnej regulacji :shock:
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2013-04-15, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #73  Wysłany: 2013-04-15, 15:27   

goTomek, bo Orienty to dobre zegarki, moj Mako to najdokladniejszy automat, robi 5s na tydzien. Nigdy nie byl regulowany ani otwierany, prosto z pudla taki dokladny.
_________________
Moje video prezentacje zegarkow
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #74  Wysłany: 2013-04-15, 22:16   

odnoszę wrażenie ,że dużą rolę w życiu niektórych Kumotrów ,odgrywa przeczulica jakaś hmmm
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #75  Wysłany: 2013-04-15, 22:19   

Sylwek napisał/a:
odnoszę wrażenie ,że dużą rolę w życiu niektórych Kumotrów ,odgrywa przeczulica jakaś hmmm


Na punkcie dokładności chodu? Na forum zegarkowym? Niemożliwe! :P

pozdrawiam
Narfas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum