Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ALAMO
2012-12-19, 14:47
Z umiechem patrzysz na zegarek mniejszy niż 36mm...
Autor Wiadomość
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #61  Wysłany: 2012-12-18, 21:29   

Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14348
Skąd: Gliwice
 #62  Wysłany: 2012-12-18, 21:29   

Cztery strony spamowania i momentami całkiem sensownej argumentacji, tyle tylko, że sedno sprawy tyczy się gustu i indywidualnych upodobań, a próby dowodzenia iz gust jednej grupy jest RZEKOMO właściwszy lub z jakichś powodów bardziej sensowny to dywagacja na zasadzie "Moja racja jest mojsza, niz twoja jest twojsza" :D
Owszem, kwestia zalezności między rozmiarami zegarka a rozmiarami ciała i modą jest ciekawa i fajnie jest się nad tym zastanowić, byle tylko nie przybierało to form próby udowodnienia adwersarzowi, iż jego poczucie estetyki/gustu/smaku jest w jakikolwiek sposób gorsze od naszego, bo powyzsze kwestie tak arbitralnym ocenom nie podlegaja, a przynajmniej moim zdaniem nie powinny ;)


P.S.
Mzeg napisał/a:
Machu, ten zegareczek z avatra mógłby być subtelniejszy na mój gust :)


Pewnie, że mógłby, ale na tym właśnie polega jego urok, że nie jest :)) Pytałeś wcześniej, po co którys Parnis ma 47mm, skoro mniejsze tez są czytelne...hmm...ten w moim avatarze ma 55mm, z osłoną koronki 64mm, lug to lug 65mm. I uważam, że niezależnie od postury noszącego zegar tej wielkosci zawsze będzie ostentacyjny a przy tym nieco absurdalny i trochę niepoważny, ale jest to zamierzone- Gdybym musiał uzasadniać noszenie go, to powiedziałbym ze jest to świadoma zabawa konwencją i zasadami męskiego ubioru oraz estetyki w ogóle :P ale nie lubię takiego dorabiania ideologii do rzeczy prostych... Noszę go bo mi się podoba :))
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #63  Wysłany: 2012-12-18, 21:30   

rybak napisał/a:
Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644


Ja też no i co? :(



Edit:
Machu
, spokojnie, tylko sobie tu dyskutujemy i poglądy wymieniamy.
Nikt na siłę nikogo przekonać nie chce :)

PS

46 mm na mojej łapie to akurat :)



Między powyższymi dwoma jest prawie centymetr różnicy w szerokości i również niemało grubości.
Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2012-12-18, 21:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14348
Skąd: Gliwice
 #64  Wysłany: 2012-12-18, 22:20   

Cytat:

Machu[/b], spokojnie, tylko sobie tu dyskutujemy i poglądy wymieniamy.
Nikt na siłę nikogo przekonać nie chce :)


Odniosłem wrażenie, ze autor tematu (momentami) nieśmiało próbuje :P
Ostatnio zmieniony przez Machu 2012-12-18, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1306
Skąd: NGC 7293
 #65  Wysłany: 2012-12-18, 22:36   

Machu napisał/a:
Cztery strony spamowania i momentami całkiem sensownej argumentacji, tyle tylko, że sedno sprawy tyczy się gustu i indywidualnych upodobań, a próby dowodzenia iz gust jednej grupy jest RZEKOMO właściwszy lub z jakichś powodów bardziej sensowny to dywagacja na zasadzie "Moja racja jest mojsza, niz twoja jest twojsza" :D
Owszem, kwestia zalezności między rozmiarami zegarka a rozmiarami ciała i modą jest ciekawa i fajnie jest się nad tym zastanowić, byle tylko nie przybierało to form próby udowodnienia adwersarzowi, iż jego poczucie estetyki/gustu/smaku jest w jakikolwiek sposób gorsze od naszego, bo powyzsze kwestie tak arbitralnym ocenom nie podlegaja, a przynajmniej moim zdaniem nie powinny ;)


P.S.
Mzeg napisał/a:
Machu, ten zegareczek z avatra mógłby być subtelniejszy na mój gust :)


Pewnie, że mógłby, ale na tym właśnie polega jego urok, że nie jest :)) Pytałeś wcześniej, po co którys Parnis ma 47mm, skoro mniejsze tez są czytelne...hmm...ten w moim avatarze ma 55mm, z osłoną koronki 64mm, lug to lug 65mm. I uważam, że niezależnie od postury noszącego zegar tej wielkosci zawsze będzie ostentacyjny a przy tym nieco absurdalny i trochę niepoważny, ale jest to zamierzone- Gdybym musiał uzasadniać noszenie go, to powiedziałbym ze jest to świadoma zabawa konwencją i zasadami męskiego ubioru oraz estetyki w ogóle :P ale nie lubię takiego dorabiania ideologii do rzeczy prostych... Noszę go bo mi się podoba :))


Machu, otóż sedno sprawy nie dotyczy wcale gustu. Bo sedno sprawy dotyczy postawionego nie wprost na początku pytania: dlaczego Heuer tak bardzo starał się nie powiększyć koperty (a oryginalna Carrera to jeden z najbardziej cenionych chronografów), a w reedycji zrobił model 41mm czyli też poniżej obecnych tendencji modowych.

Twój 55ciak kompletnie mi się nie podoba, tzn jak się komponuje na ręku. Ale rozumiem że można mieć potrzebę i chęć zabawy konwenansami.
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #66  Wysłany: 2012-12-18, 22:36   

Machu napisał/a:

Odniosłem wrażenie, ze autor tematu (momentami) nieśmiało próbuje :P


Bo ma rację!
Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
Optimum: 37-40mm.
42mm to już kawał zegara.
W roli EDC używam na zmianę Oriska Big Crown, małego Mako albo Zeppelina (chyba wszystkie mają 40mm), no i Samuraja, który jest dla mnie już odważnikiem i nic cięższego nie chcę.
Przy okazji: kupiłem sobie właśnie zegarek 43,5mm. Nie wiem jak ja to będę nosił, tak nie pasuje do moich przyzwyczajeń. Ale mi się podoba. Najwyżej wyląduje na bazarku.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14348
Skąd: Gliwice
 #67  Wysłany: 2012-12-18, 22:40   

Mzeg napisał/a:

Machu, otóż sedno sprawy nie dotyczy wcale gustu. Bo sedno sprawy dotyczy postawionego nie wprost na początku pytania: dlaczego Heuer tak bardzo starał się nie powiększyć koperty (a oryginalna Carrera to jeden z najbardziej cenionych chronografów), a w reedycji zrobił model 41mm czyli też poniżej obecnych tendencji modowych.


To widocznie odniosłem mylne wrażenie ;)
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #68  Wysłany: 2012-12-18, 22:43   

Jaki, jaki?
Może ulżę i przygarnę... :P
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14348
Skąd: Gliwice
 #69  Wysłany: 2012-12-18, 22:44   

Narfas napisał/a:

Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
Optimum: 37-40mm.


Hmm, jesli wg ciebie cos wyglądało ok dawniej, to nie wiem czemu obecnie miałoby byc inaczej ;) Skoro punktem odniesienia jest twój nadgarstem i Twoje subiektywne poczucie estetyki, to jestem zdania, że aktualne trendy nie powinny miec większego wpływu na ocenę :)
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #70  Wysłany: 2012-12-18, 22:48   

Machu napisał/a:

Hmm, jesli wg ciebie cos wyglądało ok dawniej, to nie wiem czemu obecnie miałoby byc inaczej ;) Skoro punktem odniesienia jest twój nadgarstem i Twoje subiektywne poczucie estetyki, to jestem zdania, że aktualne trendy nie powinny miec większego wpływu na ocenę :)


Obecne trendy mają wpływ na moją ocenę. Mimo że uwielbiam zegarki z lat 1920-1950, to nie chodzę ani w pumpach ani w hełmie z rogami. Moda się zmienia i to dostrzegam, ale jestem dostatecznie konserwatywny, żeby nie popadać w ekstrema i wybrać sensowne optimum, w moim przypadku, powiedzmy, 38-40mm, chociaż dużo zależy od budowy koperty (szczególnie lug-to-lug).

[ Dodano: 2012-12-18, 23:49 ]
Woytec60 napisał/a:
Jaki, jaki?
Może ulżę i przygarnę... :P


Schaumburg Conceptum
Przymierzę prawdopodobnie dopiero po świętach.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #71  Wysłany: 2012-12-18, 22:52   

Wiem, znam.
Wydaje mi się, że jednak sobie zostawisz :)
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #72  Wysłany: 2012-12-18, 23:33   

Woytec60 napisał/a:
rybak napisał/a:
Aronus napisał/a:
Tak czytam o tych rozmiarach i z tego wszystkiego założyłem sobie na łapę Blonexa o średnicy 34 mm i świetnie mi on pasuje :))


Ja tez sie poczulem zainspirowany ;)

http://www.chinawatches.p...p=534644#534644


Ja też no i co? :(


No i super

Mojego bialasa (identik, tylko koronka na 4ej) mi zona skonfiskowala...

Nie wiem, co Ci nie pasuje ;)

[ Dodano: 2012-12-18, 23:36 ]
Narfas napisał/a:
Bo ma rację!
Niezmiernie żałuję, ale w obecnych czasach moje ulubione wintydżyki po 32-35mm źle wyglądają na łapie 19cm.
(...)


He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...?


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #73  Wysłany: 2012-12-18, 23:47   

rybak napisał/a:

He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...? Obrazek


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)


Mnie się wydaje - i to wystarczy. Fajne zegarki, ale w pudełku im lepiej.



pozdrawiam
Narfas
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #74  Wysłany: 2012-12-19, 00:11   

Narfas napisał/a:
rybak napisał/a:

He?

Komu "wygladaja"..?

Hu kerzzzz...? Obrazek


Zle sie czujesz, bo komus sie cos wydaja?
Serio? ;)


Mnie się wydaje - i to wystarczy. Fajne zegarki, ale w pudełku im lepiej.

Obrazek

pozdrawiam
Narfas


Eeee... Zbyt latwo ulegasz wplywom... :P
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14348
Skąd: Gliwice
 #75  Wysłany: 2012-12-19, 07:35   

Popieram przedmówcę- choć mnie akurat zupełnie nie ruszaja ani wintage ani zegarki małe, to myslę że warto być wiernym własnym upodobaniom bez względu na modę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum