Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania w sprawach paskorobowych
Autor Wiadomość
tewie
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-03-01, 20:31   Jak szyć pasek ?

Witam !
Potrzebne info jak szyć pasek tzn. prowadzenie dratwy czy nici oraz stosowane sposoby kończenia szycia (węzły ) . Czym impregnować obrzeże paska ? . Coś widziałem na innych forach ale jak przychodzi do finału to - fotki się nie otwierają . Może ktoś zna jakieś linki . Czy bez prasy można zrobić w warunkach domowych ten taki chyba prasowany rowek , nie szlifowany ( może jakimś kształtowym wybijakiem , robił ktoś co w ten deseń ? )
Pozdrawiam.
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-03-01, 20:35   

...na GMT Vercu swego czasu zamieścił tutek do tego jak zrobić pasek

tutek
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #3  Wysłany: 2010-03-01, 20:43   

Jeśli chodzi o nici to ja kupuję na targu na takich trochę większych szpulkach po 3zł. Nie robię węzłów tylko ucinam pod spodem ok 3mm od skóry, zatapiam zapalniczką i ugniatam poślinionym paluchem.
Brzegi zabezpieczam lakierem do skór, masz w Gliwicach hurtownię szewsko-kaletniczą, ogłaszają się na Allegro.
Masz na forach sporo opisów na temat szycia pasków.
 
 
tewie
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-03-01, 21:30   

No właśnie , widziałem to na GMT i brak z szeregu istotnych fotek .
O tłoczeniu też nic . Pytam bo nie chcę popełnić jakieś banalne błędy a mam zamiar zrobić coś zgodnego ze standardami tej sztuki.
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-03-01, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #5  Wysłany: 2010-03-01, 21:38   

Ten rowek co chcesz odgnieść to ma być wzór czy np. miejsce pod szew? Pod ten drugi można np zrobić tak. Otwieracz ze scyzoryka, linijka, delikatnie moczysz skórę, i od linijeczki jedziesz. Wzory można podobnie ale nie wiadomo co Ci wyjdzie!
 
 
tewie
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-03-01, 21:42   

Chodzi o tłoczenie obok szwu i na szew , są tak robione - czy nie .
Jak patrzę na jeden z moich pasków to tak to wygląda .
Myślisz że taki rowek otwieraczem będzie trwały , je to sprawdzone ?. Fabrycznie to chyba to robią na gorąco - czy nie ? :)
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-03-01, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #7  Wysłany: 2010-03-01, 21:46   

Dużo zależy od skóry, jak się poddaje takim zabiegom. Pod szew zrobisz i zdążysz wydziurkować i przeszyć pewnie ,więcej Nadszyszkownik jakiś tutejszy pewnie nawet nie wie. Nigdy nie robiłem tego rowka obok. Jakoś mi to nie pasuje.
 
 
tewie
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-03-01, 21:52   

Dzięki . Chyba zrobię taką sztancę i zobaczymy jak to wyjdzie . Jutro mam dostać jakąś skórkę ze zwierza . :)
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2010-03-01, 23:12   

...pod szew to takim ustrojstwem się chyba robi - groover się to nazywa (nie mam pojęcia dlaczego)



do kupienia tutaj - Birka Shop


...filmik jak tego używać zrealizowany przez Vercengetoryx'a

...przejrzyj sobie pozostałe filmiki Verca - dużo cennych informacji

.
 
 
auza
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-03-02, 08:56   

rowek pod szew w duzym stopniu zalezyo od rodzaju skory. Jedna natruralna podda sie ugnieceniu i mozna scyzorykiem, otwieraczem etc. objechac pasek robiac rowek. Skora pochodzaca np. z paskow do spodni jest czesto niepodatna na taka obrobke. Na taka skora uzywam skalpela i wycinam sobie rowek jaki chce.

Tak wyglada rowek ciety skalpelem:




Szycie. Preferuje na jedna igłę. Jedziesz od jednego boku do konca, a nastepnie w drugą stronę. Na zdjeciu ponizej nr 1.




Alternatywne szycie:

Ostatnio zmieniony przez auza 2010-03-22, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #11  Wysłany: 2010-03-02, 09:44   

Świetne objaśnienie szycia przyda się :!:
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #12  Wysłany: 2010-03-02, 11:21   

Może ktoś skorzysta. Bardzo fajnie robi się dziurki pod szew na wiertarce kolumnowej. Zrobiłem tylko końcówkę jak do szydła, którą zaciskam w futerku. Oczywiście wiertarka nie obraca się, dziurki robi się samym naciskiem dźwigni. Zaletą tej metody jest idealna prostopadłość otworów co najbardziej uwidacznia się od spodu skóry.
 
 
auza
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-03-02, 11:36   

jaro19591 napisał/a:
Bardzo fajnie robi się dziurki pod szew na wiertarce kolumnowej. Zrobiłem tylko końcówkę jak do szydła, którą zaciskam w futerku.


Myślałem właśnie ostatnio zeby przerobic moja hand-made prowadnice pionową do dremela na taką okoliczność :D
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #14  Wysłany: 2010-03-02, 11:44   

Jeszcze jedno. Robiąc szlufki spróbowałem w miejscach zagięcia skóry naciąć okrągłym brzeszczotem. Szlufka po tym zabiegu układa się bardziej w prostokącie.


 
 
auza
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-03-02, 12:47   

Ja w szlufkach z grubej skory od srodka wycinam skalpelem rowek w kształcie V. Inna metoda, ten sam cel. :lol:

Wykonczenie szycia.
Zostawiam tak z 5cm nici, robie jeden supełek bardzo mocno. Końce nicy rozciągam w poprzek paska i przytwierdzam sciskami. Dzięki temu nic jest bardzo napieta i supełek bardzo mały. Teraz na supełek kropelka kropelki :shock: :lol: Klej rozpuszcza trochę nić , trochę skórę i wiąże wszystko bardzo mocno. Po wyschnięciu kleju odcinam pozostale nici i zostaje tylko mały plask i supełek.

Bok paska.
Przeciągam bokiem paska po arkuszu papieru kredowego. Ja korzystam z kredy drukarskiej 250gr. która normalnie chroni stół przy paskorubstwie.
Kilkukrotne przeciagniecie po kredzie poleruje bok skory na glanc. Mozna w ten sposob wykonac takze pol okragly bok paska. Na koniec farba do skor 2 warstwy w odstepach czasowych.

Coś jeszcze ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum