Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarki Panerai
Autor Wiadomość
emef
[Usunięty]

 #1   Wysłany: 2010-11-16, 09:02   Zegarki Panerai

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat (i w ogole nie jestem pewien czy to jest temat ktory powinno sie poruszac :) ale postanowilem zapytac bo mnie to ciekawi.

Od kiedy zainteresowalem sie zegarkami troszke bardziej (a co za tym idzie trafilem na pewne forum zegarkowe) nie jestem w stanie pojac fascynacji PAMami.
Tzn. uwazam ze to ogolnie fajnie wygladajacy zegarek (i rozumiem duze zainteresowanie Marynami) jednak jak dla mnie wlasciwie roznice miedzy modelami sa czysto kosmetyczne a sam zegarek jest niesamowicie prosty (tak wiem ze sa modele z tourbillionem itp. ale mowie o podstawowych modelach). Dodatkowo do niedawna nawet w srodku nic specjalnego nie siedziala (a ten mechanizm 'in-house" jak rozumiem jest bardziej z nazwy bo po prostu zmienili pare rzeczy).

Najpierw chcialem zapytac dlaczego te zegarki sa takie drogie, ale odpowiedz na to pytanie jest banalna - ludzie chca tyle za nie placic.
Wiec moje pytanie brzmi - dlaczego ludzie sa gotowi zaplacic tyle kasy za ladny ale dosc prosty zegarek, z podstawowym mechanizmem i mocno naciagana historia. I jeszcze dodatkowo dyskutuja o niesamowitych roznicach miedzy modelami, kiedy roznice te sa czysto kosmetyczne.


Prosze o nie traktowanie tego tematu jako podstawy do pisania jak to inne forum jest zle. Temat zamieszczam tu bo domyslam sie, ze na Kizi nie dostalbym sensownej odpowiedzi bo mam maly staz i nie posiadam drogich zegarkow.
Jednak inspiracja do pytania jest glownie lektura owego forum (i WatchTime'a).
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-11-16, 09:10   

Było wiele już u nas na ten temat. :wink: Generalnie polityka PR tej firmy wzbudza uśmiechy. Co do zegarków to każdy z nas ma inny gust. Jednym one się podobają, innym nie.

Temat przenoszę do ogólnego działu.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2010-11-16, 09:15   

Temat wielokrotnie wałkowany i u nas i na innych forach, nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi, jak dla mnie ludzie którzy decydują się na taki krok, są albo obrzydliwie bogaci i stać ich na to, albo są to sfrustrowani ludkowie starający się w ten sposób leczyć swoje kompleksy. Do tego dochodzi jeszcze grupa osób znajdująca się pomiędzy jednym i drugim skrajnym biegunem, ale to jest temat na osobną książkę. O oczywiście pamiętam także o tych którym się te zegarki po prostu podobają.
_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #4  Wysłany: 2010-11-16, 09:22   

Imo mistrzowski marketing to wszystko.
Przedmiot, w tym wypadku zegarek OP, jest tyle wart, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić.
 
 
emef
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-11-16, 09:28   

Dzieki za przeniesienie, nie bylem pewien czy lepiej w ogolnym czy w szwajcarskich.

Domyslam sie ze temat byl walkowany ale bylem wlasnie ciekaw czy ktos do czegos doszedl.
Wyglada na to ze OP to typowy przyklad przyzwoitego zegarka polaczonego z bardzo dobrym marketingiem (na codzien siedze w temacie choc sla bardziej przyziemnych produktow, wiec wiem jak to duzo daje).
Jakbym mial dac wlasna teorie to mysle ze PAM zyskuje na tym ze jest charakterystyczny i rzuca sie w oczy (latwo podkreslic swoj prestiz)
A poniewaz nie oferuje wiele ponad to i jest banalny do zhomarowania (co psuje prestiz) to dlatego jego wlasciciele tak glosno krzycza na "podrupki", ktore nie przeszkadzaja wlascicielom np. Rolexa.


Fascynuje mnie mechanika dobr luksusowych i to jak ksztaltuja sie ich ceny. Np. taki Bvlgari, jak otworzyl pierwszy butik to nikt nie chcial jego bizuterii kupowac. Dopiero jak jakas bardziej znana osoba pokazala sie raz czy dwa w jego wyrobach to zapanowal szal, status (i ceny) poszybowaly w gore i tak sie juz kreci.

Zna ktos kogos znanego (albo z duza kasa)? Moze warto wytworzyc lokalnie jakas prestizowa marke... :)
Ostatnio zmieniony przez emef 2010-11-16, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #6  Wysłany: 2010-11-16, 09:30   

Blaz napisał/a:
Generalnie polityka PR tej firmy wzbudza uśmiechy.

I zachwyty i zazdrość :roll:

Svedos napisał/a:
jak dla mnie ludzie którzy decydują się na taki krok, są albo obrzydliwie bogaci i stać ich na to,

O prawie jak ja :razz:

Svedos napisał/a:
albo są to sfrustrowani ludkowie starający się w ten sposób leczyć swoje kompleksy

To już zdecydowanie ja :oops:

Svedos napisał/a:
Do tego dochodzi jeszcze grupa osób znajdująca się pomiędzy jednym i drugim skrajnym biegunem

O tu też się mieszczę :cool:

Svedos napisał/a:
O oczywiście pamiętam także o tych którym się te zegarki po prostu podobają.

I ja! I ja! Mnie jeszcze weź!! :mrgreen:
_________________
Foch und Ch.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-11-16, 09:32   

kubama napisał/a:
Blaz napisał/a:
Generalnie polityka PR tej firmy wzbudza uśmiechy.

I zachwyty i zazdrość :roll:


Fakt, też chciałbym tak skutecznie prowadzić biznes. :mrgreen:
 
 
Roscosmos
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-11-16, 09:40   

Pamy pamami te zegarki przynajmniej robią na żywo jakiś wrażenie są po prostu ładne...chociaż dobra Marina także nie wiele mniejsze :D . Jednak są zegarki których ceny wybitnie nie jestem w stanie zrozumieć np. rolexa submarinera przed którym klęczy 80 procent Kizimizi a ja mając parę razy styczność z oryginałem naprawdę uważam, że nie jest warty nawet 1/4 swojej ceny. Jakość wykonania rozczarowuje zwyczajnie....szczególnie bransoleta którą chyba im orient robi po godzinach :) ... Normalny zwyczajny zegarek bez żadnych cudów....który ma taką cenę jaką ma tylko dlatego że w filmach udało się je wcisnąć na nadgarstek Bonda itd.
 
 
teston 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3748
Skąd: Lublin
 #9  Wysłany: 2010-11-16, 09:54   

Roscosmos napisał/a:
Jednak są zegarki których ceny wybitnie nie jestem w stanie zrozumieć np. rolexa submarinera przed którym klęczy 80 procent Kizimizi


... i jeden Teston :razz:
_________________
Pozdrawiam
TomeK (Teston)

*** Me, citizenoholic ***
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #10  Wysłany: 2010-11-16, 09:56   

teston napisał/a:
Roscosmos napisał/a:
Jednak są zegarki których ceny wybitnie nie jestem w stanie zrozumieć np. rolexa submarinera przed którym klęczy 80 procent Kizimizi


... i jeden Teston :razz:


... i Ojciec Jakub ... krzyszem leży :razz:
_________________
Foch und Ch.
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #11  Wysłany: 2010-11-16, 09:59   

Jeżeli 8-dniowca uważasz za prosty to ja przepraszam :shock:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #12  Wysłany: 2010-11-16, 10:01   

Ano na tym właśnie polega matketing.
Produkuje się rzeczy, które niczym szczególnym się nie wyróżniają (obiektwnie), a zadaniem marketingowców jest wymyślenie i przypisanie tym wytworom cech, które spowodują, że ludzie je kupią. Różne firmy mają różne strategie do różnych produktów.
W zegarkach jest dokładnie tak samo. Są firmy, które produkują dobrej/bardzo dobrej jakości zegarki, ale to marketing powoduje, że ludzie płacą za nie dzisiątki tysięcy, a nie jakość wykonania.

Edyta: dodam tylko, że nie jestem obrzydliwie bogaty, ani nie chcę sobie za wszelką cenę podbudować ego, ale kilka modeli OP mi się podoba. Ale cena jest dla mnie (przynajmniej na razie) nie do zaakceptowania.
Co do Rolka mam bardziej mieszane uczucia - na razie kupię sobie Rolmopsa i zobaczę ;-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-11-16, 12:12   

kubama napisał/a:
... i Ojciec Jakub ... krzyszem leży :razz:

posuń się .. :D
Mam swój gust , albo specyficzny jego brak .. wolę Rolexa od OP .
_________________

 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #14  Wysłany: 2010-11-16, 13:10   

kubama napisał/a:
teston napisał/a:
Roscosmos napisał/a:
Jednak są zegarki których ceny wybitnie nie jestem w stanie zrozumieć np. rolexa submarinera przed którym klęczy 80 procent Kizimizi


... i jeden Teston :razz:


... i Ojciec Jakub ... krzyszem leży :razz:

I ja!I ja!

Co do Pamow,to mi sie podobaja,ale cena jest duzo poza moimi mozliwosciami.Nie wszystkie maja proste werki, tourbillon i 8 dniowka to bardzo pieknie zrobione i dobre mechanizmy.Ale wiele Pamow ma standardowego Unitasa za kilkaset dolcow.
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #15  Wysłany: 2010-11-16, 15:23   

Roscosmos, akurat Rolki to są te zegarki z tych absurdalnie drogich, które są warte każdej złotówy na nie wydanej :mrgreen: Serio. Co oczywiście nie zmienia faktu, że wszystko to będą absurdalnie wydane złotówy :mrgreen:

Fascynacji PAM-ami nie podzielam, więc się nie wypowiadam. Choć mam taką obserwację, że dla przeciętnego człowieka (nie pasjonata) są to jednak zegarki... o dyskusyjnej urodzie. Dlatego, jeśli to snobizm, to snobizm z charakterem :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum