Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
Odpowiedz do tematu

: Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
Wiecie co kumotry, naszła mnie jakas depresja jesienna. Nie oznacza to, że przestałem lubic zegarki, że przestałem lubic to forum czy coś tam. Jakoś taka mnie naszła refleksja, że nie bardzo jest sens gromadzic te chińskie Mariny Militare czy inne Parnisy. Przeciez one chodzą dobrze, bo mam je pół roku. Za dwa lata sie rozleca, bo są suche, niesmarowane, niespasowane, nie wodoszczelne, nie świeca w nocy jak trzeba i mocno udaja cos czym nie są...
Tracę chyba wiarę i ''morale''
W ogóle to jakos nie chce mi sie (może chwilowo) kolekcjonowac zegarków, sprzedawac, kupowac, zmieniac.
Chciałbym miec jeden zegarek.
Jeden- ale taki z którym chciałbym się zestarzec. I go już nie zmieniac. Żeby go za 30 lat pokazac wnukowi i powiedziec: Zobacz- sporo kosztował, ale warto było. 30 lat chodzi bezawaryjnie. ja umrę- będzie Twój.
Jak na razie to mam jeden taki typ. Omega Planet Ocean wersja większa. Za 10 tysi juz mozna trafic. Jakbym sprzedał troche swoich zabawek i dozbierał- dałbym radę, choc nie było by łatwo. Przetłumaczenie zonie zakupu zegarka za 10 tys to tez inna sprawa. Ale musiałbym sie pozbyc Tissota, Samuraja, Stainharta i chińczyków.
Ale z drugiej strony to lubie moje zegarki i szkoda mi się ich pozbywac.
I juz sam nie wiem co robic mam...

:
Tu trza brać na spokój.

Browarka musisz zapić, przespać się z problemem.
Nie neguję, że Omega to zły zegar, ale za tą kasę możesz mieć w ciągu najbliższych lat co dwa lata nówkę zegar.

Jak kupowałem 10 lat temu mojego Longinesa to też myślałem - dam dziecku jak będzie duże.
Dzisiaj uważam go za zegarek damski i nosi go moja droga małżonka.
Dalej jest śliczny i podoba mi się bardzo, ale już nie czuję na ręce 36mm, no nie czuję i już.

Gdybym wywalił na zegar 10k to by mnie szlag trafił przy zmianie zdania.

A tak w ogóle to ja widzę, że musisz sobie jakiegoś zegara kupić, żeby Ci marudzenie jesienne przeszło ;)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
Wozu
[Usunięty]
:
Było już kilku Kumotrów z podobnym problemem i o ile się nie mylę przechodzi z czasem.
Ja sobie tłumaczę tak, że mój syn kiedyś nie dostanie jednego zegarka tylko mały zylion zegarków i powiem mu wtedy:
zobacz synku tata je jeszcze kupował zanim osiągnęły światową sławę, tylko dbaj o nie bo wymagające są i trzeba otoczyć je prawdziwą miłością :) .
Jedno jest ważne Omegę możesz sobie kupić (kto Ci zabroni) ale nie sprzedawaj swoich ulubionych zegarków!

Darecki
[Usunięty]
:
Sprzedaj wszystkie i kup Omegę.

: Re: Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
to normalne -każdy tak ma co jakiś czas....
a niebieska PO imho jest miodna - jak będziesz zdecydowany daj nać załatwimy rabat :)



.....ale - 10k za zegarek - jedyny najfajniejszy i w ogóle w szczególe......gdy założysz jest idealna....po kilku tygodniach pierwsza rysa na szkle, na bezelu- beczeć się chce.
Koperta będzie do polerowania po roku dwóch .
Serwis +- kosztuje ze 2 parnisy.
Nie mówię, że nie......ale teraz masz zabawę.....Potem każda rysa przyprawia o zawał :evil:

Ja mógłbym się ograniczyć do 3 zegarków:
złotego Submarinera, Pama 112 oraz właśnie PO XL blue
:evil:

:
do 4 w zasadzie mógłbym się ograniczyć - chcę jeszcze Doxę Suba

:
Ja tam nie mam takich dylematów, twardy bądź nie mnientki :wink:

A tak na poważnie to do tego co opisuje Grzesiek dojdzie jeszcze jedno on Ci się po prostu po jakimś czasie znudzi, a tak jak masz więcej zegarków to masz komfort, możesz się rano przez chwilę zastanowić który założyć, ba możesz o jakimś zapomnieć i odkryć go na nowo, pomyśleć sobie , fajny zegarek , a ja go nie nosiłem, przy jednym totalna nuda, co z tego że drogi, po kilku latach zatęsknisz do Maryśki.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-10-19, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Darecki
[Usunięty]
:
Omegę też można sprzedać jak się znudzi :>

:
I świetnie się konweniuje z tramwajem Bombardiera ...

:
Darecki napisał/a:
Omegę też można sprzedać jak się znudzi :>


Korba mówi o zegarku na 30 lat, więc zakładam że go nie sprzeda, tylko będzie się nim nudził :wink:

: Re: Korbowe zegarkowe dylematy i rozważania filozoficzne
GrzecH napisał/a:
to normalne -każdy tak ma co jakiś czas....
a niebieska PO imho jest miodna - jak będziesz zdecydowany daj nać załatwimy rabat :)
:evil:


coś by sie pomyślało ;) :twisted:

chyba każdy miewa chwile zwątpienia i przestoju zegarkowego... to minie ;)
a planeta to dobry wybór...

ja mam kilka typów na zegarek z którymi mogłbym sie zestarzeć... ale to już jest rozmowa w odpowiednim miejscu przy szklaneczce rudej i cygarze :cool:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
Może i macie rację. Jeden zegarek z reguły kupuje ktos kto nie siedzi w temacie. Jesli stac go na dobry- kupuje dobry. Jeśli nie- kupuje Perfecta. I tak mu wszystko jedno. Może prawda żee jeden by sie znudził, gdy od kilku lat ma się ich kilka- w porywach kilkanaście.
Zobaczyłbym inny, nowy i znowu by się zaczęło myslenie o zmianie. A jak wiadomo- przy sprzedazy używanych zegarków z reguły jest sie w plecy. Przy sprzedaży tańszych mniej- przy sprzedaży droższych więcej. A ja nie mam budżetu na zegarki nieograniczonego. Mam ograniczony i to mocno...
Więcej takich opinii poprosze i może mnie wyciągniecie z dołka :)

:
Korba, ja mam plan dla ciebie ...
Ty zbieraj to barachło, aż ci z niego starczy żeby kupić Patka.
I go dasz obywatelstwu potomstwu ;)

:
Korba już tak jak ty miałem 2 razy i za każdym razem mi przeszło . W zeszłym roku to z miesiąc mnie trzymało . To gorsze od grypy .


Dasz radę , najlepsze lekarstwo - to czas !

:
Ja juz tak kiedyś napisałem na tym forum. Że jak uzbieram 100 Marin Militare (plus minus 200 zł/sztuka) to je potem sprzedam i akurat wystarczy na PAMa 111. ;)
Bo PAM 111 to drugi z moich typów ''zegarków na zawsze'' Choc nie az tak do końca...
Jak na razie mam 6 Marin. I jakos mi sie nie chce kupowac kolejnych :(

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.