Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek na prawym nadgarstku
Autor Wiadomość
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #1  Wysłany: 2013-05-20, 13:59   Zegarek na prawym nadgarstku

Zawsze się zastanawiałem czy noszenie zegarka na prawym nadgarstku to jakieś faux pas w kręgu ludzi "z branży"?

Osobiście jestem leworęczny i noszenie zegarka na lewym nadgarstku jest dla mnie niewygodne i sprawia notoryczne kontakty z elementami otoczenia. facepalm

P.S. Jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie. Jeżeli taki temat był lub uznacie, że jest bez sensu to kosz. ;)
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2013-05-20, 14:01   

Nie zauważyłes w nadgarstkowych że niektórzy koledzy z forum tez noszą na prawym?
Na przykład Dorian06 nosi na prawym i nikt go nie szykanuje (czasami ktoś powie żeby się fokał za tego TAGa, ale jakby nosił na lewym to byłoby to samo ;) )

IMO nosisz jak Ci wygodnie. Nie chodzi przecież o to żebys się męczył jeśli Ci na lewym nadgarstku przeszkadza. A jeśli winszujesz sobie nosić na kostce, to też nikt nie powinien się czepiać. Mam kolegę (nie "z branży") który nosi zegarek naręczny zaczepiony na lince (za teleskop) jako wisiorek i nikt mu z tym problemów nie robi i moim zdaniem nie powinien - jak mu tak wygodnie, to jego sprawa. ;)
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-05-20, 14:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2013-05-20, 14:09   

Szymon napisał/a:
IMO nosisz jak Ci wygodnie. Nie chodzi przecież o to żebys się męczył jeśli Ci na lewym nadgarstku przeszkadza.

Dobrze gada! Polać mu!

Fazi chyba też na prawym nosi.
Mnie też się zdarza - jak mam akurat dwa, np. po jakiejś operacji testuję, czy działa dobrze.
;)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2013-05-20, 14:11   

Santino, też o Fazim pomyslałem, ale zmylił mnie początkowo dzisiejszym nadgarstkowym, bo na lewą cwaniak założył do zdjęcia ;)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2013-05-20, 14:13   

Ja nosiłem zegarek na prawym nadgarstku przez wiele lat, do momentu kiedy w 2001 roku złamałem jakąś kostkę w prawym nadgarstku i przez 3 miesiące miałem założony gips, wtedy zacząłem nosić na lewym i tak mi do dzisiaj zostało.
_________________
 
 
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #6  Wysłany: 2013-05-20, 14:20   

tak się chciałem tylko upewnić, bo pamiętam, że w podstawówce kto nosił na prawej ten wolał męskie towarzystwo... :))
_________________
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
 
 
Slavol 
Kierownik Pola Ryżowego
Spartanin


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 1717
Skąd: Wlkp
 #7  Wysłany: 2013-05-20, 14:21   

Moim zdaniem jedynym sensownym wytłumaczeniem jest to iż osoby praworęczne noszą na lewym nadgarstku z uwagi na fakt, że wszelkie prace wykonują prawą ręką, zatem zegarem mechaniczny jest mniej narażony na uszkodzenie (np. wbijanie gwoździ czy coś tam w ten deseń) .... hmmm
_________________
It's better to burn out than to fade away ...

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #8  Wysłany: 2013-05-20, 14:24   

Emre napisał/a:
w podstawówce kto nosił na prawej ten wolał męskie towarzystwo...

:D
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2013-05-20, 14:27   

No i obaj macie po ryju nono
_________________
 
 
Emre 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1839
Skąd: 022
 #10  Wysłany: 2013-05-20, 14:28   

btw. wyczytałem gdzieś jeszcze, że noszenie automatu na prawym nadgarstku powoduje szybsze zużywanie mechanizmu. prawda czy mit? hmmm
_________________
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2013-05-20, 14:32   

Siłą rzeczy praworęczna osoba wykonuje więcej ruchów prawą ręką, automatycznie więc i mechanizm automatu częściej pracuje.
_________________
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 56
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #12  Wysłany: 2013-05-20, 14:34   

Emre napisał/a:
btw. wyczytałem gdzieś jeszcze, że noszenie automatu na prawym nadgarstku powoduje szybsze zużywanie mechanizmu. prawda czy mit? hmmm

Oczywiście, poza tym noszony na prawym późni się ponad 90s./dobę co drugi dzień, staje (mu) dwa razy dziennie w przypadkowych porach, a poza tym szybciej wyciera się powłoka PVD, a jak jej przypadkiem nie ma to koroduje :P :złośliwiec:
:D pifko
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Borewicz 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 6122
Skąd: Warszawa
 #13  Wysłany: 2013-05-20, 14:36   

Svedos napisał/a:
Siłą rzeczy praworęczna osoba wykonuje więcej ruchów prawą ręką, automatycznie więc i mechanizm automatu częściej pracuje.

Pewnie tak, choć prawie nigdy druga ręka nie jest w zupełnym spoczynku, a do obrotu rotora naprawdę niewiele trzeba wysiłku. Podejrzewam zatem, że ręka ma minimalny lub żaden wpływ na zużycie. Już bardziej grozić na ręce "użytkowej" mogą silne wstrząsy.
_________________
"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #14  Wysłany: 2013-05-20, 14:39   

Ja tam jestem leworęczny i noszę "tradycyjnie, na lewym nadgarstku. O nic nie zahaczam - ruchy lewej ręki mam niejako lepiej skoordynowane. Kiedy zakładam na prawą zawsze o coś zawadzę, bo "nie jest przyzwyczajona" że coś od niej odstaje.
 
 
hulelam 
Starszy Ryżowy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 813
Skąd: Kraków
 #15  Wysłany: 2013-05-20, 14:54   

Emre napisał/a:
btw. wyczytałem gdzieś jeszcze, że noszenie automatu na prawym nadgarstku powoduje szybsze zużywanie mechanizmu. prawda czy mit? hmmm


Mogę Ci taką naklejkie sprzedać, że po naklejeniu ten efekt zniknie. Ba, precyzja wzrośnie itp.

zdrawki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum