Poprzedni temat «» Następny temat
China mesh dla budżetówki, czyli zakup kontrolowany.
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-08-07, 23:07   China mesh dla budżetówki, czyli zakup kontrolowany.

Od jakiegoś czasu szukałem czegoś na lato. Oczywiście można w tym celu kupić paski z wywietrznikami tudzież dyfuzorami, ale tym razem chciałem coś innego niż skóra. Odpocząć przez chwilę od bycia fetyszystą.



Guma. Guma po pierwsze też kojarzy mi się z byciem fetyszystą. Po drugie jakoś tak zawsze gdy zdejmowałem zegarek przyodziany w gumę to na przegubie mniej włosów przyuważałem. A lata lecą i to nie jest tak jak kiedyś, że na miejscu jednego wyrwanego włosa pojawiał się tuzin nowych. To już, panie dzieju, pierwszy siwy włos na twojej skroni. O nie, nie - na bezproduktywną utratę włosów to ja sobie pozwolić nie mogę!



Bransoleta odpada. Też z przyczyn fetyszystycznych. Nie wiem dlaczego, ale zapinanie bransolety kojarzy mi się z zabawy w policjantkę i złoczyńcę, czyli zakładanie kajdanek i krępowanie z użyciem siły. Może dlatego, że i po zdjęciu kajdanek, i po zdjęciu bransolety zawsze zostawały mi na ręce czerwone pręgi. Upsss, wydało się...



Mesh! Mesh to jest to! Mesh czyli metalowa siatka taka jak w np. kolczugach krzyżackich w bitwie pod Grunwaldem. Czyli będzie też historycznie, a w dzisiejszej Polsce wszystko, co kojarzy się z historią jest cool i w porzo. Wreszcie Jaruś będzie mógł z czystym sumieniem powiedzieć: ja stoję tam gdzie wtedy, a on stoi tam, gdzie było krzyżackie ZOMO. Jakoś taki dobry człowiek jestem i ulżę człowiekowi w potrzebie.



Przyznam się, że przed zakupem mesha długo grzebałem. I na allegro, i na ebayu. Początkowo chciałem sobie zamówić mesha od Taikonautów, ale na widoku pojawił się mesh w cenie 11 dolarów z przesyłką. Czyli w cenie taniego, prostego paska z allegro. Grzechem byłoby nie wykorzystać takiej okazji, by się przekonać czy mesh to rzeczywiście to jest to.



Jak pomyślałem tak zrobiłem. Kupiłem mesha tutaj:

http://shop.ebay.pl/merch...QQ_fromZQQ_ipgZ

A potem jeszcze jednego dla kolegi.



Na przesyłkę czekałem równo tydzień. Jeśli chodzi o sposób zapakowania to nie mogę się do niczego przyczepić. Mesh jest ciężki, więc może się trochę pomiętolić podczas wędrówki pocztowej i narobić w kopercie spustoszeń jeśli nie jest dobrze przymocowany. Sprzedawca miał to na uwadze i przykleił mesha do kartki, a kartkę do koperty. Jako że kolega jeszcze nie odebrał swojego mesha mogę porównać obydwa. Nie pozbyłem się do końca swojego paskowego fetyszyzmu, więc zamówiłem mesha z klasycznym paskowym zapięciem: metalowe dziurki, klamra i język.









Pierwsze wrażenia? Miły w dotyku. Jak kaczuszka. No dobra, przesadziłem. Metal to metal. Z puchatą kaczuszką nie ma nic wspólnego. Ale mesh przynajmniej zostawia moje włosy w spokoju.



Mesh z bransoletowym clapsem ma 2,6mm grubości, z paskowym 2,5mm. Grubość odpowiednia. Nie za mała, ale nie za duża. Oglądając mesha wzdłuż i wszech nie zauważyłem żadnych niedociągnięć, żadnych skaz, wad materiałowych czy też ubytków w splocie. Jest wystarczająco elastyczny. Po tygodniu użytkowania mogę stwierdzić, że jest bardzo wygodny.



Czego więcej mogę żądać od mesha za 33 zł? Według mnie ten zakup to strzał w dziesiątkę!
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #2  Wysłany: 2010-02-16, 18:37   

fajne te łancuszki w jakich rozmiarach dostepne?
jak bedzie ktos zamawiał to prosze o info
 
 
anduril
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2010-02-16, 19:31   

Czad, są też czarne! Ciut droższe.
http://cgi.ebay.pl/22-mm-...=item2305510488
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-02-16, 21:58   

Felek, one są od 20 do 24 mm. Stalowe po około 30 zł z wysyłką, a tak jak pokazał Anduril wersja PVD kosztuje 50-60 zł z wysyłką. :wink:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #5  Wysłany: 2010-02-16, 22:00   

gdyby do tych kolczug było zapięcie motylkowe to bym brał. Ta bransoleta z klamerką paskową w ogóle mi nie podchodzi
_________________
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2010-02-16, 22:34   

Za 3 dyszki pierwsza klasa :!: Bardzo mi się podoba ten mesh.
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #7  Wysłany: 2010-02-16, 23:15   

jak kto bedzie brał to dla mnie 24mm stalowa,z góry dzieki
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #8  Wysłany: 2010-02-17, 07:00   

Potwierdzam "fajność" meszy od tego dostawcy - użytkuję takiego prawie od pół roku z moim Jumpin'Parnim (22mm), a żona ma 18mm w swoim zegarze. Jak dotąd bez problemów.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #9  Wysłany: 2010-02-17, 11:01   

To byl ten co miales na spotkaniu , cos mi sie kojazyl .
Bardzo dobrze to wyglada
_________________

 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #10  Wysłany: 2010-02-17, 11:54   

hotwax napisał/a:
To byl ten co miales na spotkaniu , cos mi sie kojazyl .
Bardzo dobrze to wyglada


Potwierdzam - to ten sam.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-02-17, 13:01   

Dokładnie. :wink:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2010-02-17, 15:33   

...kurczaki, podoba mi się sposób wykonania tych Mesh'ów (Mesh'y), ale jakoś nie moge się do nich przekonać :?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-02-17, 21:41   

Niejeden jak pomacał to się przekonał. :twisted:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2010-02-18, 15:39   

Blaz napisał/a:
Niejeden jak pomacał to się przekonał. :twisted:

...pewnie organoleptycznie jest świetny, ale mimo tego, że kolczuga sama w sobie wygląda dobrze, to przy zegarku jakoś tak :roll:
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #15  Wysłany: 2010-02-20, 12:35   

widzieliście może mesh'a 21mm? :roll:
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum