Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzony ST 25
Autor Wiadomość
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #76  Wysłany: 2016-04-07, 19:51   

Daj spokój - są to niewątpliwie mechanizmy sygnowane przez SG, powiedz, że nie.
Zrobili, nanieśli swoje logo.
Moje przypuszczenia opierają się na prostej obserwacji, że jak z Timexami, Sea-Gullami, Gerlachami itd problemów generalnie nie ma, tak z Parnisami - owszem są.
Być moze wynikają one z niedbałego montażu, być moze z gorszej jakości części, z "dziurawej" QC, nie ważne.
W Parnisie wszystko jest w zasadzie "normalne". Nie od zawsze, wcześniej było inaczej.
Każda jedna usterka najpierw zdarzała się pechowcowi, który kupił owo hi-endowe cudo "w drodze wyjątku". Teraz, jak się okazuje, usterka jest komentowana jako w zasadzie "normalka". Przecież to Parnis.

No i właśnie, przecież to Parnis. I tak w Parnisach ST-25 psują sie często, w SG, Timexach, Gerlachach - rzadziej.
Pólbeczka się w Parnisie rozwaliła, napisałem, ze widac w Parnisie są gorsze materiały - wielka afera bo ośmielam się krytykować "cudowne odkrycie Ojców Założycieli CW", jakim jest ST-25.
Nie krytykuję ST-25. Piszę, że w Parnisach są gorsze. Jeśli jesteś na 100% pewien, że Parnis zamawia dokładnie to, co wy - jak tam sobie chcesz. Mam nadzieję, ze macie jednak lepsze półbeczki, bo zużycie pólbeczki w automacie "do zera" raczej o mechanizmie dobrze nie świadczy.

Przypomnę też, jak swego czasu wmawiano mi tutaj, ze źle nasmarowany bęben nie może, jak twierdziłem, spowodować znacznego spieszenia się automatycznego mechanizmu poprzez przekazanie zbyt dużej mocy na wychwyt i przekroczenie maksymalnej amplitudy wychyleń balansu - rzecz dobrze znana i oczywista tu była czymś nie do pomyślenia o totalna herezją.

Straszni z Was krzykacze, Koledzy. Nie zastanawiacie się porządnie, tylko "jedziecie" z awanturą. A ja tylko napisałem, że w tanim zegarku, jakim jest Parnis, na pewno nie ma topowego jakościowo mechanizmu. Taka moja opinia. O Parnisie, nie o St-25 jako takim. Powód do awantury na kilka stron? Ano, jak widać :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #77  Wysłany: 2016-04-07, 20:05   

Zieew :popcorn:
_________________
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #78  Wysłany: 2016-04-07, 20:10   

ALAMO napisał/a:


Anegdotę opowiem, mogę ?
Idzie mrówka ze słoniem po moście, i mówi : ty, słoń, ale tupiemy!


Hehehe, że tak powiem.

Teraz ja.
A parku gość wlazł na na ławkę i peroruje:
- Czas skończyć z tym zakłamaniem i chciwością. Nie powinniśmy dalej przymykać oczu na zwykłe wyłudzenie, folgowanie zboczeniom i bezczelne mydlenie oczu...
Na co babina w moherze:
- Odczepi sie pan wreszcie od tych księży?


... cool
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #79  Wysłany: 2016-04-07, 20:10   

ALAMO napisał/a:
Zieew :popcorn:


Tiaaa... najpierw mnie tu w sposób raczej mało przyjemny i elegancki dyscyplinujecie, za coś czego zresztą nie zrobiłem, a teraz to.. i wcale nie jest to lekceważące :evil: .
Problem w tym, ze ja generalnie traktuję Was poważnie, a wy mnie nie.
Od dawna wiedziałem, że do Warsztatu się na CW nie zagląda :)
Cóż, dzięki za miło spędzony czas i do zobaczenia na innych podforach.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2016-04-07, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #80  Wysłany: 2016-04-07, 20:13   

pmwas napisał/a:
Daj spokój - są to niewątpliwie mechanizmy sygnowane przez SG, powiedz, że nie.


Dosyć pokrętna retoryka...jeśli na wahniku ETY znajdzie się logo Davosy która to Davosa wyprodukowała zegarek z powiedzmy Etą 2824 czy to znaczy że Davosa wyprodukowała ten werk?
Poszukaj mi roszę jakikolwiek zegarek Ingersola czy Timexa z St25XX i pokaż mi na wahniku tych zegarków logo SG :P :D , Sea Gull sygnuje wahniki tylko i wyłącznie w swoich zegarkach...koniec kropka.

...gorsze materiały to można sobie stosować w przydomowej kuźni a nie przy wielkoseryjnej liczonej w milionach sztuk produkcji werków, to się po prostu logistycznie nie opłaca.

a półbeczka nie zużyła się tylko została uszkodzona a to jest subtelna różnica.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #81  Wysłany: 2016-04-07, 20:16   

pmwas napisał/a:
Problem w tym, ze ja generalnie traktuję Was poważnie, a wy mnie nie.


Bingo.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-07, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #82  Wysłany: 2016-04-07, 20:21   

Alamo, gdzie poprzednia wersja Twojego posta?
Mam ją wkleić? Bo zdążyłem skopiować.
Tym, co napisałeś wystawiłeś sobie świadectwo jako człowiek odrażający. Niewychowany i bez kindersztuby. Sobie wystawiasz świadectwo w ten sposób, a nie mnie. Zapisałem sobie, jakby co wkleję. To, że jesteś modem, nie daje ci żadnego prawa pisać takich rzeczy.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #83  Wysłany: 2016-04-07, 20:32   

Oczywiście :) poproszę :popcorn:

Albo nie, ja wkleję - bo w sumie był śmieszny :)

Ależ to jest lekceważące. Dalece, bezkompromisowo, i autentycznie szczerze.
Jak będziesz wiedział o czym gadasz to wróć. Na początek byłoby fajnie jakbys wkrętaka sobie w oko nie wbił jak już go z wysiłkiem wyjmiesz z opakowania.
Ostatnio jak cię czołg rozjechał było z pół roku spokoju, ale widać że ci futerko spod tej kaidosiarki odrosło hmmm
Szkoda ze z futrem nie przybyło oleum.
Idź się oflaguj.
Albo piąty raz oświadcz że już stąd idziesz ostatecznie i nieodwołalnie - no chyba żebyś jednak wrócił hmmm
Jak mnie się próg tolerancji zmniejsza ... muszę chyba magnezu brać więcej hmmm
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-07, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #84  Wysłany: 2016-04-07, 20:38   

Dokładnie, warto to zachować dla potomności.
raz jeszcze - jeśli uważasz, że w ogóle wypada coś takiego napisać - niech sobie to inni ocenią.
Za długo tu jestem i za dużo czasu poświęciłem tematyce zegarków mechanicznych, zeby na jakimkolwiek forum traktowano mnie w taki sposób. Nie jestem profesjonalnym zegarmistrzem i nie pretenduję do takiego miana. Jednak o działaniu i budowie zegarka mam pojęcie - wykaż że nie. Proszę - konkret, co takiego piszę, co mnie kompromituje i pozwala traktować w taki sposób?
Bo jeśli to, ze ja uważam, ze w Parnisach jest gorszy mechanizm, a ty wiesz, ze nie, to chyba trochę mało.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #85  Wysłany: 2016-04-07, 20:55   

Zajmowałeś już dzisiaj stanowisko w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie?
:)
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-07, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #86  Wysłany: 2016-04-07, 21:00   

A co, na to też masz tu monopol? Zablokujcie to forum. Tak, żeby wypowiadać się mógł tylko autor tematu i wy. A jak nie - trzymajcie poziom i pozwólcie normalnie rozmawiać.
Ja nie traktuję lekceważąco kogoś, kto balans nazywa kołem zamachowym, a wahnik balansem. Lekceważące traktowanie rozmówcy to domena ludzi małych.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #87  Wysłany: 2016-04-07, 21:06   

Już chyba pięć razy padło sformułowanie że "ze w Parnisach jest gorszy mechanizm"
Ile jeszcze razy dla utrwalenia nam to napiszesz . Czy przypuszczenie powtórzone ileś tam razy w końcu stanie się prawdą i ludzie w to uwierzą ?
Dla mnie takie postawienie sprawy to zwykłe oszczerstwo na dodatek nie poparte przykładami .
Ciekawe czy jak ktoś wejdzie na forum Hondy i napisze że silnik jest wujowy bo komuś tam się popsuł czy zatarł .. to by była jakaś krucjata a moderacja/administracja uznała by to za zwykłe trolowanie lub próbę wywołania globalnego flejma .
To forum nie jest tylko forum o Parnisach , więc jeszcze się toleruje takie sformułowania . Nie lepiej iść na kizię i tam coś skrobnąć na ich świętą ETA czy może Swatch Group , będzie bardziej globalnie .
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #88  Wysłany: 2016-04-07, 21:07   

Zieew :popcorn:

A w Parnisach jest dokładnie taki sam mechanizm.
Ba!
Parnis jest marką na której można się - spokojnie - habilitować, zaczynając od magisterki. Kompletne studium przypadku kreacji marki od zera do rangi globalnego gracza.
A jeśli ktoś tego nie kuma, no cóż ... Zawsze pozostaje mu zwyczajowa porcja nienawiści hmmm
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-07, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #89  Wysłany: 2016-04-07, 21:16   

Rudolf napisał/a:
Już chyba pięć razy padło sformułowanie że "ze w Parnisach jest gorszy mechanizm"
Ile jeszcze razy dla utrwalenia nam to napiszesz . Czy przypuszczenie powtórzone ileś tam razy w końcu stanie się prawdą i ludzie w to uwierzą ?
Dla mnie takie postawienie sprawy to zwykłe oszczerstwo na dodatek nie poparte przykładami .
Ciekawe czy jak ktoś wejdzie na forum Hondy i napisze że silnik jest wujowy bo komuś tam się popsuł czy zatarł .. to by była jakaś krucjata a moderacja/administracja uznała by to za zwykłe trolowanie lub próbę wywołania globalnego flejma .
To forum nie jest tylko forum o Parnisach , więc jeszcze się toleruje takie sformułowania . Nie lepiej iść na kizię i tam coś skrobnąć na ich świętą ETA czy może Swatch Group , będzie bardziej globalnie .


Jaja sobie robisz.
Co znaczy "jeszcze się toleruje takie sformułowania" ? Mało masz przykładów usterek w Parnisach? Jak napisałem, ze Tata jest gorsza od Subaru to też oszczerstwo niepoparte przykładami? Weź się zastanów zanim coś napiszesz. Sylwek ma prawo pisać że inne mechanizmy są "suche" i to jest normalne? To nie jest oszczerstwo wobec innych producentów?
Nigdy nie widzieliście problemu w krytykowaniu i wyśmiewaniu słisskłality, bo ponoć komuś tam coś tam się zepsuło - to nie są oszczerstwa? Nie widziałem zdjęć jednego zepsutego koła z 2824 na poparcie tych tez, a jednak nikomu nie dostało się za pisanie, że się psują.
Stosujecie podwójne standardy.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #90  Wysłany: 2016-04-07, 21:34   

pmwas napisał/a:
Jaja sobie robisz.


Ależ nie tylko on - gdybyś nie zauważył hmmm
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum