Precision Class
Odpowiedz do tematu

spartasongo
[Usunięty]
:
Cytat:
Tylko jak te wskazówki tam wlazły? Przecież nawet po rozwierceniu to az niemożliwe zeby pasowały.
to ja juz jestem zielony, czy to może oznaczać "dużeeeee" zmiany w mechaniżmie? takie że np. jak będe miał oryginalne to ich juz nie założe?

:
spartasongo napisał:


Hehe to z maciorą jest dobre. No tak ale z kąd ja mam wiedzieć od kogo zegarek pochodził i jak był traktowany? Zdjęcia przedstawiają zegarek który jako tako wygląda, tarcza jest dobrze zachowana a mechanizmu jeszcze nie widziałem, a nawet jak zobacze to jak mam poznać czy ktos chodził z nim do kopalni (może znawcy to potrafia) ale jeśli będzie po smarowaniu i czyszczeniu... to juz wogole To chyba nigdy nie wiadomo na co sie trafi?!




Z tą maciorą to jest prawdziwe - powiatowe osiągniecia kwalifikowały się na takie ekstrasy...



Ocenę robisz normalnie, organoleptycznie znaczy.



Zegarek sprawny i po przeglądzie zrobionym jak należy powinien chodzić w każdym położeniu z tą samą częstotliwością. Weź zegarek do ręki, sprawdź jak chodzi baansem w różne strony - czy nie widać przestojów, przyłóż ucho i posłuchaj czy nie ma zwolnień cykania.

Dodatkowo, mechanizm powinien być na oko czysty i błyszczący, i pachieć świeżym olejem lub nie mieć zapachu. Żeby to ocenić musisz wiedzieć jak pachnie uszczelka i smary osłonowe koronki/dekla...

Wiem, to moja autorska metoda, ale działa :lol: ...



Andree : dlatego pytałem o foty werku, bo mnie to coś jedzie zwykłym 2209 kombinowanym ...

spartasongo
[Usunięty]
:
Dobra juz wiem wiecej, zreszta jest bardzo duzo info o tych mechanizmach (i przy okazji o mołniach sie naczytalem) zdecyduje czy warto i wstawie fotki...

:
Wskazówek od 2209 nie da się zamontować do 2809, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa w środku jest po prostu inny mechanizm, nie mający nic wspólnego z Wołną.

:
Była taka Wołna

http://www.ussrwatches.in...?g2_itemId=4407

jakieś 2 lata temu taka sama (tylko w gorszym stanie) przewinęła się przez allegro - jakby była ładniej utrzymana to bym ją kupił

spartasongo
[Usunięty]
:
Czyli jednak oryginalne wskazówki, jutro wszystko będe wiedział nt. mechanizmu i mimo wszystko pewnie się zdecyduje na zakup. Koledzy z KMZiZ stanowczo twierdzą, że tez oryginalne wskazówki.

:
Wychodzi na to, że to model którego się często nie spotyka - bierz i dziękuj :)

:
Ja nigdy nie widziałem egzemplarza z takimi wskazówkami, człowiek uczy się całe życie.

spartasongo
[Usunięty]
:
Teraz najlepsze z tego wszystkiego ... czy zegarek jest jeszcze na sprzedaż, w piatek był... a w poniedzialek to się okaże :wink: Fajnie, że sprawa oryginalnosci się wyjaśniła. Kwestia mechanizmu jest pewnie nie do rozstrzygniecia (chociaż najlepiej jak będzie bialy z mikroregulacją)

spartasongo
[Usunięty]
:
I taki mały off topic.

Jak długo pisze się 2589 postów - ALAMO?

Ewentualnie 3110 - svedos... :wink:

Chłopaki chyba dzień i noc tutaj jesteście...

:
Ja tylko w dzień :wink:

:
svedos napisał:
Ja tylko w dzień :wink:


...to juz wiemy kto się w pracy obija http://img684.imageshack.us/i/terefere2.gif/

:
spartasongo napisał:
I taki mały off topic.

Jak długo pisze się 2589 postów - ALAMO?

Ewentualnie 3110 - svedos... :wink:

Chłopaki chyba dzień i noc tutaj jesteście...




A tak się spamuje, po malutku, po cichutku ...

A to się podróbkę kupi, a to się podróbkę skomplementuje, a to sie Wacka pokaże - bawidamki z nas takie ...

:lol:

:
Z ta iloscia to czysty przypadek :D

spartasongo
[Usunięty]
:
Kurcze mam już zegarek, w pierwszym momencie byłem zadowolony bo mechanizm jest ten biały ok, a teraz patrze i mikroregulacja jest chyba coś popier... zły jestem troszkę teraz (co to oznacza tak przestawiona regulacja?) zaraz będą zdjecia. Regulacja po prostu jest tak jakby "rozwarta" ale wszystko chodzi normalnie...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.