Poprzedni temat «» Następny temat
CASIO NEWS prezentacje
Autor Wiadomość
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #61  Wysłany: 2011-04-08, 22:32   

A czemu kontrowersyjne?
Jeśli podoba sie ten model,nie musisz ich używać? :wink:
 
 
Ranger 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Śląsk
 #62  Wysłany: 2011-04-08, 22:57   

Cytat:
A czemu kontrowersyjne?
Jeśli podoba sie ten model,nie musisz ich używać?


Bo skoro nie będę ich używał to po cholerę mi one? A mimo wszystko za nie płacę ;)
Poza tym niedługo nie będzie znaczenia czy to Riseman czy Frogman, wszystkie będą napakowane bezużytecznymi sensorami, bo ''to modne''... :roll:
Jak dla mnie Casio ma minusa.
_________________
 
 
mrovka
[Usunięty]

 #63  Wysłany: 2011-04-09, 01:29   

Ranger napisał/a:
Wygląda fajnie, ale ten Twin Sensor to jakiś żart chyba. W dodatku ma dwie najbardziej kontrowersyjne funkcje w zegarkach Casio - kompas i termometr...




Ranger,aż mnie przeraziłeś co do tego kompasu..tzn..wiem że igła jest najlepsza ale w sumie to łudze się że ten sensor jast najbardziej prawdomówny z tych wszystkich trzech :wink:

ale przyznaje..połaczenie baardzo nietypowe..nie moge sie doczekac doznań dotykowych :cool:
bo mam wrażenie że szkiełko ma sfrezowany rant,no i chce zobaczyć dokładnie jak wykonczony jest dekiel
Ostatnio zmieniony przez mrovka 2011-04-09, 01:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Ranger 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Śląsk
 #64  Wysłany: 2011-04-09, 13:18   

Cytat:
Ranger,aż mnie przeraziłeś co do tego kompasu..tzn..wiem że igła jest najlepsza ale w sumie to łudze się że ten sensor jast najbardziej prawdomówny z tych wszystkich trzech


No tutaj nie chodzi o samą igłę, bo dobrze kalibrowane kompasy elektroniczne też dają radę. Tutaj chodzi o to, że w zegarkach Casio te sensory to jest bajer i projektanci ich nie traktują poważnie(gdyby to było coś więcej niż gadżet to Casio nie byłoby takie ''tanie'').
Tak więc pakują te sensory do zegarka, zwiększa się przez to cena, a do niczego nie służą poza chwaleniem się ''Hej, a ja mam kompas w zegarku!''
Ja jestem zwolennikiem praktyczności, więc takie napychanie niepotrzebnie sensorami jest dla mnie żałosnym zabiegiem marketingowym.
_________________
 
 
maciek
[Usunięty]

 #65  Wysłany: 2011-04-09, 14:06   

Ranger napisał/a:
Wygląda fajnie, ale ten Twin Sensor to jakiś żart chyba. W dodatku ma dwie najbardziej kontrowersyjne funkcje w zegarkach Casio - kompas i termometr...


A u mnie termometr działa naprawdę precyzyjnie i nie wiem dlaczego jest to kontrowersyjne? :twisted:
 
 
Ranger 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Śląsk
 #66  Wysłany: 2011-04-09, 14:15   

Bo to oznacza, że albo nie masz termometru albo nie masz zegarka na ręce w trakcie pomiaru :lol:
_________________
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #67  Wysłany: 2011-04-09, 14:40   

Ja mam w ProTreku termometr - żeby zmierzyć temperaturę, trzeba zegarek na dobre kilkanaście minut zdjąć z ręki. :-(
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
mrovka
[Usunięty]

 #68  Wysłany: 2011-04-09, 15:20   

Ranger napisał/a:

....Tutaj chodzi o to, że w zegarkach Casio te sensory to jest bajer..jakby to było coś więcej niż gadżet to Casio nie byłoby takie ''tanie''...



ojjj..zgoda w calej szerokosci bo zastanawiam sie kiedy pokaze sie prawdziwe urzadzonko pomiarowe wielkosci i wygladem przypominajace zegarek :)
-ale w sumie czujnik w tym nowym Mudzie gdy zegarek bedzie lezal na polce...to moze slozyc jako termometr domowy hehe - no i przy okazji dowiemy sie gdzie jest pólnoc :)

ps.a moze nie mamy jeszcze super odpowiedniej technologi by moc wrzucic te czujniki do zegarka tak,by nie przeklamywaly
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #69  Wysłany: 2011-04-09, 15:34   

Ale trochę mnie dziwi wrzucanie w Mudmana tych czujników. Zawsze gdy chodzi o Risemana to słyszę: fajny zegarek, ale boję się o elektronikę. Mudman to był taki synonim najtwardszego z G-shocków. Teraz już chyba tak nie będzie...
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #70  Wysłany: 2011-04-09, 15:45   

ja bym się nie obawiał o jakość i wytrzymałość , przecież to ma być wytrzymałe i na rynku nie ma odpowiednika w tym segmencie i w tym przedziale cenowym .
_________________

 
 
Ranger 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Śląsk
 #71  Wysłany: 2011-04-09, 15:46   

Cytat:
ps.a moze nie mamy jeszcze super odpowiedniej technologi by moc wrzucic te czujniki do zegarka tak,by nie przeklamywaly


To sobie obadaj Suunto, świetne urządzenia. Tylko wielgachne i nie zawsze pasują do ubioru.

Cytat:
Ale trochę mnie dziwi wrzucanie w Mudmana tych czujników. Zawsze gdy chodzi o Risemana to słyszę: fajny zegarek, ale boję się o elektronikę. Mudman to był taki synonim najtwardszego z G-shocków.

Generalnie jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby Rise nawalił. Mówią tak ci ostrożni, ale to jest obawa bez pokrycia. Dla mnie wrzucenie tych czujników zaciera granicę pomiędzy wyborem danego modelu. Kiedyś chciałeś bajery to brałeś Rise'a, nie chciałeś to brałeś, co innego.
A teraz ja na przykład jestem skazany na bajery, bo nowy Mudman mi się podoba, a pod względem funkcji nie mam wyboru.
Poza tym mam wrażenie, że poza Mudmanem z czasem i inne zegarki zostaną wzbogacone o sensory...
_________________
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #72  Wysłany: 2011-04-09, 17:46   

I koniec końców będziemy mieli do wyboru kilkanaście modeli G różniących się tylko wyglądem. Razy kilka wersji kolorystycznych.
Nie rozumiem takiej polityki.
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #73  Wysłany: 2011-04-09, 22:44   

Trudno co poradzić , ja i tak wolę stare G-shock
_________________

 
 
Ranger 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Śląsk
 #74  Wysłany: 2011-04-10, 14:50   

Z tego, co wyczytałem na watchuseek to G-9300 ma kosztować 36,500 yenów...
_________________
 
 
mrovka
[Usunięty]

 #75  Wysłany: 2011-04-10, 17:03   

chyba zwariowali z ta cena..trzeba bedzie miec naprawde cisnienie by wydac na na niego tyle kasy..ile to jest?kolo 1000?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum