Poprzedni temat «» Następny temat
wolna dyskusja na temat czy to jeszcze homage czy już fake
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #61  Wysłany: 2010-05-19, 10:46   

Bartek i to co napisałeś powinno być podsumowaniem dyskusji.
_________________
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #62  Wysłany: 2010-05-19, 11:00   

Brawo - właśnie skasowało mi post, który pisałem 30 minut :evil: ale widzę, że ty ująłeś to świetnie a przy tym dużo krócej.

Moje spostrzeżenia jeszcze krótkie TYLKO do mojej osoby:
ja czuję troszkę moralny niepokój - ale póki jest to legalne i mam fun, wszystko jest ok.
Ale ten mały moralniak podpowiada mi, że właśnie sam fakt jego występowania jest znamienny.

ale cóż to wobec problemów tego świata.... głód choroby sprzedaż dzieci....
bawmy się póki można, kupujmy homary - a resztę oddajmy potrzebującym! :grin:
_________________
Skate or die!
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #63  Wysłany: 2010-05-19, 11:24   

prezesso79 napisał/a:

Moje spostrzeżenia jeszcze krótkie TYLKO do mojej osoby:
ja czuję troszkę moralny niepokój - ale póki jest to legalne i mam fun, wszystko jest ok.
Ale ten mały moralniak podpowiada mi, że właśnie sam fakt jego występowania jest znamienny.


oczywiście - ja też tak mam, i pewnie większość. Pewnie nie wiesz, bo ciężko się przekopać przez tę kuwetę :wink: , ale mieliśmy na przykład zegarki, gdzie kitajce dorabiały napis "swiss" albo "germany (zob. Tao International) i strasznie nas to wkurzało. My bardzo chcemy, żeby zegarki chińskie były jak najbardziej chińskie

nasze zegraki nosimy z pełnym przekonaniem, że bywają bardzo podobne do innych, ale nimi nie są. Każdemu chętnemu do zapioznania się z moim Parnisem rzetelnie tłumaczę jego pochodzenie oraz inspirację. Efekt - w pracy trzech chętnych na zakup

zresztą - jak jem serek brie by Turek to nie mam wyrzutów, że wymślił to ktoś zupełnie inny :lol: . Ktoś też był pierwszy z piwem :lol:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #64  Wysłany: 2010-05-19, 11:24   

Dokładnie tak Panowie.
Tak długo, jak ludzie pamiętają że HOBBY ma przynosić RADOCHĘ, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Problem zaczyna się w chwili, gdy pod pozorem hobby, miłosnictwa czy jak tam tego nie nazwiemy - próbuje się epatować własną "jedynie słuszną" wizją.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #65  Wysłany: 2010-05-19, 11:27   

Świetny przykład z serkiem Brie. :mrgreen: Bo co np. zrobił z Fetą dostępną powszechnie w Polsce? Itp, itd. :wink:

Najważniejsze jest rozumne i krytyczne spojrzenie, bo nic nie jest jednoznacznie czarne i jednoznacznie białe. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #66  Wysłany: 2010-05-19, 12:11   

Kumotrzy zwrocie uwage i poogladajcie w salonach oryginalne zegarki IWC Panerai Rolex , ale nie tak ze juz widzialem bylem stalem obok itd wezcie sobie Parnisa Chronometra Maryne czy Alphe i zaryzykujcie krzywe spojzenie o ile takie bedzie , poproscie o pokazanie i porownajcie . Do jak ktos nie widzi roznicy i uwaza je za podroby to musi chyba miec spory problem z glowa i/albo z oczami .
Dlaczego Rolex nie robi sobie niz z taki tworczo czerpiocych ? Oni tam wiedza ze Rolex jest jeden i to ze ktos tam robi podobne tylko im sprzyja gdyz jest o nich glosno , a krol jest jeden :)
Z Panerai jest inaczej - ciagle sie miota powolujac na patenty i znnaki zastrz. Zapomnial wol jak cieleciem byl .. jak juz wspominano sami zaczynali od kozystania z rozwiazan innych firm.
Miotaja gromy na homary a tych jest coraz wiecej taka walka z wiatrakami
_________________

 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #67  Wysłany: 2010-05-19, 12:24   

w pełni podzielam wasze zdanie!

Cytat:
nasze zegraki nosimy z pełnym przekonaniem, że bywają bardzo podobne do innych, ale nimi nie są. Każdemu chętnemu do zapioznania się z moim Parnisem rzetelnie tłumaczę jego pochodzenie oraz inspirację. Efekt - w pracy trzech chętnych na zakup


Kyle, ja pracując w bardzo koszernym środowisku, mam podobne odczucia współpracowników! Podoba im się! A przy tym są poinformowani o pochodzeniu tego zegarka!
Efekt? Chcą kupić!
I to, że w chronometrze nie ma "mechanizmu IWC" (jak w niektórych aukcjach allegro) to doskonale są poinformowani!

[ Dodano: 2010-05-19, 12:30 ]
hotwax napisał/a:

Z Panerai jest inaczej - ciagle sie miota powolujac na patenty i znnaki zastrz. Zapomnial wol jak cieleciem byl .. jak juz wspominano sami zaczynali od kozystania z rozwiazan innych firm.
Miotaja gromy na homary a tych jest coraz wiecej taka walka z wiatrakami


Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o cash :wink:
Rolex sie obroni, ma mocny marketing i to wystarczy!

Moze Panerai obawia się że do ludzi dotrze, że skoro tak łatwo zrobić taki zegarek za nieduże pieniądze, to klienci poczują się naciągani :wink:
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
Ostatnio zmieniony przez olej0070 2010-05-19, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #68  Wysłany: 2010-05-19, 13:06   

jeśli chodzi o parnisy to akurat nie mam tutaj najmniejszego problemu - identycznie jest z davosą i masą innych firm.

Przykład fety mnie rozbawił z innego powodu... wiecie, że w Grecji feta oznacza po prostu biały ser, twaróg? jedynie oni robią 95% słonego

z pozostałymi wypowiedziami się zgadzam!
_________________
Skate or die!
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #69  Wysłany: 2010-05-19, 13:26   

olej0070 napisał/a:

Moze Panerai obawia się że do ludzi dotrze, że skoro tak łatwo zrobić taki zegarek za nieduże pieniądze, to klienci poczują się naciągani :wink:


Do ludzi to już dotarło. :mrgreen: Na wus kiedyś przeczytałem, że paneristi są jak tifosi. Jest w tym coś...

Prezesso - z fetą dokładnie to miałem na myśli to, co Ty. :grin:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #70  Wysłany: 2010-05-19, 13:53   

Blaz napisał/a:

Do ludzi to już dotarło. Na wus kiedyś przeczytałem, że paneristi są jak tifosi. Jest w tym coś...


Nie przejmuj się - zawsze istnieje tzw." finalny argument" - "zazdrościsz bo cię nie stać" :lol: ...
 
 
Maciej
[Usunięty]

 #71  Wysłany: 2010-05-19, 14:44   

Moje trzy grosze.

Ponieważ zegarki oceniam tylko i wyłącznie ze względu na wygląd, sprawa jest dla mnie wyjątkowo prosta - popieram w całej rozciągłości ideę homarów. Co więcej, marzy mi się żeby producenci z wyższej półki oferowali zegarki w wersjach kwarcowych, tak jak to jest w przypadku np. Omegi Aqua Terra zeby wiecej ludzi moglo sobie pozwolic na ladny zegarek za rozsadne pieniadze. Mam absolutnie gdzieś co tam w środku siedzi, jedyny mechanizm na który chciałbym sobie patrzeć codziennie jest... gyrotourbillon, niska półka :lol: Zegarki kwarcowe mają jeden minus - wskazówka tak ładnie nie płynie. I są brzydkie. Dlatego homary to jakaś tam szansa żeby kupić tanio ładnie wyglądający zegarek.

Przykład bliski mojemu sercu - U-boat. Zegarki bez historii, na ecie, a swego czasu kwarcowe. Troche marketingowego bełkotu o historii której nie ma. W praktyce są to zegarki które dla wyglądu kupują tylko naprawdę bogaci ludzie, bo w tej cenie możena mieć Omegę, więc trzeba mieć naprawdę kasy jak lodu żeby wyłożyć dziesiątaka na Flightdecka. Oczywiście U-Boaty leżą w ilości 10 na wystawach nawet w Polsce w każdym centrum handlowym, ciekawi mnie ile osób to kupuje. Obawiam się że jakby sprzedawali wersje kwarcowe za 1000-2000 to firmie o wiele bardziej by się to opłaciło. Dzięki bogu są Parnisy i nawet będąc studentem mogę sobie pozwolić na jednego lub więcej "U-Boatów" bo wiem że NIGDY nie kupiłbym oryginału - dla zasady, zeby nie popierac tego modelu biznesowego.

Homery traktuje tak jak repliki obrazów. Jest jedna Mona Lisa, jedno Śniadanie na trawie, czy w związku z tym cała reszta ludzi ma je oglądać na zdjęciach albo w muzeum?

Fejki... ciężka kwestia. Jakbym mógł kupić idealnego fake'a Carrery 1887 to bym kupił, tak samo L&S Pour le Merite. Bo homarów nie ma, a tańsze firmy nie mają nic ciekawego. Ktoś może argumentować że Tissot Le Locle jest niewiele brzydszy od L&S, ale mnie po prostu nie rusza ;D Znam osobiśie 2 osoby które noszą fejki Taga, obie chyba ze względu na "ciśnienie" w branży, szef nosi Rolexa, tu prezes, tam prezes, więc wypada coś tam mieć na ręku. Nie ukrywają faktu że to fejki wśród "samych swoich". Najlepsze jest to że generalnie stać ich na oryginalne Tagi ;D Ale jakoś tak wyszło że wolą pojechać na wakacje na drugi koniec świata niż wydać 10k na coś tam na rękę co dodatkowo się psuje i trzeba konserwować, nakręcać, oddawać na przeglądy gwarancyjne. W zasadzie udzieliłbym rozgrzeszenia osobie kupującej fejka z miłości do danego modelu, a nie żeby poszpanować.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #72  Wysłany: 2010-05-19, 14:56   

Maciej napisał/a:
Jakbym mógł kupić idealnego fake'a Carrery 1887 to bym kupił, tak samo L&S Pour le Merite. Bo homarów nie ma, a tańsze firmy nie mają nic ciekawego


Nie znajdziesz tu zwolenników twojego podejścia, mówiąc całkiem wprost.
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja podróbek nie toleruje w żadnym wypadku, poza technicznym porównaniem by wiedzieć na co się nie naciąć.
 
 
Maciej
[Usunięty]

 #73  Wysłany: 2010-05-19, 17:17   

ALAMO napisał/a:

Nie znajdziesz tu zwolenników twojego podejścia, mówiąc całkiem wprost.
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja podróbek nie toleruje w żadnym wypadku, poza technicznym porównaniem by wiedzieć na co się nie naciąć.

Dobrze, mała korekta. Chętnie kupiłbym homara tych zegarków. I teraz to już jest ok? Jak jest inny napis? Nie wiem do jakiego stopnia można oszukiwać samego siebie, ale Parnis ala IWC to jest mniej bezczelny fake, Parnis ala U-Boat to jest mniej bezczelny fake, Marina... i tak dalej. Nie bądź hipokrytą. Ja od początu do końca upieram się przy kupnie zegarka dla jego wartości estetycznej co jest spójne, a Ty chcesz jakieś podwójne zasady? Jeszcze rozumiem jakby Seiko albo Adriatica wypuszczały jakieś homary, w majestacie prawa, a wy tu kupujecie zegarki które od fejków różnią się tylko napisem, robią je Ci sami ludzie prawdopodobnie i niby to jest w 100% OK w stosunku do kupna fejka?
Ostatnio zmieniony przez Maciej 2010-05-19, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #74  Wysłany: 2010-05-19, 17:27   

Panu już podziękujemy :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #75  Wysłany: 2010-05-19, 17:47   

Maciej napisał/a:
ALAMO napisał/a:

Nie znajdziesz tu zwolenników twojego podejścia, mówiąc całkiem wprost.
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja podróbek nie toleruje w żadnym wypadku, poza technicznym porównaniem by wiedzieć na co się nie naciąć.

Dobrze, mała korekta. Chętnie kupiłbym homara tych zegarków. I teraz to już jest ok? Jak jest inny napis? Nie wiem do jakiego stopnia można oszukiwać samego siebie, ale Parnis ala IWC to jest mniej bezczelny fake, Parnis ala U-Boat to jest mniej bezczelny fake, Marina... i tak dalej. Nie bądź hipokrytą. Ja od początu do końca upieram się przy kupnie zegarka dla jego wartości estetycznej co jest spójne, a Ty chcesz jakieś podwójne zasady? Jeszcze rozumiem jakby Seiko albo Adriatica wypuszczały jakieś homary, w majestacie prawa, a wy tu kupujecie zegarki które od fejków różnią się tylko napisem, robią je Ci sami ludzie prawdopodobnie i niby to jest w 100% OK w stosunku do kupna fejka?


Pięć stron tego tematu. Wiele stron innych tematów na tym forum. I jeszcze nie zrozumiałeś różnicę między homarem a podróbką? Spróbuj więc jeszcze raz.

Nie życzymy sobie tutaj wybielania i pochwalania podróbek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum