Szklany tourbillion z PTS - seria 3900
Odpowiedz do tematu

:
ALAMO napisał/a:
pokaż mi w którym miejscu pokazany zegarek jest kopią rzeczonego UN


przecież wyraźnie przyznałem, że przesadziłem:
TU JEST CYTAT, ALE NIE WIEM JAK SIĘ CYTUJE SIEBIE

xylog napisał/a:
Może i jestem głupi, ale i głupi są chinole. Bo jak pokazują coś nowego - płyty - to po kiego grzyba "twórczo inspirują się" wskazówkami UN?
Kogoś tam nieźle pogięło.


Jasne że nie jest to zrzynka w znaczeniu do jakiego przywykliśmy, ale

xylog napisał/a:
jak pokazują coś nowego - płyty - to po kiego grzyba "twórczo inspirują się" wskazówkami UN?
Kogoś tam nieźle pogięło.


Czy powyższa odpowiedź była nieczytelna?

I rację ma Svedos, który mówi że tylko o wskazówki chodzi (oczywiście ironicznie - bo ja powiedziałem, że cały zegarek a tam tylko wskazówki) ale są one tak charakterystyczne, że trudno o inne skojarzenia niż UN. A przecież mogli inne, ładne SWOJE dać...
tylko o to mi chodzi, a nie o kolejną wojnę światową na forum.
ps
właśnie pękł mi kilogram - więc idę na odwyk :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez prezesso 2011-10-31, 11:09, w całości zmieniany 1 raz
Skate or die!
Blaz
[Usunięty]
:
Prezesso, ale to mi przypomina trochę malkontenctwo. Zrobili piękny werk. Inni go opakowali. Zamiast się cieszyć, że idą dobrą drogą, to szukamy dziury w całym. Nikt od początku nie jest doskonały. Myślisz, że Szwajcarzy też od początku robili oryginały od A do Z? :wink: Pomijam wątek mentalności Chińczyków, o którym wspomniał Svedos, ale on też jest niebagatelny.

:
cieszę się, że znów wróciliśmy do rzeczy bo te dyskusje odwracają uwagę od sedna.
Cieszę się bardzo, że pokazali coś takiego - jest mi jedynie smutno, że z przodu nie zaprojektowali nic ciekawego a jedynie COŚ CO JEDNOZNACZNIE KOJARZY SIĘ Z UN (NIE PODRÓBĘ - żeby była jasność). Wg mnie to był efekt zamierzony ale tego nie udowodnię.

Wystarczy popatrzeć co robi Santino, Karolewskiej i Janek, żeby zdać sobie sprawę, że zaprojektowanie przodu to nie jest trudna sprawa. Jedynie o to mi chodzi. O nic więcej.
I nawet w podtekście nie myślałem o porównaniu do śfajcarów.

Myślę, że wspomniany przez Sylwka wątek mentalności jest chyba najważniejszy.

Skate or die!
:
Piotrek ale dalej odwracasz kota ogonem, problem jest w tym że rzeczony werk zaprojektowała i wyprodukowała jedna firma, a gotowy zegarek z jego użyciem wyprodukował i pokazała inna firma.

A tematem tego wątku jest sam werk, zegarek Krzysiek pokazał jako przykład jego użycia.

Blaz
[Usunięty]
:
No ale Szwajcarzy też robią wszystko, dokładnie wszystko oryginalne?

Koleżanka pokazała mi kawałek kory. Widzisz coś na tej korze? No nie. A tu, w lewym górnym roku takie jakby zarysy samochodu. Eee, nie widzę.

A potem coraz częściej się przypatrywałem tej korze i może, może...

Wiesz jaka jest siła sugestii? :mrgreen:

:
@ Svedos
wiem, wiem - zauważyłem to co napisał i miałem się do tego odnieść ale mi umknęło :mrgreen:
tak więc to co ja napisałem to tylko ogólna uwaga nt. firmy, która opakowała ten mechanizm, natomiast w temacie - czyli o firmie PTS - mogę tylko powiedzieć: brawo!
clear?


Blaz napisał/a:
No ale Szwajcarzy też robią wszystko, dokładnie wszystko oryginalne?

Koleżanka pokazała mi kawałek kory. Widzisz coś na tej korze? No nie. A tu, w lewym górnym roku takie jakby zarysy samochodu. Eee, nie widzę.

A potem coraz częściej się przypatrywałem tej korze i może, może...

Wiesz jaka jest siła sugestii? :mrgreen:


w ogóle nie chcę tu poruszać kwestii śfajcarskiej. I nic na ten temat nie napisałem.

Ostatnio zmieniony przez prezesso 2011-10-31, 11:35, w całości zmieniany 2 razy
Skate or die!
:
A porównując same zegary to znaczy patrząc na ich stylistykę to ten UN jakoś blado wygląda przy tym Chińczyku, może to kwestia tego błękitnego szafiru, a może fotek, nie wiem :mrgreen: .

Napisałem blado bo nie chcę używać mocniejszych słów, w zasadzie to on wcale nie wygląda.

Blaz
[Usunięty]
:
prezesso79 napisał/a:

w ogóle nie chcę tu poruszać kwestii śfajcarskiej. I nic na ten temat nie napisałem.


Ja Ci to daję jako przykład tego, że nikt nie robił od początku całkowicie oryginalnych zegarków (no może poza prekursorami) i to też trzeba wziąć pod uwagę.

:
ALAMO napisał/a:
xylog napisał/a:
Może i jestem głupi, ale i głupi są chinole. Bo jak pokazują coś nowego - płyty - to po kiego grzyba "twórczo inspirują się" wskazówkami UN?
Kogoś tam nieźle pogięło.


Faktoza, 1.3 miliarda głupków :-) Z tej glupoty są II gospodarką świata, za 10 lat będą I, latają w kosmos, i tak dalej. Brali by przykład z najmądrzejszego narodu świata, z kraju nad Wisłą, którego wklad w światowe dziedzictwo to wódka Żubrówka, oraz garść porad dla wszystkich i na każdy temat ;-) :P


Myślę Alamo, że twój brak krytycyzmu wobec wszelkiej tfurczości chinoli jest zastanawiajacy.i dziwny.
Licytowanie ilu ich jest, ani którzy na świecie są czy będą nie powoduje odebrania mi prawa do oceny ich działań. I nie tylko ich. W moim poście nie ma rad dla towarzyszy chińczyków. Ale nie mam kompleksów pochodzenia z Kraju nad Wisłą, choć za niektórych jego przedstawicieli mi wstyd czasami...

Blaz
[Usunięty]
:
Napiszę za Alamo, choć on adwokata nie potrzebuje. Nie wiem czy o tym pamiętasz, ale jesteś na forum chinawatches. Tu się patrzy świeżym okiem na - jak to piszesz - tfurczość chinoli. Często życzliwym. Bo to forum powstało właśnie po to, by pokazywać ich drogę, przypominać co robią i wyrwać ich z tego mentalnego getta, jakie stworzyła dla nich pewna grupa ludzi w Polsce. Tak, wstyd mi za przedstawicieli tej grupy.

:
xylog, a co twoim zdaniem jest krytycznego w tym werku, bo o nim rozmawiamy, przeczytaj cały watek, poczytaj w necie o Chinach i Chińczykach i wtedy możemy sobie porozmawiać o tym jak Chińczycy robią zegarki, bo to że wzorują się na innych to już sobie dawno powiedzieliśmy,powiedzieliśmy także dlaczego. Przypominam także że zegarek ma tylko i wyłącznie kontrowersyjne wskazówki, cała reszta w niczym nie przypomina UN i tego się trzymajmy, bo zaraz ktoś przyjdzie i powie że z kolei UN ma identyczny pasek jak zegarek X...

:
Blaz napisał/a:
prezesso79 napisał/a:

w ogóle nie chcę tu poruszać kwestii śfajcarskiej. I nic na ten temat nie napisałem.


Ja Ci to daję jako przykład tego, że nikt nie robił od początku całkowicie oryginalnych zegarków (no może poza prekursorami) i to też trzeba wziąć pod uwagę.


Zgoda.
Ale też weź pod uwagę, że te wskazówki są jedyne w swoim rodzaju i podobieństwo nie jest przypadkowe.

Skate or die!
:
A kto powiedział że jest przypadkowe, gwarantuję że twórca tego zegarka zrobił to z rozmysłem.

Blaz
[Usunięty]
:
Piotrek, projekcja tylko wskazówek na aż wskazówki. :wink:

:
Jeśli ktoś przeczyta co co wcześniej napisałem to tyle, że nie rozumiem tego po co w nową rzecz pchają cudzą. Nawet jeśli to ma być wyraz uznania dla mistrzostwa kogoś innego.
I napisałem krytycznie o wskazówkach więc po co te pytania do mnie o werk, zegarek, czy stwierdzenia o świeżym czy nieświeżym spojrzeniu. Pozostaje pytanie Blaz czy próbując wyrywać innych z mentalnego getta nie zamykasz się sam w innym.
Jak rozumiem nazwa CW nie zabrania krytycznego spojrzenia na wyroby zza Wielkiego Muru. Bo o tym w regulaminie nie było...

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.