Poprzedni temat «» Następny temat
Anchar - Nowość Vostok Europe
Autor Wiadomość
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #46  Wysłany: 2010-09-25, 15:05   

Ta legenda już żyje , dzięki nam !
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #47  Wysłany: 2011-01-18, 08:31   

Odgrzeję kotleta. Byłem wczoraj u Filipa w OCDC i obmacałem tego Anczara


Jestem zdecydowanie na tak:
- piękna koperta, polerowana ale "występy" na bezelu sa szczotkowane
- koronka i śruby w uszach maja specjalny gwint, bardzo fajnie to wygląda
- sama koperta ma miedzy uszami utwory, w które wchodzą wypustki w pasku i go blokują
- tarcza pieknie wykonana
- bezel piekny i bardzo precyzyjnie chodzi, ten czerwony kolor jest metaliczny i wygląda to rewelacyjnie
- piekny dekiel

Sam zegarek jest rzeczywiście ogromny ale doskonale leży na ręku. Standardowa guma jest miękka i ładnie się układa. Nie mam pytań do tego zegarka. Jest super! :shock:
_________________
Foch und Ch.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #48  Wysłany: 2011-01-18, 08:44   

Nie da się ukryć, zeiger jest bardzo ciekawy, ale mimo wszystko rozmiar odstrasza, trzeba będzie kiedyś gdzieś przymiarkę zrobić.
_________________
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #49  Wysłany: 2011-01-18, 09:07   

Na ręce jeszcze zyskuje :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #50  Wysłany: 2011-01-18, 21:11   

Zdecydowanie na nie. Za gruby, "niknąca wewnątrz" za mała tarcza, przekombinowane wskazówki. Widziałem go z bliska. Chromowanie wygląda paskudnie tandetne. Tak jak by nie mogli się zdecydować czy to zegarek dla "twardzieli" czy dla kogoś kto jeździ "terenówką" bez napędu na cztery koła. A jedyne bezdroża jakie zaliczył to drogi w Polsce. Zapewne zamysłem było zrobienie zegarka dla kogoś kto będzie nim błyskał by przyciągnąć wzrok innych. Ja do nich nie należę. Dlatego mocno na nie. Nie założyłbym go nawet za darmo. Zapewne trafiłby na aukcję bez ceny minimalnej od 1E/zł/$.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #51  Wysłany: 2011-01-18, 21:35   

Ritter, on ma stalową kopertę i raczej nie chromowaną :mrgreen: , a jak kupisz chętnie przygarnę za ową złotówkę :wink:
_________________
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #52  Wysłany: 2011-01-18, 22:22   

Widziałem Anchara na żywo i miałem okazję porównać go z innym klocem od VE - z Ekranoplanem.
Anchar jest jak dla mnie przekombinowany; Ekranoplan - zdecydowanie na tak, Anchar zdecydowanie na nie.
No i tak samo, jak nie ścierpię Poljota z Etą, tak nie ścierpię VE z Seiko.
VE to niby litewska firma, ale zegarki nawiązują do Związku Radzieckiego i powinny mieć mechanizm rosyjski.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #53  Wysłany: 2011-01-18, 23:10   

Ja tam bym chętnie Anchara zanabył, ale jak pomyślę jakiego pięknego vintage'a można za tą cenę dorzucić do kolekcji... Przecież mam co nosić, nawet za dużo mam i nigdy nie wiem, który wybrać :twisted: . W każdym razie Anchar to śliczny zegar, choć wielkością faktyczie blisko mu do wiszących :) A co do mechanizmu, to ja bym go widział najchętniej z Poljotem 3105 czy Mołnią, której niestety już nie ma. 2416 nie nadaje sie do zegarków droższych niż 500zł - powyżej jest już wymagana jakaś tam niezawodność :twisted:

Już zresztą chyab gdzieś pisałem, ze np Komandirskie K34 z Mołnią w środku - to byłaby maszyna :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-01-18, 23:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #54  Wysłany: 2011-01-18, 23:34   

Ten, którego widziałem był szczotkowany od góry a boki i koronka były chromowane. Sprawy mechanizmu nie będę komentował bo Szanowny Kumotr przede mną to zwięźle uczynił a ja zapewne bym bardziej pofolgował.
Na temat gustów nie będę się wypowiadał bo dopiero bym dołożył "do pieca" :wink: . Jak bym miał kasę przeznaczoną na tego Wostoka to wolałbym kupić sobie coś na ST-... . Nawet jeśli miałbym dołożyć parę złotych. Piszę tak bowiem jak mniemam osiągnąłem samoświadomość zegarkową.
Nie tak dawno odwiedziłem salon Poljota i muszę przyznać, że od przeglądu "dwukamieniowego" zgromadzonych tam zegarków nawet ja bym się zmęczył. Jedyne co by ocalało to kilka Strieł, Wostoków na 2432 i podobnych. Reszta między dwa kamienie i to bez wyjątku.
Tu nie ma przebacz!!! :evil: Bo potem rośnie cała rzesza "świadomych konsumentów", którzy biją się za pomocą "snajpera" o Pobiedę czy Orienta z wpakowanym do środka i to nieudolnie mechanizmem Rakieta2609.HA. Tu nie chodzi o przyzwoitość tego ostatniego ale całokształt dziadostwa jaki reprezentuje takowa całość. "Świadomych konsumentów" nie wyłączając przede wszystkim.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #55  Wysłany: 2011-02-03, 12:20   

Kilka zdjęć żółtego Anchara TUTAJ , bardzo mi się podoba ten zegarek.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #56  Wysłany: 2011-02-03, 12:23   

Świetny jest mimo swojej wielkości .
_________________

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #57  Wysłany: 2011-02-03, 23:04   

A mnie Anchar nie widzi się, ten kloc przekracza już rozsądną granicę wielkości zegarka naręcznego i wskazówki ma za bardzo przekombinowane jak dla mnie :???:
Tak ogólnie w temacie VE, to bardzo spodobał mi się najnowszy TU144 w wersji czarno-żółtej. Miałem już nie kupować zegarków użytkowych, ale zastanawiam się nad tym Vostokiem :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #58  Wysłany: 2011-02-03, 23:25   

IMO wskazówki to akurat ma boskie. A Tu-144 są fajne, tylko żeby czasem nie okazały się tak awaryjne jak ten naddźwiękowy bubel :twisted:
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #59  Wysłany: 2011-02-04, 10:03   

Bardzo mi się podoba, jakby miał max 44-45mm mozna by było pomysleć... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Spinner 2011-02-04, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #60  Wysłany: 2011-02-04, 10:12   

VE zaczął od cegieł, a idzie w stronę pustaków. Na Litwie wszyscy mają przeguby wielkości Pudziana czy co? :evil: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum