Uszkodzony ST 25
Odpowiedz do tematu

:
Primo - nie mam czyszczarki, działam jak za Aarona Dennisona się działało...
Secondly - do dziś nie opanowałem tajników smarowania sprężyny. Bębna nie otwieram i liczę, ze smar da radę ;)

[ Dodano: 2016-04-06, 21:49 ]
No i czym smarować wychwyt ST 25? Pojęcia nie mam...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas napisał/a:
(...) Secondly - do dziś nie opanowałem tajników smarowania sprężyny. Bębna nie otwieram i liczę, ze smar da radę ;)


Czyżby mrożące krew w żyłach opowieści starych wyjadaczy o sprężynach wybijających oczy, przecinających grdyki i popełniających inne podłe czyny? :D

Gboo.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
True story Bro!

:
Raczej nieustająca ignorancja... nie aspiruje do miana profesjonalisty, bo musiałbym się sporo douczyć... Czasem myślę, ze moze bym chciał, ale życie potoczyło się inaczej...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Gdzie kucharek sześć tam niema co jeść ;)
... ja tam wolę wersję że tam dwanaście cycków .
A tylko jeden Swedos grzebie w tych werkach naprawdę głęboko .
Nasmarować ale nie nasmaruje tyle to i ja potrafię .
Mam w tym swój interes co nie jest tajemnicą , więc pmwas ile miałeś w ręku Parnisów z ST-25 ? Bo ja miałem wiele a od 2011 prowadzę import zegarków z Chin i nie tylko a z całego globu. Słownie trafiły do mnie 3 uszkodzone ST-25 , było kilka sztuk które chodziły ale miały wady kosmetyczne nie z winy mechanizmu .
Łatwo jest rzucać osądy , nie jestem zegarmistrzem i nigdy bym osobie nie powiedział choćby słów że jestem fachowcem od mechanizmów.
Jasne że przy masowej produkcji zdarzają się wpadki , ale to tak jak ze wszystkim gdzie nie ma jakiegoś sensownego reżimu kontroli jakości . Nikt nigdy nie pokazał jak wygląda fabryka Parnisa , były jakieś przecieki kto jest właścicielem brandu ale niepotwierdzone. Były zdjęcia jakiegoś salonu Parnisa gdzieś w Chinach , który wyglądał jak nowoczesny salon w Polsce a nie jakaś szopa z bambusa gdzie stary Cheng Par Nis składa na kolanie Parnisy .
Zegarki są popularne bo płaci się za to co się dostaje , gdybym na miejscu prowadził serwis , przeglądy gwarancyjne to musiałbym podnieść ceny 3 krotnie i kto by wtedy kupił taki zegarek , pewnie mało byłoby chętnych .
Krawiec kraje jak mu ... staje :D

:
Rudi, nie rób bliźniemu swemu między drzwi :D

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Rudolf, powoli, nie gryź ;)
Dla mnie jest oczywiste, ze w Parnisie za 300zl bedzie innej klasy ST25 niz w Sea Gullu za 300 USD.
Słowa złego nie mozna powiedziec, zeby ktos się nie poczuł osobiście dotknięty.
Parnisy to tanie zegarki ze wszystkimi wadami tanich zegarków. Tak jak z Taty nigdy nie bedzie Subaru.
Po prostu :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas napisał/a:
Dla mnie jest oczywiste, ze w Parnisie za 300zl bedzie innej klasy ST25 niz w Sea Gullu za 300 USD.


Ale to tylko dlatego, ze widziałeś dwa te mechanizmy na krzyż.
Nie masz o tym pojęcia :/
Więc na ki wuj udajesz że masz ? hmmm

:
Następny obrońca Parnisow. Svedos -zdaje się - napisał, ze w Parnisie mechanizm jest gorszy niz te, ktore zna. To o co chodzi? Zajmijcie się czymś pożytecznym i nie psujcie miłej atmosfery tej dyskusji.
Po co??? Czy Parnis to naprawdę taka świętość? Owszem, mozna to nosić. Tak jak mozna jeździć Tatą.

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas, ja nie napisałem że w Parnisie jest gorszy mechanizm, napisałem że w tym egzemplarzu mechanizm jest nieco inaczej wykończony niż te które do tej pory przyszło mi oglądać.

:
Żętelmieny, poluzujcie rajtuzy. Ciśnienie się buja, temperatura durnieje, powietrze stoi, cuda się dzieją.

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Co do mojego "pojęcia"
Owszem, miałem Parnisa

- kopertę miał ze stali, to fakt, ale niektóre kanty niewykończone i ostre.
- mechanizm nakręcał tarczą do dołu, nie nakręcał tarcza do góry
- tarcza ma nakładane indeksy, ale niektóre krzywo

Czyli prawie świetny zegarek w prawie wysokiej cenie.
Jak za te pieniądze, i tak oferował duzo. Niemniej nie był to hi-endowy zegarek.
Zgadzam się, ze Szwajcarzy za samo szkło z powłoką chcieliby wiecej niz Chińczycy za całego Parnisa.
Ale to nie jest topowy produkt i mam chyba prawo pisać, ze nie jest :)

[ Dodano: 2016-04-06, 22:51 ]
Ja jestem spokojny, nigdy wiecej nie dam sie ponieść emocjomz juz raz taki błąd zrobiłem. Choc muszę powiedziec, ze wkurza mnie, jak ktos stara sie "cenzurować" forum z przyczyn czysto ekonomicznych. Zdaje sie, ze CW powstało, bo komuś tam nie pozwalano głosić czegoś tam na innym forum. Niestety tu bywa tak samo, ale w druga stronę. Od zawsze Parnis to ikona jakości, IWC w cenie amfibii i kropka ;)

[ Dodano: 2016-04-06, 22:52 ]
Svedos, napisałeś, ze suchy i pełen opiłków. Wiecej komentarza nie trzeba :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Udawanie działa.
Przynajmniej na udającego.
Mazeltow pifko

pmwas napisał/a:
Ja jestem spokojny, nigdy wiecej nie dam sie ponieść emocjomz juz raz taki błąd zrobiłem.


Pamiętamy.
Gadałeś podobne kocopały na temat mechanizmów amerykańskich, i wtedy kaido przejechał cie jak kosiarka chomika który wszedł w wysoką trawę. Postanowiłeś się wtedy obrazić na to że nie masz o tym pojęcia.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-06, 23:01, w całości zmieniany 2 razy
:
Podstawą jest dobre wrażenie, to zawsze.
Idę spac i dobrej nocy. Po dzisiejszej przesyłce z XVIII wiecznym szpindlakiem i tak nic mi humoru nie zepsuje pifko

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas, owszem napisałem że suchy i pełen opiłków...ale nie gorszy. Suchość mechanizmów stosowanych współcześnie przy masowej produkcji to dzisiaj "norma" dlatego też napisałem że w Parnisach często trafiają się nie nasmarowania werki. Tyczy się to tak samo Seiko, Wostoka, SG czy nawet Ety i tylko od firmy która używa poszczególnych werków zależy czy mechanizm montowany w zegarku będzie dalej tkwił w tym stanie. Ten mechanizm był użytkowany przez 4 lata, jak na taki okres użytkowania to i tak był w niezłym stanie.Gdyby to trafiło ma Etę czy Seiko to było by już po werku...Wostok może by przetrzymał. Bo sam ST 25xx to werk który nie jest gorszy od werków innych producentów, nie jest też budżetowy w sensie jakości zastosowanych materiałów, dokładności wykonania, niezawodności czy rozwiązań technicznych. Tak że nie sprowadzajmy tematu do niższości Parnisa wobec IWC bo nie to jest istotą dyskusji.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2016-04-06, 23:34, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.