Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Janek
2011-11-17, 21:00
DIVER DAVOSA ARGONAUTIC
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #376  Wysłany: 2011-08-28, 21:39   

altec napisał/a:
przeczytałem od początku..

Blaz ..sorry nie rozumiem co ma wielkoś czcionki do tematu..


Gdybyś przeczytał całą dyskusję, zrozumiałbyś mój wtręt o wielkości czcionki. :wink:


altec napisał/a:
warto dwa razy przeczytać post zanim się go wyśle..

a nie tylko pouczać innych..


DO-KŁAD-NIE. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-08-28, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #377  Wysłany: 2011-08-28, 21:44   

Blaz napisał/a:
Stowa, bo Jorg is kameraden i w Hiltonie eins zwei drei śpiewał.


Tylko mu verfluchten Banditen, polnische Partizanen, daszken w piątken habsen gewehsen :!:
Ale i tak jest klalita, jak lalusia. Dostali już tam te certyfikaty te awanturniki największe, Banditen und Maruden ?

chomior napisał/a:

Ale widzę, że temat do zamknięcia sie szykuje :mrgreen:


Zaś gdzie tam, Chomisiu :!: Temat bardzo ładny jest, i elegancki, musi się wysoko pozycjonować, żeby wżdy znali, że Polacy nie gęsi, i w Polsce tez dilerzy szwajcarskich marek z podniesionym czołem informują, że sie te zegarki robi wprawdzie z chińskich podzespołów, i własnie dlatego MUSI kosztować, i żebyś się nie interesował, klientaku, bo dostaniesz kociej mordy :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-08-28, 21:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #378  Wysłany: 2011-08-28, 21:47   

A kto ich tam wie? Pewnie w Chinach zamówili, a tam cywilizacji brak, salonów też, to gdzie oni mieli je odebrać? I tak bez orzeszków?? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-08-28, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TIK TAK
[Usunięty]

 #379  Wysłany: 2011-08-28, 21:49   

Cytat:
W Polsce błaznów spotkać można było na dworze Jagiellonów - pełnili oni istotną rolę prześmiewcy,,

Raczej nie udało ci się mnie obrazić, a do tego przypadkowo bardzo trafnie ująłeś to, co tu robimy. :mrgreen:




Altec dziekuję Ci za wsparcie, ale widzę , ze zupełnie niepotrzebne. Gdyby wiedział od początku, ze to forum ma charakter prześmiewczy a nie merytoryczny nawet bym tu nie zaglądał.
Polecam umieścić w tytule nazwy forum - CHINAWATCHES- forum prześmiewcze z lożą szyderców.

To tak, na koniec koledzy prześmiewcy.
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #380  Wysłany: 2011-08-28, 21:49   

"Gdybyś przeczytał całą dyskusję, zrozumiałbyś mój wtręt o wielkości czcionki. "

czytałem..i dlatego napisałem o (moim zdaniem ) zachwianiu pewnej równowagi w dyskusji..

Chodzi mi też o to ,że nasze piękne hobby doprowadza do rozmów o szacunku ,honorze ,obrażaniu uczuć ,straszymy się nawet sądami..to jakaś przeginka..

Wszyscy pasjonujemy się zegarkami i jesteśmy (w dużej większości) dorosłymi ludźmi..więc nie dajmy się wpędzić w jakiś " onetowy" w dużym cudzysłowie sposób dyskutowania z ludźmi..

forma " dytrybutorze Davosy " zamiast "kolego TikTak", przeze mnie jest odbierana jak agresywna zaczepka..(zaznaczam ,że jest to moja suwerenna opinia i mam nadzieję mogę ją wyrazić)

dyskusja o użytych chińskich komponentach w Swiss Made zegarku jest jak najbardziej ciekawa i chętnie wysłucham Tik Taka w tej kwestii..

pzdr Michał
Ostatnio zmieniony przez altec 2011-08-28, 21:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #381  Wysłany: 2011-08-28, 21:51   

altec napisał/a:
wiemy ,że tak było,czy tylko zakładamy?

Przypuszczenie graniczące z pewnością :smile:

altec napisał/a:
dyskusja o użytych chińskich komponentach w Swiss Made zegarku jest jak najbardziej ciekawa i chętnie wysłucham Tik Taka w tej kwestii..

+1
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-08-28, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #382  Wysłany: 2011-08-28, 21:51   

altec napisał/a:


forma " dytrybutorze Davosy " zamiast "kolego TikTak",




Nie uważam za kolegę kogoś, kto w pierwszych słowach próbuje mnie obrazić. Przyszedł tu jako dystrybutor Davosy, więc jak mamy, kmiotki, się do niego zwracać? :mrgreen:

altec napisał/a:

dyskusja o użytych chińskich komponentach w Swiss Made zegarku jest jak najbardziej ciekawa i chętnie wysłucham Tik Taka w tej kwestii..

pzdr Michał


My również, ale powoli tracimy nadzieję. Może ty grzecznie poprosisz? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-08-28, 21:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #383  Wysłany: 2011-08-28, 21:53   

proszę bardzo..z tego miejsca..
 
 
TIK TAK
[Usunięty]

 #384  Wysłany: 2011-08-28, 21:53   

Chętnie napiszę na powaznym forum, a nie przesmiewczym. Nie mam zamiaru lac wam wody na młyn.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #385  Wysłany: 2011-08-28, 21:54   

altec napisał/a:

wiemy ,że tak było,czy tylko zakładamy?


Facet odkopuje wątek od pół roku nieaktywny. W drugim poście na forum, w tymże wątku, obraża nas wszystkich. Rzeczywiście, powinniśmy go za to przeprosić że ktoś sie osmielił mieć swoją opinię na temat ceny Davosy, jak się okazuje - z chińskich części.

Tego nie wiesz, ale info z panelu administracyjnego : przejrzal forum TYLKO pod kątem marek ktorymi handluje.

Potrzebujesz jeszcze więcej informacji, by ocenic co go skłonilo do rejestracji, i wywołania flejma po którym juz nikt nie ma wątpliwości co sądzić o jednym z dilerów Davosy, Eposa i Glycine ?

TIK TAK napisał/a:

Altec dziekuję Ci za wsparcie, ale widzę , ze zupełnie niepotrzebne. Gdyby wiedział od początku, ze to forum ma charakter prześmiewczy a nie merytoryczny nawet bym tu nie zaglądał.


Wszystkie szanse na dyskusję merytoryczną całkowicie zignorowałeś, i w każdym kolejnym poście obrażałeś konkretne osoby lub ogół userów CW. A jako że dowiodłeś sam, ze nie rozumiesz tego co czytasz - to w sumie mnie też nie dziwi ze kompletnie nie ogarniasz z czego się śmiejemy.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-08-28, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #386  Wysłany: 2011-08-28, 21:54   

Plosimy! Plosimy! I jeszcze plosimy o wykład na temat cywilizacji. :mrgreen:
 
 
waldii
[Usunięty]

 #387  Wysłany: 2011-08-28, 21:55   

altec napisał/a:
"Gdybyś przeczytał całą dyskusję, zrozumiałbyś mój wtręt o wielkości czcionki. "

czytałem..i dlatego napisałem o (moim zdaniem ) zachwianiu pewnej równowagi w dyskusji..

Chodzi mi też o to ,że nasze piękne hobby doprowadza do rozmów o szacunku ,honorze ,obrażaniu uczuć ,straszymy się nawet sądami..to jakaś przeginka..

Wszyscy pasjonujemy się zegarkami i jesteśmy (w dużej większości) dorosłymi ludźmi..więc nie dajmy się wpędzić w jakiś " onetowy" w dużym cudzysłowie sposób dyskutowania z ludźmi..

forma " dytrybutorze Davosy " zamiast "kolego TikTak", przeze mnie jest odbierana jak agresywna zaczepka..(zaznaczam ,że jest to moja suwerenna opinia i mam nadzieję mogę ją wyrazić)

dyskusja o użytych chińskich komponentach w Swiss Made zegarku jest jak najbardziej ciekawa i chętnie wysłucham Tik Taka w tej kwestii..

pzdr Michał



altec - BRAWO w pełni się z Tobą zgadzam i pewnie takich osób jest więcej :!: .
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #388  Wysłany: 2011-08-28, 21:56   

TIK TAK napisał/a:
napiszę na powaznym forum
znam takie jedno urocze miejsce , tylko czy za reklamę zapłaciłeś , bo Ci mogą nie pomóc ich ( w domyśle nie twoje ) lewe i prawe konta .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #389  Wysłany: 2011-08-28, 21:58   

altec napisał/a:
straszymy się nawet sądami..to jakaś przeginka..


Dokładnie też tak sądzę. :mrgreen:
 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #390  Wysłany: 2011-08-28, 21:59   

machlo napisał/a:
Natknąłem się dziś na 2 ciekawe wątki o szwajcarskości. ;)

http://www.tz-uk.com/foru...&st=0&sk=t&sd=a
http://www.network54.com/...mics+of+watches

i może 2 ciekawsze cytaty:
Cytat:
It has long been rumoured that the 2824 and 2836 movements supplied by ETA are being made in China with only the balance and hairspring fitted in Switzerland, to qualify for the "Swiss Made" appellation. The same movements, from the same factory are available directly from China with the balance and hairspring already fitted, stamped with the calibre numbers CH824 and CH836.

The same applies to the Unitas 6497/8 and it's not impossible that other movements follow the same route.


Cytat:
The swiss are really magicians and should be congradulated as such. They are able to empty your wallet and make you think you really have something special. Most people walk away very happy about it too.

When you think about it a company that makes about 60K watches a year and hires some famous spokesman to wear their watches for the year and pays them a couple hundred Grand to do that has to get that cost back and where does it come from? You. When you send away for a catalogue and you get a hardbound book that probably costs at least ten bucks to print and then mail to you airmail from Switzerland someone is paying for that, you are. When that company puts on a lavash bash at Basel each year someone is paying for it, you are. When you buy a watch and the company sends you sweatshirts and hats and chocolates every year someone is paying for that. You are.When a company sends out reps to "educate" salespeople about their watches someone pays for that, you.

The Swiss would like you to think that watch you just paid five grand for was lovingly assembled at the company founded in 1870 and continuously in operation and managed by the same family all this time. Each watch is hand assembled piece by piece by some 70 year old swiss watchmaker hunched over his workbench and checking and rechecking every assembly until everything is perfect and then the watch is hand finished.

The reality is far different. A giant corporation owning a dozen brands, Parts bought from parts suppliers and movement makers using mostly Immigrant help and machinery computer controlled to make the parts and many parts though finished in Switzerland are sourced in the East to get around the Swiss made requirements.And of course the company that went out of business 40 years ago that was resurrected.


Tik Tak, jak masz wolną chwilę to rzuć okiem. ;)


Przecież pisałem wcześniej, czysty, żywy przykład geniuszu :roll:
Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2011-08-28, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum