Pozłacane i złote zegarki
Odpowiedz do tematu

:
Cytat:
to niestety już druga fala "odzłacania" kopert - pierwsza na początku 80-tych lat



Pamietam jak dzis , przed super samem stał gosc z małym stolikiem i zbierał pozłacane kopety , dawał w zamian za to zegarki elektroniczne , sam sie wymieniłem dałem dwa damskie zegarki zepsute i dostałem kwadratowego elektronika , myslac ze zrobiłem interes zycia :mrgreen: :wink:

:
ALAMO napisał/a:
Mała meska koperta złocona Au5 to okolo 50 miligramów złota. Ciężko to policzyć, bo sa rózne koperty, rózne powierzchnie złoceń, zależy, jaka to koperta - szwajcarskie i niemieckie bywały pokrywane czymś, co złoto ma w zasadzie tylko w nazwie ;-)

To ile trzeba sie naskrobać by cokolwiek uzbierac :roll:

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
tara
[Usunięty]
:
Gumshield, trafiłeś z tym Cornavinem bo własnie jego sprzedawałem. Powiedzcie mi jak się komuś opłaca dać za zegarek prawie 80zł?. Podejżewam, że nie był to interes życia, bo zabawy z tym sporo a zysk na czysto to moze z 10zł. Skupują wszystko jak leci srebrne styki, złącza telewizyjne pozłacane, elementy komputerów itp. szał po prostu. Ze złomem tak było z 2 lata temu gdy znikały całe tory z bocznic.

:
Dla jednego 10 zl to wuj nie piniądz, a dla drugiego - to 2 wina, a 2 wina, to cały dzień radości ;-) ... Ludzie mają rózne progi opłacalności" ;-)

:
No to ja ostatnio jeden mechanizm z tarczą od Wostoka ocaliłem i dostanie piękną nową kopertę :mrgreen: .

:
Zegarkowym skrytoprzetapiaczom, my kolekcjonerzy mówimy zdecydowane: NIE! i damy im odpór!

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
tara napisał/a:
Ze złomem tak było z 2 lata temu gdy znikały całe tory z bocznic.


Ba, nie było dnia, żeby gdzieś pzry głównych liniach nie wywleczono kabla od urządzeń zabezpieczenia ruchu. Kumpel opowiadał, że gdy raz wyciągnęli światłowód, to z zemsty ułożyli go żmijką na torze.
BTW Polska jest jedynym krajem w UE, gdzie podwójne czerwone światło na semaforze szlakowym nie oznacza bezwarunkowego stopu, bo by paraliż nastąpił. Ten sygnał pozwala na jazdę ze wzmożoną ostrożnością.

A coi do odrapywaczy zegarków: u nas o tej odmianie ćwoka mawiano, że za dwa złote mysz po torach kolejowych do Radomia pogoni.

J.

:
ze srebrem jest teraz to samo - są monety, których cena w katalogu jest niższa jak wartość kruszcu z którego są wykonane

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Smok napisał/a:
ze srebrem jest teraz to samo - są monety, których cena w katalogu jest niższa jak wartość kruszcu z którego są wykonane


Nic nowego; przed denominacją podkładka do gwoździa "papiaka" losztowała 5 zeta. Do dziś spotyka się dachy, w których papę zamocowano gwoździami, bitymi przez złotówki (ówczesne były aluminiowe).

J.

:
Jacek, sama prawda! sam rozmieniałem pieniądze i pomagałem ułożyć taki dach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dalw
[Usunięty]
:
Jacek. napisał/a:


Nic nowego; przed denominacją podkładka do gwoździa "papiaka" losztowała 5 zeta. Do dziś spotyka się dachy, w których papę zamocowano gwoździami, bitymi przez złotówki (ówczesne były aluminiowe).

J.


a no było tak :)

:
Hehe, raz to się do nas o to ormowiec przypieprzył, jakeśmy z kuzynem klecili jakąś budę. Nie zostaliśmy represjonowanym przez system, bo gdy pogoniony aktywista poszedł po wsparcie do lokalnej MO, złożono mu propozycję w zarysie analogiczną do naszej :mrgreen:

J.

:
dalw napisał/a:
Jacek. napisał/a:


Nic nowego; przed denominacją podkładka do gwoździa "papiaka" losztowała 5 zeta. Do dziś spotyka się dachy, w których papę zamocowano gwoździami, bitymi przez złotówki (ówczesne były aluminiowe).

J.


a no było tak :)

było i co wiecej mój wuj ma zna takich podkładkach mocowany dach z eternitu :mrgreen:
Opowiadał ze jak MO złapało to grube grzywny dawali

Ostatnio zmieniony przez Monter 2011-09-04, 16:57, w całości zmieniany 1 raz
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Jacek. napisał/a:
Hehe, raz to się do nas o to ormowiec przypieprzył, jakeśmy z kuzynem klecili jakąś budę. Nie zostaliśmy represjonowanym przez system, bo gdy pogoniony aktywista poszedł po wsparcie do lokalnej MO, złożono mu propozycję w zarysie analogiczną do naszej :mrgreen:

J.


Do dupy z takim kombatanctwem ... :twisted:

:
Cóż, wówczas nie było mi dane zwalczać reżym, zasrywając setki pieluch wielorazowych. Cóż, nie każdy może być nieugiętym bohaterem :mrgreen:

J.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.