G. Gerlach Projekt TARPAN
Odpowiedz do tematu

:
Uzyskasz i matowi.
To ścierniwo, jak każde inne.
Tyle że mniejszy kaliber, więc działa delikatniej. Dlatego - w teorii - lepiej nadaje się do piaskowania starych elementów bo mniejsze ryzyko ich uszkodzenia. Cienką blachę karoseryjną przy piaskowaniu można dosłownie podziurawić, często ulega odkształceniu, otrzymujemy więc nierówną powierzchnię.
Tyle, że samochody "epokowe" z zasady są robione z blach w dzisiejszym rozumieniu pancernych - 1.5 mm to żadna mecyja, są elementy po 2 mm a nawet lepiej... Dzisiaj standardowy arkusz karoseryjny ma 0.6 mm, więc sobie wyobraźcie różnicę.

Eustachy, ta karoseria jest rozebrana do zera, nie został żaden gumowy/plastikowy element pifko

:
No dobra, to kto mi zrobi piaskowanie koperty?
Tak, żeby szkło się dalej nadawało do użycia ;-)

:
Zapomnij, też o tym myślałem i próbowałem.
Da się nawet łatwo i tanio zrobić taką "blasterkę" - na YT jest sporo filmów DIY. Agregatem może być dowolny kompresorek, ja mam agregat malarski bardzo fajny.
Tylko że nawet mielona sól i taka "dymarka" jest za silna do kopert hmmm - potrafi zjechać gwint, kanty pod uszczelkę itd.

:
ALAMO napisał/a:
kanty pod uszczelkę itd.

Tego się właśnie obawiam...

Kiedyś był u nas na forum jeden Kumotr, który mi zrobił piaskowanie pilota parnisowego.
Fajnie to wyszło.
Niestety Użyszkodnik dostał banana... :-(

:
... na szczęście byłeś w grupie zanęcającej, która dostała zwrot swojej koperty ... :złośliwiec:

... ale! Może jakimś pomysłem byłoby, gdyby to zakleić hmmm Nie próbowąłem bo mi sie juz nie chciało, ale Kuba chyba tak ciurlał kiedyś kopertę Mariny, zaklejoną taśmą na miejscach kluczowych.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-02-04, 18:40, w całości zmieniany 1 raz
:
Tak mogło być :-)
Chociaż robił mi też inne rzeczy i też się wywiązał.

:
Nie znam się specjalnie ale może ścierniwo inne coś zmieni.

Najmiększy jest talk (zasypka do dla niemowlaków jest z tego, ale dziś to niczego nie można być pewnym) coś max 1 w skali Mosha

Sól kuchenna to coś ponad 4

:
Santino napisał/a:
Kiedyś był u nas na forum jeden Kumotr, który mi zrobił piaskowanie pilota parnisowego.
Fajnie to wyszło.


Mi też robił, chyba nawet kilka, nawet kasy nie chciał za to. Nie wiem co to za akcje potem były z nim :( :/ hmmm

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Akcja trwa :))
Pacjent stracił koła i został położony na glebę :złośliwiec: żeby odsłonił podbrzusze.






Teraz to wszystko - do czyszczenia i zabezpieczenia antykorozyjnego. Powychodziło trochę parchów, więc będzie też cięte i spawane :))
Ktoś mówił że to będzie najlepszy Tarpan w Polsce .. hmm ... na pewno najdroższy :))

:
Trochę walki było, ale ... prawie meta :))

Całe podwozie wraz z ramą - oczyszczone, pospawane gdzie trzeba, pomalowane podkładem, i zabezpieczone "barankiem" :-)






Tarpan już "na nogach" ;-) - skomora silnika pomalowana, silnik w komorze, teraz rozprowadzane na nowo są przewody elektryczne. W otulinach, czego nie było, wisiały jak im się podobało ;)





Silnik jest doczyszczony, i teraz malowane są jego elementy. Pokrywa zaworów, obudowa filtra, części instalacji elektrycznej. Malowanka czeka jeszcze chłodnicę.

Kolor docelowy - widać w komorze. Stalowo-szary. Będzie Rekin :))

Miał być dziś odpalany - ale okazało się że w zbiorniku są dziurki hmmm - teraz szukamy nowego zbiornika paliwa znaczy :))

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2016-04-06, 14:09, w całości zmieniany 1 raz
Maras68
[Usunięty]
:
ALAMO idziesz do przodu jak burza ;)

pifko

:
Krzysiek, i mówisz że jak żona go zobaczy to od razu zechce Krokodylka?

Też bym wolał :P :))

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
ALAMO tylko nie jedź nim na Podlasie. Szkoda go będzie... :/

:
Na Podlasie ??
Mamuniu, toć on wyciąga na maksa 90 km/h :D

:
To do Radomia!

FORZA Robert!
RK WRT
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.