Poprzedni temat «» Następny temat
Allegro
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #151  Wysłany: 2011-11-18, 23:25   

Pierwszy to były użytkownik naszego forum.
Drugi to nasz aktywny forumowy kolega.
Jako sprzedawcy obaj godni polecenia, z tym że polecam bardziej drugiego z racji aktywnego uczestnictwa w życiu forum
_________________
 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #152  Wysłany: 2011-11-18, 23:29   

Comrade napisał/a:
Oto i oni:



nicki znane :wink:

zapytaj nr 2 - czy z rezerwą wszystko ok - bo jest chyba na minusie :wink:
PS - napisz pw do Rudolfa - chłopak robi zawodowo - każdy zegarek jest OK.
Ostatnio zmieniony przez GrzecH 2011-11-18, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #153  Wysłany: 2011-11-19, 10:42   

Svedos napisał/a:

Jako sprzedawcy obaj godni polecenia, z tym że polecam bardziej drugiego z racji aktywnego uczestnictwa w życiu forum


+1000000


GrzecH napisał/a:

PS - napisz pw do Rudolfa - chłopak robi zawodowo - każdy zegarek jest OK.


+1000000
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-11-19, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #154   Wysłany: 2011-11-19, 11:38   

Wielkie podziękowania za informacje. Zatem niebawem stanę się kolejnym zadowolonym użytkownikiem Parnisowego czasomierza. Do kolegi Rudolfa już pisałem ale w tym momencie nie posiada modelu na stanie, a nie ukrywam , zależy mi na CZASIE :wink: . Przy okazji dodam, że cała historia z Parnisem zaczęła się dosyć przypadkowo. Od niedawna szukam nietuzinkowego czasomierza podchodzącego pod klasykę z delikatną nutą nowoczesności. Z tego też powodu zacząłem przeczesywać odmęty internetu i trafiłem na forum KMZiZ, gdzie założyłem konto. Początkowo chciałem przeznaczyć na czasomierz ok 1500 PLN. Wertując forum dogłębniej wywnioskowałem z różnych postów i opinii, że kwota jaką dysponuję to najniższa półka automatów i zegarkowe półśrodki. Pomyślałem, że przecież po prostu szukam zegarka w celach użytkowych, więc obniżyłem swój próg budżetowy i skupiłem się na poszukiwaniu kwarca. Co istotne , coraz częściej w tych wszystkich wątkach pojawiała się nazwa "Parnis", albo zestawiana z marką IWC albo w kontekście prześmiewczym i odsyłającym do forum China Watches. Zaciekawiony sięgnąłem po informacje z google, gdzie znalazłem dobrą recenzję Parnisa na blogu Logo Life. Dziwne, ale na KMZiZ, również trafiło się kilka pozytywnych wzmianek, chociaż i tak piętnowanych ze względu na desing IWC (ale sam zegarek jako odmierzający czas na +). Pomyślałem: Za śmieszne, jak na automaty, pieniądze mogę mieć przyzwoity, dobrze wyglądający czasomierz, który podobno spokojnie kładzie na łopatki, te "swiss made'y" kosztujące po kilkaset złotych więcej a stylistycznie gorszych o niebo. Szukałem zatem więcej informacji, trafiłem tutaj i powiem szczerze, iż początkowo kilka postów mocno mnie zniechęciło (tych pod kątem awaryjności sprzętu). Jak się jednak niedawno okazało, były to wypociny gościa z KMZiZ, o których teraz jest głośno. Ukłony w waszą stronę panowie, bo gdybym nie trafił na te najświeższe wiadomości, to pewnie bym zrezygnował, skoro nawet u was zegarek zbierał dosyć nieprzychylne opinie. Dodam, że włos się na głowie jeży, gdy czyta się o istnieniu takich przypadków jak Adi. Ostatnio nawet na KMZiZ sam poleciłem komuś, by zainteresował się Parnisem :grin: , a co mi tam, niech mnie zlinczują. Jestem z wami panowie! Jeśli zapałam większym uczuciem do zegarków, i uznam, że jeden czasomierz to dopiero początek, wtedy kolejnym zakupem stanie się chyba Vostok Gaz Limo :cool:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #155  Wysłany: 2011-11-19, 11:47   

Comrade, wpadłeś chłopie po same uszy, stąd już nie ma ucieczki, ten nałóg jest nieuleczalny. :mrgreen:
_________________
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #156  Wysłany: 2011-11-19, 12:08   

Ciekawe, że dzisiaj na KMZiZ pojawił się post o Parnisach z Allegro. Niezły zbieg okoliczności, albo ktoś wertuje uważnie China Watches i próbuje wywołać prowokację....

Link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #157  Wysłany: 2011-11-19, 12:08   

Najważniejsze to nie czytać na pusty żołądek. :mrgreen:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #158  Wysłany: 2011-11-19, 12:30   

Comrade, Parnis w tej wersji nie jest i nie był nigdy podróbką nie jest także jak to eufemistycznie napisali koledzy z KMZiZ repliką, z prostej przyczyny IWC nigdy nie robiło takiego modelu, IWC produkuje podobny z wyglądu model ale jako chronograf.
Parnis owszem jest inspirowany produktami tej znamienitej firmy, tak samo jak inspirują się nimi inne renomowane firmy zegarkowe. Tyle tylko że w przepadku Parnisa dla niektórych miłośników zegarków jest to PODRÓBA a w przypadku innych producentów TWÓRCZE CZERPANIE Z TRADYCJI,.....ot taka podwójna moralność.

A tak na marginesie ten model czyli Chronometre to jeden z najdokładniejszych pod względem dokładności chodu zegarków na rynku.
_________________
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #159  Wysłany: 2011-11-19, 14:53   

Wiem, wiem :grin: Chodzi mi o to, że po prostu ktoś zadziwiająco szybko podłapał temat.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #160  Wysłany: 2011-11-19, 14:56   

Comrade napisał/a:
skoro nawet u was zegarek zbierał dosyć nieprzychylne opinie.


Zegarek u nas zbiera przede wszystkim szczere opinie.
Jak w każdym urządzeniu mechanicznym - bywają usterki. Przy skali ich obecności tutaj - nie jestem w stanie stwierdzić czy jest ich więcej niż w innych markach, skoro u nas połowa userów ma po dwa, do pary ;-) Z zasady sa one drobne i mało kosztowne w naprawie lub usunięciu, bo ciężko nazwać usterką sklejony włos w zegarku który leci 1/3 kuli ziemskiej ;-) Bywało, że się panu Czu, Wu lub Peng włożyło do środka o jedną śrubkę więcej ;-) Tak czy inaczej, zakładając że nowy nabytek oddajesz na serwis żeby go przejrzano, wyczyszczono i nasmarowano - zamykasz się w 300 zł, i alternatywy zwyczajnie i po prostu nie ma. Za to ciężko kupic nawet sensowne Seiko "5", czy Vostoka Europe.
_________________
 
 
wielebny 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Kaznodzieja i Pijak


Pomógł: 20 razy
Wiek: 53
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 3068
Skąd: Kielce
 #161  Wysłany: 2011-11-19, 16:43   

ALAMO napisał/a:
Tak czy inaczej, zakładając że nowy nabytek oddajesz na serwis żeby go przejrzano, wyczyszczono i nasmarowano - zamykasz się w 300 zł

Święte słowa Alamosie :smile:
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #162  Wysłany: 2011-11-20, 00:18   

Parnis zakupiony. Dotrze po weekendzie :mrgreen:
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #163   Wysłany: 2011-11-21, 19:30   Polski sklep internetowy z chińskimi zegarkami.

Po zamówieniu Parnisa z allegro dowiedziałem się, że wystawca aukcji otwiera również sklep internetowy nastawiony na sprzedaż chińskich zegarków. Widać, że strona dopiero się rozwija i obecnie wybór nie jest zbyt pokaźny ale zapewne niebawem się rozrośnie. Inicjatywa godna pochwały!

Link do sklepu
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #164  Wysłany: 2011-11-21, 19:32   

Akurat tego pana to my dobrze znamy :lol:

Raczył stwierdzić że 69 z nas to złodzieje którzy go okradli wspólnie na 100 zł, po czym poprosił o skasowanie konta :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-11-21, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Comrade
[Usunięty]

 #165  Wysłany: 2011-11-21, 19:37   

:shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum