Zegarki Panerai
Odpowiedz do tematu

:
Tomek napisał/a:
Z tymi udanymi atakami to mógłby być lekki problem :mrgreen: ,


Valiant, Queen Elisabeth, Viribus Unitis, sporo handlowych statkow w Hiszpanii, Algeciras m.in., pierwsze, co mi do glowy przychodza...

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Tak trochę odkopuję temat bo znalazłem fajny link:

jak powstają paranoje, czyli How It's Made:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Segoy
:
Ten film to kłamliwa propaganda !
Gdzie jest fioletowa krowa, gdzie "wartość dodana zegarmistrzostwa" ??
Przecież to nie może byc tak, że maszyna bierze, maszyna robi ... PA-RA-NO-JA !

:
Po pierwsze primo to tarcze są przyklejane przez fioletową krowę do werku na ślinę, a tu co pokazali :?:

:
Z filmu wynika że największą tajemnicą jest skład masy świecącej ! :shock:

:
Rudolf napisał/a:
Z filmu wynika że największą tajemnicą jest skład masy świecącej ! :shock:

+1 :mrgreen:

Marcin
last.fm
纳丹
carlito
[Usunięty]
:
Super filmek, wielkie dzięki.

:
To tam nie siedzi pani i przez dwa tygodnie nie szlifuje jednego koła :shock: :wink:

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2011-07-11, 07:14, w całości zmieniany 1 raz
:
teoria,ze perlowanie na mechanizmie robi stary zegarmistrz z 200 letnim doswiadczeniem, po cichutku, w warsztacie stara polerka upadla :cool: :mrgreen:
Czyli "te chinole" jednak robia to tak samo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czy moze perlowanie to tez naklejka? :cool: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-07-11, 07:25, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Cholernie smutny jest ten film. Dla zegarmistrza pozostaje tylko kilka czynności (montaż kół pośrednich, balansu, wahnika ... i obracanie zegarka). W zasadzie i to mógłby wykonać robot. :???: Na filmie z A. Lange und Sohne robot wycinał tylko surowe płyty, a potem już była ręczna robota (przy użyciu nowoczesnych narzędzi oczywiście ale to człowiek robił), a tu PAMa robi maszyna. Jestem zniesmaczony.

Foch und Ch.
:
Pierdu pierdu, ludzie wykonują wszytsko przy zegarkach tylko na filmach, tutaj pokazali prawdę.

:
Złożenie zegarka przez człowieka to dla mnie nie jest żadna wartość dodana, jakby mi to przeszkadzało to w razie czego majster może mi kompletny serwis takiego Paneraja za 50 zł zrobić :mrgreen: . Tu Paneraj chciał się pochwalić jakimi nowoczesnymi obrabiarkami i innymi maszynami te zegarki są robione, tyle tylko, że te maszyny w dzisiejszych czasach to już nie jest ewenement na skalę światową i moim zdaniem nie tłumaczy ceny ich zegarków.

Ostatnio zmieniony przez Aronus 2011-07-11, 09:00, w całości zmieniany 1 raz
:
Szczerze mówiąc to sam nie wiem co mam mysleć.

Jestem trochę w szoku a troche nie.
Wniosków mam trochę ale póki co się wstrzymam : 0

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Odarci ze złudzeń :?: Mi to wcale nie pomniejszyło checi posiadania 320-tki np... :mrgreen:

Robią na tym filmie, jak widać na przykładzie 312-tki, wsio sami - jaki jest sens aby te zautomatyzowane czynności robili ludzie trzęsącymi się łapami?

Sporo rzeczy robią ludkowie i tak, łącznie z QC i końcowym dopieszczaniem - dla mnie malina :razz:

:
Nie rozumiem o co Wam chodzi.
Wolelibyście, żeby zegarki były robione ręcznie?
Znaczy to miałoby być ręcznie robione i po co?

Skoro maszyna robi to szybciej, taniej i dokładniej?
Przecież po to ludzie wymyślają różne maszyny, żeby nie wykonywać pewnych czynności ręcznie!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.