Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania w sprawach paskorobowych
Autor Wiadomość
auza
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2010-03-02, 12:56   

Taka propozycja... jezeli kolega tewie nie ma nic przeciwko temu, moze jakis modowladny kolega przeniesie ten topic do Chinese Boutique, troche informacji się tu znalazło, bardziej tam sie przydadza niz tu.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #17  Wysłany: 2010-03-02, 13:05   

Racja temat powinien teraz trafić do butiku , wiec trafia.
Jak sie zbierze jeszcze więcej informacji to sie go podepnie !!
Tewie nie masz nic przeciwko ? jak tak to mogę go z powrotem na tamto miejsce .
_________________

 
 
auza
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-03-02, 13:33   

Skóra.
Skóra "uzywana" a wiec pochodząca z toreb, pasków do spodni etc. zawsze przechodzi procedurę przygotowania. 2-3 dni w misce z mydłem glicerynowym z oliwą z oliwek (kąpiel zmieniana codziennie).
Sama woda zniszczy skórę, wymyje z niej oprócz brudu także impregnaty i skóra będzie się łąmać. Niezbędna jest tutaj woda z odpowiednimi dodatkami ktore zmyją brud a samą skórę odżywią już na tym etapie.
Suszenie najlepiej albo w starej bawełnianej koszuli - 3 dni w przewiewnym miejscu albo w gazetach.
Następnie natłuszczanie przez 2-3dni specjalnym tłuszczem - kondycjonerem do skór zawierającym miody, witaminy i jakieś inne specyfiki. Przy mocno zniszczonej skórze tłuszcz nanoszę na gorąco.
Tak przygotowana skóra pachnie miodkiem, jest elastyczna i dość miękka.

Nici.
Poliamidowe grubosc 6-10-15. Kupowane w szpulach 1000m w sklepie z artykułami szewskimi, firmy Ariadna. Nici często barwie w pigmentach solwentowych na dowolny kolor.
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2010-03-02, 15:13   

...to może ja jeszcze wrzucę coś o szyciu ;)

 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #20  Wysłany: 2010-03-02, 15:56   

Zacząłem robić taki przyrząd do szycia, ale nie wiem czy się to sprawdza. Jeśli ktoś się tym bawił to niech coś na ten temat wrzuci.
 
 
auza
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2010-03-02, 19:29   

Szyłem w ten sposób. Inaczej ... probowałem :lol:
Zastanawiałem się nad zakupem takiego szydła do szycia na birkashop więc chciałem to sprawdzić. Wykorzystałem igłę w oprawce ale metoda ta sama. Nie sprawdziło mi się takie szycie, więc pomysł upadł
 
 
tewie
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2010-03-02, 21:23   

Panowie jesteście niesamowici , wszystkim dziekuję .
Miałem zamiar zadać pytania wlaśnie w tym dziale , ale pomyślałem że lepiej się nie wpychać i pytnołem w "pomocy". Myślę że też coś będę mógł wnieść do tematu po wykonaniu swojego pasiorka . Dzisiaj dostałem skórkę ale ma kolor pupy noworodka ; chcę żeby nabrała koloru takiego jak stary wojskowy pas ( tak mniej więcej ) . Powiedzcie jaki kolor tej farby do skóry zakupić ? , one mają jakieś numery czy najzwyczajniej nazwy ? .
Szycie mam zamiar zrobić takim sposobem jak pokazał Maxio z niewielką modyfikacją polegającą na szyciu nie szydłem lecz igłą i dwoma grubościami nici.
Jaro -pomysł ze stojanem do wiertarki bardzo dobry , na pewno wykorzystam .
 
 
auza
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2010-03-02, 22:00   

przed farbowaniem radze sprobowac na kawalku skory nalozyc wosk lub inny preparat do pielegnacji skory... zmieni to jej kolor na ciemniejszy ... moze wystarczajaco.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2010-03-03, 01:16   

Świetne porady :!: Zwłaszcza na temat szycia dzięki również :)
 
 
tewie
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-03-03, 10:53   

Auza- wiesz potrzebuję uzyskać taki kolor jak w Twoich projektach z tego wojskowego pasa , albo coś zbliżone do tego . Wiem że każdy impregnat przyciemni nieco skórę , ale chyba są też farby coś w rodzaju bejcy , oczywiście niekryjące . Mam taką skórę o odpowiednim kolorze z jakiegoś paska , ale faktycznie chyba nie podda się tłoczeniu i ciężko będzie coś z niej wyrzeźbić.
 
 
auza
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-03-03, 12:04   

Skora ta miała oryginalnie takie ciemne lico, miejscami przebarwione, połamane. Taką lubie najbardziej :lol:

Ostatnio tez taką miałem - fajny stary pasek, piekny kolorek, ale pas cały zasyfiony - wykopek jakiś. Po wymyciu jak wyszły wszystkie brudy rozpadł mi się w rękach, skóra rozchodziła się jak mokry papier :shock: :lol:

Nie poradzę ci z malowaniem, nigdy tego nie robilem.
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #27  Wysłany: 2010-03-10, 12:04   

Panowie, macie jakieś namiary na nici poliestrowe(?) woskowane ale nie w szpulach po 0,5km??!!
Jakich używacie nici do szycia?
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
jaro19591
Właściciel Pola Ryżowego
Burak Cukrowy


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2144
Skąd: Sosnowiec
 #28  Wysłany: 2010-03-10, 12:23   

U mnie w okolicy na każdym targu sprzedają takie nici (przeważnie Rosjanie) na plastykowych szpulkach, w kilku kolorach po ok. 3zł.
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #29  Wysłany: 2010-03-10, 12:27   

chyba bede musial wyskoczyć na bema do rusków podpytać,
dzieki jaro
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
tewie
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2010-03-22, 14:10   

Witam !
wykonałem szycie mojego paska ściegiem takim jak na ostatnim obrazku Maxia , ale bez użycia igły czy szydła jak wyżej . Wystarczy końcówkę nitki na odcinku ok. 4 cm nasączyć klejem "cyjanopan" , po zastygnięciu jeszcze zaostrzyć przez szlifowanie i można szyć bezigłowo . Przy takim rodzaju ściegu , który chyba przypomina maszynowy , pasek łatwiej wygina się w stronę ręki i trochę gorzej w drugą ; i o to chodzi , szczególnie wtedy gdy skóra jest gruba i nie za miękka. Ja szyłem naturalną dratwą , czyli lnianą , którą trzeba przed szyciem dobrze nawoskować i poprawiać w trakcie szycia . Szycie bezigłowe ma tę zaletę że można sobie pozwolić na mniejsze otwory ale przed każdym przewleczeniem nitki trzeba robić ślad szydłem , czyli udrożniać otwór. Samo szycie pokazałem w tym temacie:
http://www.chinawatches.p...1bd22cdeb#53965
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-03-22, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum