Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarki Panerai
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #136  Wysłany: 2010-12-02, 14:36   

Obu wam wolno :-)
Tym bardziej, że ja mam jeszcze inne stanowisko :P
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48274
Skąd: Łódź
 #137  Wysłany: 2010-12-02, 14:47   

A ja nadal uważam, że pasja - pasją, ale bez kasy żadnej pasji się nie da na dłuższą metę utrzymać.

Wydaje się więc, że małe firmy, takie jak wyżej wymienione, łączą pasję założycieli z biznesem. I fajnie - myślę, że to jest droga do bycia zadowolonym w życiu i że każdy by tak chciał. Żeby poświęcać się pasji, a żeby jeszcze można było się z tego godziwie utrzymać.

A zupełnie osobna historia, to nachalny marketing firm takich jak Panerai.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #138  Wysłany: 2010-12-02, 15:57   

Jeśli ktoś zakłada firmę produkującą lub projektującą zegarki to w porządku , czy to dla kasy czy nie , obydwie opcje powodują różnorodność na rynku , a wolny wybór dla konsumenta i tak powinno być z tym się chyba wszyscy zgodzimy . Dla mnie na rynku jest dość miejsca dla Pama i Baliha'ia i wszystkich innych zrzeszonych i niezależnych itd. Niech sprzedają , zarabiają projektują i żyją własnym życiem. Nikomu nie bronię .
Na szczęście każdy ma własny rozum i gust , i będzie kolekcjonował to co mu się podoba i to jest fajne. Forum powstało by każdy mógł poznać prawdę i różne poglądy o świecie zegarkowym i około zegarkowym.
Ja nikomu na konto nie siadam niech zarabia i daje jak najwięcej od siebie za tą cenę którą zapłacę .. dobry serwis , ścisłe informację , promocje, program lojalnościowy itp rzeczy i usługi które budują środowisko kolekcjonerskie u nas i zagranicą .
_________________

 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #139  Wysłany: 2011-01-12, 05:02   

Spinner napisał/a:
Dobrze powiedziane... :twisted: :mrgreen: Ale i tak bym chciał 320-tkę :oops: :razz:


+1
Zarówno o tym co dobrze powiedział Kubama, jak i o 320.

A patrząc na nas samych nieco z boku, krytycznym okiem - czy nie jest tak, że po prostu wkurza nas to, że podobają nam się te PAMy, ale dostrzegamy ten marketing, widzimy skąd się bierze cena (i że jest absurdalnie wysoka) i cholera jednak nie kupujemy sobie tego właśnie zegarka, który byśmy chcieli...
Albo dlatego, że nas zwyczajnie nie stać, albo dlatego, że nie uważamy, żeby to było warte zachodu (kredytu?).

To powoduje frustrację...
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #140  Wysłany: 2011-01-12, 08:58   

Mnie nie stać i pewne nigdy nie bedzie stać ale nie jest to jedyny "towar luksusowy" na który mnie nie stać wieć specjalnie mnie to nie dobija... Taka widać k***wa karma :twisted: :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #141  Wysłany: 2011-01-12, 09:07   

Mnie się design Pamów w ogóle nie podoba, więc nawet gdybym miał taki kaprys, to bym go nie kupił. :grin:

Marketing OP to jest taka sprawa jak... "Jak oni śpiewają" czy "Paw z gwiazdami". Dostrzegam, że takie coś jest, że dla kogoś to może być ważne, ale we mnie to śmiech wywołuje. :mrgreen:

Kredyt również. Jednak wyjaśnię co mam na myśli, by było jasne. Jeśli ktoś jest w stanie odłożyć sobie co miesiąc jakieś pieniądze, bo ma zamiar za kilka-kilkanaście miesięcy kupić sobie wymarzony zegarek, to w sumie nie ma znaczenia czy odkłada czy weźmie kredyt i kupi od razu. Kluczowe w tym jest pojęcie "JEST W STANIE". :mrgreen:

Ja mam taką zasadę: jeśli nie musisz oszczędzać na życiu, na dziecku, na innych sprawach ważnych dla funkcjonowania, to resztę wypłaty możesz przepić, stracić na gumki lub na majeranek i nikt nie powinien mieć do ciebie pretensji. Jednak gdy z powodu twoich zakupów cierpią najbliżsi lub pogarsza się ich stopa życiowa - nie tędy droga.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #142  Wysłany: 2011-01-12, 09:07   

Tak Ciebie nie stać :razz: , a to co na swojej niedźwiedziej łapie czasami nosisz :wink: to reklamówka z Lidla, najprawdziwszy Paranoj, sam widziałem :mrgreen:
_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #143  Wysłany: 2011-01-12, 10:15   

Paranoj idzie w kierunku paranoi :mrgreen:



Jak zrobią taki z deklem z Myszką Miki to chyba się skuszę :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #144  Wysłany: 2011-01-12, 10:23   

Mówisz, ze będzie edycja dla ZKŻ FALUBAZ :?: :shock: :roll: :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #145  Wysłany: 2011-01-12, 10:24   

Tomek, to jest po prostu ukłon w stronę grupy docelowej. :mrgreen:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #146  Wysłany: 2011-01-12, 11:05   

Z jednej strony to mi się podoba, ale nie do końca. To są edycje robione dla konretnych butików OP, czyli tam gdzie chcą najwięcej sprzedawać. Chyba bardziej by do mnie przemawiało zrobienie edycji związanych jakoś z historią marki - np. miejsca udanych i nieudanych ataków włoskich nurków na alianckie okręty :razz:

Zaś co do samej wartości artystycznej tych dekli to lipa. Nasze projekty są zdecydowanie lepsze. :cool:
_________________
Foch und Ch.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #147  Wysłany: 2011-01-12, 12:35   

Dekielki jak są każdy widzi i do kogo są skierowane :) na szczęście nie do mnie jak tego nie kupuje . Szkoda że nie ma tam jeszcze wygrawerowanego porshe .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #148  Wysłany: 2011-01-12, 13:03   

Porsche? Toyota Prius z napędem hybrydowym! A na siedzeniach eko-skóra! :mrgreen:

No i gdzie napis: "Przy wykonaniu dekla nie ucierpiało żadne zwierzę". :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #149  Wysłany: 2011-01-12, 13:22   

"szukamy Łosia , nadzianego Łosia "
_________________

 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #150  Wysłany: 2011-01-12, 14:10   

Blaz napisał/a:
Tomek, to jest po prostu ukłon w stronę grupy docelowej. :mrgreen:

Ja też jestem grupa docelowa. Stać mnie :wink: :mrgreen: . Chcę z Myszką Miki :twisted: , czy jest na sali marketingowiec Paranoja? Przeca klijętnaaśpannn :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kubama napisał/a:
Z jednej strony to mi się podoba, ale nie do końca. To są edycje robione dla konretnych butików OP, czyli tam gdzie chcą najwięcej sprzedawać. Chyba bardziej by do mnie przemawiało zrobienie edycji związanych jakoś z historią marki - np. miejsca udanych i nieudanych ataków włoskich nurków na alianckie okręty :razz:


Czytałem o tym, to edycja na rynek amerykański do konkretnych salonów.
Z tymi udanymi atakami to mógłby być lekki problem :mrgreen: , ale już edycje z chlubami włoskiej Marynarki Wojennej byłaby imo ciekawa. Np. grawer Vittorio Venetto ...
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-01-12, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum