Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8989
Skąd: PL- wrocek
 #1036  Wysłany: 2018-08-30, 13:23   

popieram Krzychu zapał do nabywania ciekawych rusków, mało kto docenia, a sprawiają radochę pifko
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #1037  Wysłany: 2018-08-30, 13:39   

Jimmy świetny te Twój Komandirski, nie wiem czy od la turystów czy nie ale chętnie takiego widziałbym u siebie :)
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1038  Wysłany: 2018-08-30, 14:54   

>>>

jimmy.

Pozwolę sobie wrócić jeszcze do kwestii bransolety i zaprezentować w miarę nowy, ale co prawda nie najnowszy, rosyjski nabytek zegarkowy... :roll:

Wostok Komandirskie K-35 vel Восток Командирские K-35 alias Vostok Komandirskie K-35... :)





Pomimo tego, że rzeczony czasomierz nie posiada oznaczenia - Заказ МО СССР, to spełnia wymogi stawiane radzieckim zegarkom wojskowym... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-08-30, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1039  Wysłany: 2018-08-30, 19:55   

bladerunner napisał/a:
>>>

jimmy.


W 1965 roku Ministerstwo Obrony ZSRR zamówiło w Czystopolskiej Fabryce Zegarków (ЧЧЗ - Чистопольский часовой завод) tzw. zegarki nagrodowe (наградные часы) dla kadry oficerskiej.
W ten sposób powstała marka zegarków wojskowych - Komandirskie (Командирские).
Do końca lat 80. XX wieku na tarczach tego rodzaju czasomierzy widniał napis - Заказ МО СССР, zamiast standardowego - Сделано в СССР.


Dyskutować faktycznie nie ma o czym, ale mógłbyś podać źródło tych rewelacji, a przede wszystkim postawić cudzysłów, bo to chyba cytat? :)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35044
Skąd: Polska Pd. B
 #1040  Wysłany: 2018-08-30, 20:49   

Tak mi to właśnie plagiatem często, gęsto zalatuje :( :( nono
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Ostatnio zmieniony przez Fazi 2018-08-30, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1041  Wysłany: 2018-08-30, 21:50   

>>>

Jak już wcześniej stwierdziłem, to nie mam zamiaru wdawać się w bezprzedmiotowe, czyli nie prowadzące do niczego konstruktywnego dyskusje... cool

Proponuję co poniektórym adwersarzom bardziej uważać na słowa, gdyż w innym przypadku mogą naruszyć nie tylko zasady netykiety... :!:

The End OT.


Wracając do meritum pozwolę sobie zaprezentować moje nowe, chociaz nie najnowsze radzieckie nabytki, które poddawane są obecnie rewitalizacji... :roll:

Na początek - Poljot, czyli Lot vel Полёт alias Flight, z uwagi na charakterystyczny cyferblat określany noszący miano - Papirus... :)





<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-08-30, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1042  Wysłany: 2018-08-30, 22:01   

bladerunner napisał/a:
>>>

Pomimo tego, że rzeczony czasomierz nie posiada oznaczenia - Заказ МО СССР, to spełnia wymogi stawiane radzieckim zegarkom wojskowym... ;)

<<<

Mam tylko jedno pytanie. Jakie to były wymogi?

bladerunner napisał/a:
>>>

Jak już wcześniej stwierdziłem, to nie mam zamiaru wdawać się w bezprzedmiotowe, czyli nie prowadzące do niczego konstruktywnego dyskusje... cool

Proponuję co poniektórym adwersarzom bardziej uważać na słowa, gdyż w innym przypadku mogą naruszyć nie tylko zasady netykiety... :!:

The End OT.



Nie strasz, nie strasz, bo się...
Informacje, które publikujesz powinny być sprawdzone i wiarygodne, inaczej mówiąc prawdziwe. Wstawiając ewidentny cytat wypada podać jego źródło, Nawet jeśli jest to tłumaczenie.
A takie marketingowe wrzutki ze stron sprzedawców, z gatunku science-fiction, to z całym szacunkiem raczej sobie daruj.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1043  Wysłany: 2018-08-30, 22:44   

>>>

Pozostając w merytorycznym nurcie przedmiotowego tematu pozwolę sobie zaprezentować kolejny radziecki nabytek - Pobieda vel Победа alias Pobeda, wart uwagi chociażby ze względu na pozłacaną kopertą... :)





<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-08-30, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1044  Wysłany: 2018-08-30, 22:55   

Tłumacz google podaje jeszcze kilkadziesiąt innych opcji "vel", "alias" dla Pobiedy
Victory, Oorwinning, Fitore, ድል, فوز, Qələbə, Garaipena, বিজয়, перамога, အောင်ပွဲ, Pobjeda, Kadaugan, 勝利, Vítězství, Chigonjetso, Sejr, Venkon, itd, itp, aż do Zwycięstwa :)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1045  Wysłany: 2018-08-30, 23:47   

>>>

Pozwolę sobie skorzystać z pewnego rodzaju tzw. podbijania postów i zaprezentować swój najnowszy nabytek - tarczę zegarka Kirowskie Sputnik vel Кировские Спутник alias Kirovskie Sputnik... ;)

Chociaż jesteśmy na forum zegarkowym, a nie na lingwistycznym, to jako ciekawostkę podam, że słowo « cпутник » w tłumaczeniu z języka rosyjskiego na język polski, oznacza - towarzysza podróży... :)

_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-08-30, 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1046  Wysłany: 2018-08-31, 16:43   

Powtórzę się.
Informacja powinna być rzetelna, tak więc brakuje jednego słowa:
"... i zaprezentować swój najnowszy nabytek -NOWORUSKĄ vel CHARKOWSKĄ alias WSPÓŁCZESNĄ tarczę zegarka Kirowskie Sputnik..."
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14630
Skąd: Warszawa
 #1047  Wysłany: 2018-08-31, 16:58   

Oj blade nono :facepalm:

Grabisz sobie u Yakovleva , a to jest Kolega z ogromną wiedzą na temat zegarków, zza wschodniej granicy. ;)
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2018-08-31, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1048  Wysłany: 2018-08-31, 21:11   

>>>

Jacobi.

Szanowny Kolego, uprzejmie proszę darować sobie udzielanie mnie pouczeń i pozwolić mieć własne zdanie w pewnych kwestiach... nono

Zwrócę przy tym uwagę, że staram się właśnie tak postępować i oczekuję tego samego na zasadzie wzajemnego poszanowania... :roll:

Proponuję więc skupić się na stronie merytorycznej i np. wypowiedzieć sie na temat zprezentowanych ostatnio przeze mnie RADZIECKICH zegarków (vide: #1041, #1043)... :popcorn:


Wracając do meritum pozwolę sobie zaprezentować aktualnie najnowszy RADZIECKI nabytek, a konkretnie tarczę i mechanizm zegarka - Łucz, czyli Promień vel Луч alias Luch... :)




Postaram się jeszcze tylko zdobyć odpowiednią RADZIECKA kopertę i po dokonaniu zegarmistrzowskiej rewitalizacji, zaprezentować czasomierz w przysłowiowo pełnej krasie... ;)

Natomiast mam już zamówiony mechanizm kaliber 2408 na 16 kamieniach z sygnaturą - 1 МЧЗ (Первый Московский часовой завод) i poszukuję pozłacanej koperty typu krab do RADZIECKIEGO zegarka Kirowskie Sputnik vel Кировские Спутник alias Kirovskie Sputnik... :)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1049  Wysłany: 2018-08-31, 23:04   

bladerunner napisał/a:
>>>

Pozostając w merytorycznym nurcie przedmiotowego tematu pozwolę sobie zaprezentować kolejny radziecki nabytek - Pobieda vel Победа alias Pobeda, wart uwagi chociażby ze względu na pozłacaną kopertą... :)



Pozostając w merytorycznej dyskusji pozwolę sobie zwrócić uwagę, że miesiąc temu już była pokazywana. Chyba, że to drugi identycznie zniszczony egzemplarz z tym samym numerem na deklu ? ;)

http://www.czwarty-wymiar...hlight=#1201533

I wciąż pozostając w merytorycznej dyskusji ciekaw jestem efektów tych zapowiadanych wcześniej "rewitalizacji przez znamienitego zegarmistrza" poniższych trupów:
http://www.czwarty-wymiar...hlight=#1181163
http://www.czwarty-wymiar...hlight=#1176470

No ale cóż. Jeśli kogoś kręci ekscytowanie się totalnymi destruktami, które w tym stanie nie mają absolutnie żadnej wartości, i nie mam tu na myśli kolekcjonerskiej, a zwyczajnie w skupie złomu, to niech przeżywa orgazmy.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8858
Skąd: Wieliczka
 #1050  Wysłany: 2018-08-31, 23:15   

Yakovlev, myślę że szkoda strzępić klawiaturę
Zakute pały mają zwykle to do siebie, że są zakute :/
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum