Panzerstrap
Odpowiedz do tematu

: Panzerstrap
Jako że kiedyś nosiłem zegarki tylko na bransoletach, wróciła chęć na coś nowego.
Zbliża się sezon urlopowy, potrzebny będzie zegarek do moczenia a Citizen na gumie
(pomimo że jest świetnej jakości, nawet klamra i szlufki tytanowe) jakoś mi nie leży.
Zanabyłem bransoletę od Casio ale okazało się że i samą bransoletę jak również adaptery trzeba przerobić.
Zakasałem rękawy i początek był taki:





Wystarczy wziąć kawałek 8-milimetrowej nierdzewki i usunąć wszystko co zbędne








A tak wygląda na nadgarstku






Na razie mam mieszane uczucia (podobnie jak na temat teściowej właśnie spadającej w przepaść - ale w mojej Omedze na ręku)

:
...sama robota jest genialna (nakład pracy, pomysł), ale sposób mocowanie bransolety do uszu jakoś mi nie podchodzi.

:
Właśnie o tym samym myślałem ale jest to do przerobienia w 5 minut, tylko chciałem to rozważyć, bo z powrotem tego się już nie odwróci.

Blaz
[Usunięty]
:
Chyba za bardzo odstaje...

:
Jarek, jest fajny system montowania "na wcisk".
Składa się z tulei która jest na środku lekko zaciśnięta, i sztyftu który na środku jest nadfresowany. Tuleja wchodzi na wcisk, sztyft w nią też na wcisk, na przetłoczeniu się blokuje. Takie coś by podeszło idealnie.
Albo klasycznie - wyboruj większe otwory na łebki od śrub, i będzie malina.

:
Planuję zrobić uszy lekko zwężające się w stronę bransolety i skręcić tradycyjnym prętem gwintowanym.

:
No i chyba lepiej?






:
lepiej !

:
Zdecydowanie na plus :!:

Blaz
[Usunięty]
:
Bardzo dobrze, bardzo. :wink:

:
No i dobrze, bo teraz dłuższa przerwa od nierdzewki. Przy jednym z adapterów w końcowej fazie produkcji złamał mi się gwintownik w otworze. Ile się h.....w posypało to tylko ja wiem. Nie było szans na wyjęcie złamanego kawałka i całą robotę trzeba było zaczynać od początku.

:
Teraz to mi się podoba!
Good job!

:
Santino napisał/a:
Teraz to mi się podoba!
Good job!


+1

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
Wyszło zacnie

:
...zdecydowanie lepiej

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.