Świadomość zegarkowa w Waszym otoczeniu
Odpowiedz do tematu

:
Taaaa, a my mamy Gerlachów, Pesę, Solarisa, Inglota i jeszcze parę innych...

A najwięcej to mamy kompleksów....
I tego no: u sąsiada trawa jest bardziej zielona.... facepalm

:
Cytat:
Co do Alki, to se poporównujmy: Iryd zrobiono, ehum, ze 20 razem z pudłem do prób statycznych? I czy miał jakieś szanse na sprzedaż poza Polską?
Delfin - słabowity w porównaniu z Iskrą, ale latający w całym Układzie. Iskra została "polskim strzałem".
Miał być Grot,ale waaadza jak zobaczyła słynne "nie cielesoobrazno", nie chciała o niom słyszeć nawet w Polsce.
To chyba mówi parę rzeczy, aczkolwiek mających z techniką niewiela wspólnego...


Iryd to chyba nawet mniej zrobiono, bo mówimy o produkcji seryjnej a nie wprawkach hmmm Zresztą taka dola projektu - nawet dobrego - w złych czasach. MiG AT też byl lepszy od Jaka 130, ale miał mniej szczęścia i był gotowy za wcześnie ;-) ...
Delfin wiesz czemu latał w UW - bo taka była decyzja w ramach UW. Wygrał konkurs. Szach mat. Koniec spisków. Wiele "lepszych" projektów przegrało konkursy, po obu stronach obu oceanów ..
Później mamy, raz za razem, problem ludzki, ludzki, ludzki. Ponieważ w innych krajach potrafiono w tych samych okolicznościach osiągnąć więcej - ja nie kupuję teorii o naszym upośledzeniu.
A jednocześnie, głośno o nim mówię. Bo to nie jest tak że my jesteśmy gorsi lub głupsi. My jesteśmy inni hmmm Cena, lub zysk z tej inności - to już jest nasza decyzja.

Jacek. napisał/a:
Toś przyłoił. Coś w stylu: mówia, że Buick 1955 był nieudany; silniki się sypały, zawieszenie siadało, korozja żarła i nie wołała musztardy. A patrz, na Kubie od cholery Buicków 1955 jeździ do dziś :)


No ale to prawda. Nie można przymierzać norm technicznych z XXI wieku do produktów sprzed 50 lat! Ciekawe, ile kilometrów jechał bez awarii Cugnot ? hmmm Te Buicki też się psuły - zresztą wystarczy obejrzeć "ikoniczne" filmy. W USA warsztat samochodowy był na każdym rogu. Pewnie wszystkie wymieniały filtry powietrza :złośliwiec:

:
Santino napisał/a:
Taaaa, a my mamy Gerlachów, Pesę, Solarisa, Inglota i jeszcze parę innych...

A najwięcej to mamy kompleksów....
I tego no: u sąsiada trawa jest bardziej zielona.... facepalm

wiesz ale szkoda że taki potencjał jak FSO, stocznie niszczeje lub jest rozparcelowane facepalm

:
Sławek - szkoda.
Ale zamiast rozpamiętywać historię, trzeba tworzyć nową.

:
Santino napisał/a:
Sławek - szkoda.
Ale zamiast rozpamiętywać historię, trzeba tworzyć nową.


i wszystko od nowa hmmm


pifko

Sylwek
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
,......., Pesę, ......



To po kiego grzyba nam Pierdolino ? :shock:


Poprzedniej soboty miałem okazję podróżować w wagonie wyprodukowanym przez Pesę..
bardzo elegancko się jechało .


Nie rozumiem tym samym faktu zamawiania gdzieś indziej czegoś,co sami produkujemy.

Dodam tylko,że doszły mnie słuchy o tym,że Pesa świetnie się sprzedaje w krainie żabich udek , czy oni przypadkiem nie mają bliżej do maccaroniendpizzas ?

Wracając do tematu zegarków:

jak nasi wytwórcy typu : Gerlachy, Xicory, itp,etc zaczną robić kontrakty z 6-oma zerami za powiedzmy skromną "dwójeczką" ,to dostrzeżenie różnicy się całkiem zatrze.

Ja Wam wszystkim życzę takich kontraktów i guzik mnie obchodzi skąd przypłynął mechanizm Waszych zegarków, byle wszystko było transparentne od a do z .

:
Sylwek napisał/a:
Nie rozumiem tym samym faktu zamawiania gdzieś indziej czegoś,co sami produkujemy.


Jak nigdy, ale się z Tobą zgadzam ;-)

Sylwek
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
Sylwek napisał/a:
Nie rozumiem tym samym faktu zamawiania gdzieś indziej czegoś,co sami produkujemy.


Jak nigdy, ale się z Tobą zgadzam ;-)



pifko fajnie, tylko tu cały czas chodzi o piniendze :D
Jakim cudem Pepikom opłaca się kopać węgiel w naszych kopalniach ? Przecież też są w Unii. O Kangurach nawet nic nie powiem :D

Jakim cudem ten węgiel z kopalni zarządzanej przez polski kapitał (czytaj spółki węglowe) na składzie mi najbliższym kosztuje 850 pln/tona, a ten od pepików jest po 700?

Pomijam fakt,że węgiel z Kamczatki jest po 600/tona :D


W świetle różnych sygnałów z życia codziennego stwierdzam jednoznacznie,że Polaków po....ebało .. i pomimo 26 lat jakie minęły od pseudorewolucji nie znalazł się nikt ,kto potrafiłby wyciągnać właściwe wnioski cool

Dalej jednak pochwalam inicjatywy polegające na próbie pokazania,że można coś zrobić.

:
Sylwek napisał/a:
To po kiego grzyba nam Pierdolino ?

Kolega mnie ubiegł
No bo jak już będziemy mieli kiedyś tory, an których będzie się mógł rozpędzić to może pojechać trochę szybciej !
Chyba to ważniejsze niż posiadanie w tej cenie dwa razy więcej nowoczesnych składów, które pojadą nieco wolniej, znaczy tak samo na razie.
że też kolega zadaje takie głupie pytanie plask

:
Jacobi napisał/a:
A o Rumunach zapomnieliście i ich Dacii która nieźle sobie poczyna...

[ Dodano: 2015-11-01, 19:59 ]
A Bułgarzy mają Pliskę i Słoneczny Brzeg :D


I Manly! :złośliwiec:

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Santino napisał/a:
Taaaa, a my mamy Gerlachów, Pesę, Solarisa, Inglota i jeszcze parę innych...


I konie czystej krwi arabskiej :))

G.

[ Dodano: 2015-11-01, 21:02 ]
Sylwek napisał/a:

Poprzedniej soboty miałem okazję podróżować w wagonie wyprodukowanym przez Pesę..
bardzo elegancko się jechało .


A ja w zeszłym roku, wykorzystując koneksje i chody, przewiozłem tyłek sypialnym Pafawagu z lat 60. Takim w mosiądzu i drewnie (no troszkę laminatu i alu, ale bez nachalstwa).
Co prawda trasą Olszynka Grochowska - Odolany, ale ci powiem: o kant dupy stłuc pędolina, Pesy, Teżewe i inne zamorskie mamidła :))

Cytat:
Nie rozumiem tym samym faktu zamawiania gdzieś indziej czegoś,co sami produkujemy.


ZTCW Pesa nie produkuje elektrycznych zespołów trakcyjnych o zbliżonych osiągach. Oni robią ciapągi raczej regionalne i tzw aglomeracyjne.

Gbullman.

Sylwek
[Usunięty]
:
Jacek. napisał/a:
......

ZTCW Pesa nie produkuje elektrycznych zespołów trakcyjnych o zbliżonych osiągach. Oni robią ciapągi raczej regionalne i tzw aglomeracyjne.

Gbullman.



Przynajmniej mieszczą się w peronach :złośliwiec: Skoro jednak ktoś wziął piniendze , to trza perony poszerzać między innymi za Twoje piniendze Jacku , bo Unia to również Ty :D

:
Przybliż temat.

G.

[ Dodano: 2015-11-01, 21:30 ]
BTW:
Sylwek napisał/a:
(...) trza perony poszerzać między innymi za Twoje piniendze Jacku , bo Unia to również Ty :D


A ja się ciebie czepaim, że utrzymujesz klechów, polityków, telewizornię bubliczną i fabryki flaka do kiełbas? :))

G.

Sylwek
[Usunięty]
:
Jacek., Są w Polsce stacje , na których Pendolino nie ma szans przejechać, lub i się nawet zatrzymać ... , cóż sławetny zegarkowy minister stwierdził : "lepiej ,że w słup przy torze ebnie,niż w peron"

"
Na całą inwestycję zaciągnięty został kredyt w tysokości 342 mln euro, co daje 1 422 379 000 zł. Wartość projektu to: 400 mln euro za pociągi + 235 mln euro za serwisowanie przez 17 lat + 30 mln euro za centrum serwisowe = 665 mln euro."

Myślisz,że polski producent za te pieniądze nie jest w stanie stworzyć pojazdu mogącego poruszać się bezpiecznie po polskich torowiskach?

A to,że Ty dołożyłeś do przebudowy polskich dworców PKP wynika z tego,że poszły tam pieniądze z Twoich podatków przekierowanych do portfela unijnego, a stamtąd wróciły . Np w TORUNIU połowę dołożyła Unia,a skąd tą połowę miała? ? :D

:
Srali muchi, z tą gadką to pod kościół - tam będą posłusznie gdakać :)
Pytam, czy to Pendolino nie trzyma skrajni, czy stacje sa dotąd nie dostosowane? Uprzedzając oburzenie arcypolaka, nie do pędolino jakiegoś, tylko do obowiązującej skrajni. Zmiany były wprowadzone zdrowe parę lat temu.

A skąd Unia miała połowę forsy na remont w Toruniu? Sylwek, mój ty niezłomny demaskatorze Zła. To straszne, co sugerujesz. Ja, gbureń ze wsi, nigdy bym się nie domyślił :D
A zresztą niech remontują, może posprzątają przy okazji. :D


Gbzzz.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.