MARE BATLICUM
Odpowiedz do tematu

:
Szymon napisał/a:
MirekArican,


O ja pierdziu :shock:
Kozak efekt!

Tak bajdełejem - masz PW od wczoraj zdaje się.


Odpisałem dobre wyczucie :)

Remik ma tutaj tych woreczków z luma masę, mam problem złapać odpowiednią konsystencję...

Ta tarcza w świetle dziennym jest obłędna...

:
MirekArican napisał/a:
mam problem złapać odpowiednią konsystencję...

Na moje, to lepiej jak bardziej płynna jest niż ma być za gęsta. ;-)

:
Wyszło świetnie. Zdradzisz w czym to moczyłeś? :))

:
Fixxxer napisał/a:
Wyszło świetnie. Zdradzisz w czym to moczyłeś? :))


Najbardziej śmierdzącym roztworze jaki miałem nieprzyjemność robić z tego:

http://www.strefakonserwa...gram-p-203.html

wielosiarczek potasu... Trzeba nałożyć parę warstw i dość długo schnie... Zapach jest straszny...

:
Bardzo fajnie wyszedł ten efekt na tarczy a zegarek który wkleiłeś już zaczyna mi się podobać i gdzie się takie kupuje :shock: ?

:
MirekArican, dzięki pifko

Sylwek
[Usunięty]
:
MirekArican, wyszło miodnie.. , bo nie mogło wyjść inaczej po użyciu lakieru bezbarwnego. Graty pifko

Fixxxer, doradzałem Ci lakier przy Twoich drewienkach ;)

Maras68
[Usunięty]
:
MIREK cool pifko

:
Mirek, miazga jest..............tak trzymać pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Sylwek napisał/a:

Fixxxer, doradzałem Ci lakier przy Twoich drewienkach ;)


Coś tam już z tym lakierem próbowałem, nie jest źle :)
Mam tych tarcz sporo więc można eksperymentować.

Ostatnio zmieniony przez Fixxxer 2015-05-21, 08:38, w całości zmieniany 1 raz
:
Sylwek napisał/a:
MirekArican, wyszło miodnie.. , bo nie mogło wyjść inaczej po użyciu lakieru bezbarwnego. Graty pifko

Fixxxer, doradzałem Ci lakier przy Twoich drewienkach ;)



Sylwek ty mi dałeś w sumie kiedyś pomysł na taką tarcze jak był temat o patynowaniu mosiądzu - pamiętasz?

Dziś usłyszałem od siostry że tarcza do Balticum Mare (morze bałtyckie) przypomina bursztyn :D


Sylwek
[Usunięty]
:
MirekArican, lakier bezbarwny powoduje swego rodzaju "wyciągnięcie" każdego koloru . Trochę to śmieszne,bo kolor faktyczny wcale się nie zmienia, tzn nic się z nim nie dzieje, gdyby zdjąć warstwę lakieru,to wraca do swojej "nijakości" . Cała sztuczka polega na zmianie załamania światła na obserwowanej powierzchni. Na upartego można by pokombinować z jakimś mega wypasionym szkłem pokrywanym tryliardonem warstw anty czegoś tam, ale zwykły lakier bezbarwny potrafi dokładnie to samo ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3IhfOwmJ1VM

ten filmik daje przedsmak tak od 1,15 do powiedzmy 2,20 ... to jest właśnie esencja ..nakładania lakieru,polerowania powierzchni aż do osiągnięcia stanu perfekcji wykonania ... w dodatku dotyczy naszej pasji
ten filmik mogę oglądać w pętli non stop...

dodam jeszcze,że lakier bezbarwny można dodatkowo modyfikować , powodując jego jakby dodatkowe złamanie odcieniem ... zgodnie z paletą RAL zresztą

:
.............i "spękania" robić, tak aby wygladało na stare ;)

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
[quote="MirekArican"]
Sylwek napisał/a:
MirekArican,

Dziś usłyszałem od siostry że tarcza do Balticum Mare (morze bałtyckie) przypomina bursztyn :D



Ja tu widzę inne podobieństwo. Też z morza...


:
[quote="Lewy"]
MirekArican napisał/a:
Sylwek napisał/a:
MirekArican,

Dziś usłyszałem od siostry że tarcza do Balticum Mare (morze bałtyckie) przypomina bursztyn :D



Ja tu widzę inne podobieństwo. Też z morza...

Obrazek



:)) :)) :)) :)) Bardzo dobre - pamiętaj Bałtyk to jedno z najbardziej skażonych oraz niebezpiecznych mórz na świecie...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.