BuRy klamerki
Odpowiedz do tematu

:
Panowie, nie galopujmy może za bardzo... To nie klub metalurga, stowarzyszenie kowali ani pod-forum KMZiZ. Gość nie jest arogancki, może mieć braki w wiedzy, do czego się przyznaje, bo każdy fachowiec w swojej dziedzinie, kiedyś w niej raczkował. Nie ma też cen, a w każdym razie ja nie zauważam komercyjnego charakteru.
Chyba dla większości z nas znaczenie ma pasja i pracowitość, niezależnie czy chodzi o własnej roboty paski, klamry, czy cokolwiek innego. Tak długo jak tylko wzory nie są malowane flamastrami, jest chyba OK!? :)

Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
:
BuRy napisał/a:
Santino napisał/a:
Witaj!
.......
P.S. Mokume sam skuwałeś?


.......
Mokume jest wykonane przeze mnie



To nie jest forum kowalskie, ale padło proste pytanie i równie prosta była odpowiedz.
Nawet dyletant potrafi rozróżnić czynność kucia od klejenia.
Słaba rozdzielczość zdjęć miała to zamaskować.
Czy jak grzecznie to już można w błąd wprowadzać :?:

Ostatnio zmieniony przez Ciech 2015-03-22, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
:
Kasamene, dobrze mówisz ;)

Nasz nowy kolega źle się wyraził, do czego zresztą się przyznał. I myślę, że niezależnie od faktycznie użytej technologii, rezultaty jego pracy są warte uwagi ;)

Ostatnio zmieniony przez Machu 2015-03-22, 12:56, w całości zmieniany 1 raz
:
Machu jesteś w błędzie ignorując sprawy technologii wykonania przedmiotów mających kontakt z ludzkim ciałem.
Obyś nie musiał się kiedyś przekonać się jakie może to być istotne.

Ostatnio zmieniony przez Ciech 2015-03-22, 13:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Machu napisał/a:
[...] I myślę, że niezależnie od faktycznie użytej technologii, rezultaty jego pracy są warte uwagi ;)

O to mi chodzi, przede wszystkim! pifko

Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
:
Dobrze że wam się podoba :))
Jak mawia klasyk forumowy ;)

:
Ciech, nie miałem styczności z żadną z wymienionych w tym temacie technologii, i jako ktoś, dla kogo szeroko pojęta obróbka metali jest de facto czarną magią, z przyjemnością obejrzę wytwory czyjejś pracy :)

Chętnie też przeczytam coś więcej w kwestii wpływu sposobu wykonania klamer na uch użytkowanie ;)

Ostatnio zmieniony przez Machu 2015-03-22, 13:26, w całości zmieniany 1 raz
:
Jeśli nie wiesz o co chodzi to poczytaj sobie o żywicach chemoutwardzalnych.

:
Bezinteresowna troska o dobro i bezpieczeństwo innych użytkowników tego forum godna najwyższego uznania :twisted:

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Człowiek uczy się całe życie- jak widać :))

:
Sebastian także dziękuję ;)

:
No właśnie - Sebastian trafił chyba w czuły punkt ;) ;) :D
.
.
.
...Ale Wojtek :idea: - przecież Ty się nie musisz obawiać niczego :idea: - i tak jesteś poza konkurencja wszelką IMHO

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Sebastiana też trzeba chwalić, bo innaczej staje się uszczypliwy :D
odnośnie drugiej części wypowiedzi przez grzeczność nie zaprzeczę ;)

:
Kasamene napisał/a:
Panowie, nie galopujmy może za bardzo... To nie klub metalurga, stowarzyszenie kowali ani pod-forum KMZiZ. Gość nie jest arogancki, może mieć braki w wiedzy, do czego się przyznaje, bo każdy fachowiec w swojej dziedzinie, kiedyś w niej raczkował. Nie ma też cen, a w każdym razie ja nie zauważam komercyjnego charakteru.
Chyba dla większości z nas znaczenie ma pasja i pracowitość, niezależnie czy chodzi o własnej roboty paski, klamry, czy cokolwiek innego. Tak długo jak tylko wzory nie są malowane flamastrami, jest chyba OK!? :)

Nie chodzi o to czy ktoś jest miły czy nie, bo to o niczym nie świadczy i nie to jest przedmiotem dyskusji.Nie chodzi też czy temat jest komercyjny czy nie, ale zastanawiające jest to że ktoś loguje się na forum o zegarkach nic o nich nie mówiąc i pokazuje od razu swoje wyroby klamrowe.
Chodziło generalnie o sugerowanie ze wyrób jest wykonany czasochłonną metodą co podnosi jego prestiż, gdy w rzeczywistości jest to żywica epoksydowa z opiłkami metalu i jego kawałkami ( wiem były przeprosiny i wypowiedź o niewiedzy) Nie wiem, mi na przykład nie zdarza używać słów których znaczenia nie znam i nie wierzę w przypadki w określonych sytuacjach. Informowanie o użytym materiale jest bardzo istotnym elementem nie tylko z w/w powodów ,ale też chociażby z tego powodu że związki zawarte w klejach są uczulające i osoby takie jak ja ze skłonnościami do atopowego zapalenia skóry w styczności z taką klamrą dostają uczulenia. Jeśli komuś wydaje się to nieistotne to znaczy że nigdy nie miał problemu z uczuleniami.

:
Moją lepszą połowę uczula nawet większość kopert ze stali nierdzewnej, trafiłem w końcu na Zodiaca, którego może nosić.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.