BuRy klamerki
Odpowiedz do tematu

:
Santino napisał/a:
Witaj!
Gratuluję umiejętności.

Zapowiada się, że będziesz zacnym "klamro-robem" ;)

Nosisz te klamrki? Jeśli tak, to sam będziesz po kilku dniach wiedział, co należy poprawić.

P.S. Mokume sam skuwałeś?


Dziękuje.
Klamerki zakładam do przetestowania, a i nosze.
Mokume jest wykonane przeze mnie

[ Dodano: 2015-03-14, 10:20 ]
Cytat:
Witaj.
Jam nie Bury z knivers :)

:
Dobrze jest, gratuluję fachu w rękach pifko
Gdybyś sprzedawał to chętnie przygarnę którąś 22...

:
Kształt tej 24 bardzo mi się podoba :)

:
Gratuluje pifko hand made warto cenić!

:
Graty, dobra robota pifko
Szacunek że, się chce pifko

Jak Cię czytają tak Ci piszą

Daniel
:
Z początkiem wiosny mokume wykiełkowało :)









:
elegancka robota pifko

:
Pierwsza genialna... :shock: Nie widziałem czegoś takiego jak żyję, a to już dość długo :złośliwiec: :))
Świetny warsztat Panie Kolego! pifko

Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
:
A ja jednak będę twierdził, że mokume(jeśli to jest mokume) musi mieć w sobie coś bardziej dzikiego, nie pasuje do niego taki uporządkowany wzór. Ale Klamry spoko, z tym, że ta druga chyba lekko nieuzytkowa, przez swą grubość i to że jest płaska. No chyba że nie widać podebrania.

FORZA Robert!
RK WRT
:
hmmm Mokume gane nie w sposób tak wykuć.
Zdjęcia są na tyle małej rozdzielczości, że nie w można dokładnie zobaczyć faktury i charakteru powierzchni, ale materiał na nich wygląda jak laminat.
Nawet mi świta jak to zrobione.
Ciekawe co kolega Bury na to powie :?:

:
Wzornictwo ciekawe nie powiem , szczególnie pierwsza klamra, kojarzy mi się z latami 60-tymi, ale poza tym też nie sądzę żeby było to mokume. Cztając wcześniej o tej technice i widząc różne wzory przytoczę nicka "mokume musi mieść w sobie coś bardziej dzikiego"wynika to z technologi produkcji, a nie jaiegoś widzi mi się. Druga klamara pomimo ciekawego wzoru(również nie mokume według mnie, choć z boku podchodzi pod ten wyrób), wyglada niestety na mocno nieużytkową, nie wobrażam sobie jej na pasku i nadgarstku. Jedno muszę przyznać . otóż w stosunku do pierwszych wyrobów jest znaczana poprawa jakości.

Ostatnio zmieniony przez Lao Tse 2015-03-20, 21:42, w całości zmieniany 1 raz
:
Dziękuje Kolegom za słuszne obruganie i wyjaśnienie sprawy.
Raczkuje w tym temacie i na razie bawi mnie takie łączenie metali.
Zrozumiałem że nazwa mokume nie powinna się tu znaleźć, gdyż wyroby te nie spełniają tych znamion.
Pozdrawiam serdecznie BuRy

:
No dobra, to napisz z czego to zrobiłeś, albo jak je połączyłeś. Może być bez większych szczegółów, nie musisz zdradzać warsztatu, nikt z nas chyba chętnie nie zdradza :)

FORZA Robert!
RK WRT
:
Przez szacunek dla oglądających umieszczanie zdjęć o rozdzielczości większej niż 640 X 432
jest mile widziane :)
Forum obsługuje większe rozdzielczości.

:
nick555 napisał/a:
No dobra, to napisz z czego to zrobiłeś, albo jak je połączyłeś. Może być bez większych szczegółów, nie musisz zdradzać warsztatu, nikt z nas chyba chętnie nie zdradza :)


Nie dziwię się że kolega skrywa tajemnicę, gdyż doszedłem jak to jest wykonane. Nie jest to metal tylko klej, zwany płynnym metalem. :!:
Już wyjaśniam o co chodzi, jest to pasta epoksydowa która jest przeznaczona do wypełniania ubytków w metalach i innych twardych materiałach, dodaje się do niej sproszkowany metal,oraz inne wypełniacze powodujące, że płynne metale są zbliżone po utwardzeniu do struktury metalu pod względem twardości, rozszerzalności cieplnej, wytrzymałości mechanicznej i podatności na obróbkę mechaniczną. Płynne metale dają się malować, modelować i obrabiać mechanicznie. Kleje te nakłąda się szpachelką a następnie, jeszcze w fazie plastyczności pasty, kształtuje ich powierzchnię przez folię lub zwilżoną dłonią.
Jestem o tym przekonany patrząc na wyroby Burego, że to tak musiało być zrobione i jest to krótko mówiąc klej udający metal. :(

[ Dodano: 2015-03-22, 09:21 ]
Małe sprostowanie, nie jest to tylko klej udający metal, ale i opiłki metalu i blaszki metalowe włożone do pasty epoksydowej

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.