Zegarmistrz z problemami.
Odpowiedz do tematu

:
Svedos napisał/a:
Panowie po wymianie baterii w wielu zegarkach trzeba od nowa "poustawiać" w prawidłowej pozycji wskazówki i robi się to przyciskami od chrono lub dodatkowymi pusherami w odpowiedniej sekwencj...

Ale Pan Szanowny pisze o zerowaniu chrono na 12, tutaj jak rozumiem wskazówka trafia gdzieś pomiędzy indeksami.

Sam niestety mam podobny problem jak kolega - poszedłem w Warszawie do p. Andrzeja z Time Polu (szanowany gość), żeby mi baterię w Deep Blue wymienił, bo dekla nie mogłem otworzyć.
Pan jak wymienił, to utraciłem szybką zmianę daty, a zegarek staje jak chce.
Już u naszego Mistrza Janka się okazało, że partacz włożył złą baterię - za grubą - więc uciskała koło datownika i coś tam jeszcze popsuła. :głową w mur:

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
No właśnie naręczne :))

:
Borewicz napisał/a:
Ale Pan Szanowny pisze o zerowaniu chrono na 12, tutaj jak rozumiem wskazówka trafia gdzieś pomiędzy indeksami.


Wskazówka od chrono też się"rozjeżdża" i trzeba ją od nowa pozycjonować

:
Svedos napisał/a:
No właśnie naręczne :))

Świat się kończy. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Svedos po cholerę Ci tyle zegarków? hmmm
Jeszcze na prąd? hmmm

:
Echhhh to stare dzieje egzemplarz w większości z ubiegłego wieku.

:
Pan Kowal naprawiał/poprawiał/przywracał mi do życia setki rusków (fakt, że mechaniki i automaty, może w bateryjkach nie jest zbyt biegły :/ ) ale złego słowa na współpracę z nim powiedzieć nie mogę, no może poza terminowością pracy, ale to nie stanowiło dla mnie nigdy większego problemu

:
mapet napisał/a:
...może w bateryjkach nie jest zbyt biegły :/ )
...

Na ręce ma jakieś Casio na prąd. Pewnie sam sobie zmienia bateryjkę. ;)
Poza tym miał (może i ma do dzisiaj) autoryzowany serwis jakieś marki, gdzie większość to były bakterie.





hmmm Może miał po protu dzisiaj zły dzień. Każdemu się zdarza. :(

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem.

Dzisiaj wiadomość pozytywna.
Odwiedziłem innego zegarmistrza, który w kwadrans (na poczekaniu) doprowadził zegarek do stanu wyjściowego, za doprawdy niewielkie wynagrodzenie.
Dla zainteresowanych: zakład w Rynku Głównym, w tej kamienicy obok Pałacu Pod Baranami.
Cóż, bez wyciągania powtórnie mechanizmu się nie obeszło, trzeba było trwale zamontować wałek z koronką, założona została też uszczelka pod deklem.
A więc dało się szybko, sprawnie, bez marudzenia i arogancji.

Wszyscy moi znajomi, zegarkoświry, zostali poinformowani o fachowości pana Kowala.
Słów, które użyli, nie przytoczę, zostawię w domyśle.
W rezultacie pan zegarmistrz z Rynku zyska dodatkowych klientów, a partoła niech dalej reanimuje zegarki z kukułką.

ricky
:
sierżant napisał/a:
a partoła niech dalej reanimuje zegarki z kukułką.


Żebyś się nie zdziwił - kukułki to wyższa szkoła jazdy ;) Na poważnie, to mało który zegarmistrz chce reanimować zegary z kukułką (szczególnie radzieckie) bo są zmierzłe w naprawie i zarobek na nich żaden.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Tak odnośnie pana zegarmistrza :)
Film

:
Teraz wszystko jasne, mistrz w mediach się lansuje to i zegarków nie ma kiedy robić :złośliwiec:


PS
Wczoraj ten filmik był na Wykopie, miałem wrzucić ale mi wypadło z głowy.

:
Dorian06 napisał/a:
Na ręce ma jakieś Casio na prąd


EF-527L IMO jedno z fajniejszych bakteryjek.

Woytec napisał/a:
Teraz wszystko jasne, mistrz w mediach się lansuje to i zegarków nie ma kiedy robić :złośliwiec:


Niedługo na ściankach będzie się lansował ;)

:
gryson napisał/a:
Tak odnośnie pana zegarmistrza :)
Film


O Jezusicku ... ale "zorganizowany chaos" w tym warsztacie :D

InfectedControl a.k.a. Dawid
:
infectedcontrol napisał/a:
gryson napisał/a:
Tak odnośnie pana zegarmistrza :)
Film


O Jezusicku ... ale "zorganizowany chaos" w tym warsztacie :D

Jakbyś widział na żywo to dopiero robi wrażanie. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.