Stuhrling Tourbillon Limited Edition Meteorite
Odpowiedz do tematu

:
Wrócę jeszcze do IIII zamiast IV, tak bywa na wielu zegarach architektonicznych.... Na katedrach itd....
Poza tym ten Stuhrling chyba wzoruje się na pewnym Rolexie...

:
nickt napisał/a:
(...) Poza tym ten Stuhrling chyba wzoruje się na pewnym Rolexie...
Obrazek

No i znowu Stuhrling ładniejszy cool

Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
:
nickt napisał/a:

Poza tym ten Stuhrling chyba wzoruje się na pewnym Rolexie...
Obrazek


ej, no bez jaj...

Skate or die!
:
nickt, użycie meteorytu do zrobienia tarczy i rzymskich indeksów nie powoduje, że ktoś się na kimś wzoruje. To całkowicie różne zegarki. IMHO.

:
hmmm a te IIII to przypadkiem nie jest tak że Rzymianie nie stosowali oznaczenia IV gdyż upowszechniło się ono później
za wiki
"Odejmowanie przy zapisywaniu cyframi rzymskimi jak przy zapisie IV czy IX albo XC nie było popularne w zapisie stosowanym przez Rzymian, a upowszechniło się dopiero w średniowieczu."

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2014-06-13, 10:42, w całości zmieniany 1 raz
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
J@z napisał/a:
Dzieki :))

Prosze zdjecie rodzinki cool

[url=http://i23.photobuck...011.jpg]Obrazek[/URL]

Czwarta jest u majstra bo sie zepsula :(


Fajna rodzinka, graty pifko
Stuhrling najładniejszy, może tylko napis mogliby mniejszą czcionką dać.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2014-06-13, 12:05, w całości zmieniany 1 raz
:
No to się nazywa: zegar nie z tej ziemi. :shock: I jeszcze z "bombową" koronką :złośliwiec:

Jarek
diver
[Usunięty]
:
Też zaszalałem i kupiłem Stuhrlinga tylko w wersji Damier(45mm) , na razie zszedłem do 10s na dobę-ale tu strasznie trudno wyregulować mechanizm, jak pouzywam to może coś napiszę, a u kolegi jak z dokładnością chodu? pozdro

:
fajna rodzinka Tourbillionów

natomiast zapis godziny 4 w formie IIII w tym przypadku wynika z tradycji zegarmistrzowskich

:
Deco79 napisał/a:
W cyfrach rzymskich nie ma czegoś takiego jak IIII


Wracając, przepraszam za off top :oops: , do kwestii IV czy IIII to teorii rzeczywiście jest wiele. "Tradycje zegarmistrzowskie" też nie wyjaśniają wszystkiego.

Starożytni Rzymianie używali (nie wiem czy wyłącznie, to inna sprawa) IIII dla oznaczenia 4, a nawet XIIII jako 14.
Można to zobaczyć w wykopaliskach w Pompejach, gdzie w szatni łaźni na ścianach pozostały numerki (słynne zresztą z czego innego ;) ) kolejnych przegródek na ubrania klientów. Same drewniane przegródki już oczywiście się nie zachowały, ale numerki pozostały.

http://timothyadams_1.tri...pompeii2000.htm

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
diverofobia napisał/a:
Też zaszalałem i kupiłem Stuhrlinga tylko w wersji Damier(45mm) , na razie zszedłem do 10s na dobę-ale tu strasznie trudno wyregulować mechanizm, jak pouzywam to może coś napiszę, a u kolegi jak z dokładnością chodu? pozdro


Gratulacje. Moj spieszy ok 40s na dobe ale jakos mi to nie przeszkadza. Pozdro

diver
[Usunięty]
:
J@z napisał/a:
Gratulacje. Moj spieszy ok 40s na dobe ale jakos mi to nie przeszkadza. Pozdro

ja niestety mam zwiechę na dokładność (mój syn nie potrzebyje nawet sekundnika), pozdro i pifko ,pewnie jestem strasznym liczykrypą :D a może ufam przekładniom :))

:
Przypomina mojego guangdong dg tourbillon tylko inna tarcza :)

:
Świetny jest.
Na zlocie (a właściwie po nim) miałem okazję pomacać i robi na żywo niesamowite wrażenie.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
diver
[Usunięty]
:
pisar napisał/a:
Świetny jest.
Na zlocie (a właściwie po nim) miałem okazję pomacać i robi na żywo niesamowite wrażenie.

brzmi jak kieszonka i podobny jest do..., ale jeden taki powiedział iż przypomina żeton
z kasyna (może on często w kasynie siedzi i widzi co widzi...)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.